Strona 170 z 172 PierwszyPierwszy ... 70120160161162163164165166167168169170171172 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,691 do 1,700 z 1711

Temat: jaki wahacz górny

  1. #1691
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD oraz 159 1.9 JTD
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    cienki nie był od 2009 tylko od 2008. Opis w eper 2009 dotyczy nie sworznia ale innego odlewu.
    Masz cienki sworzeń na 100%
    Dzięki. Konkretnie interesuje mnie wahacz. Czyli powinienem wybrać ten do cienkiego sworznia (51835397)? Jest tam adnotacja, że nowe wahacze wprowadzono w 2009, jak rozumiem błędna.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wahacze.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	14.3 KB
ID:	288196

  2. #1692
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghosti Zobacz post
    Dzięki. Konkretnie interesuje mnie wahacz. Czyli powinienem wybrać ten do cienkiego sworznia (51835397)? Jest tam adnotacja, że nowe wahacze wprowadzono w 2009, jak rozumiem błędna.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wahacze.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	14.3 KB
ID:	288196
    i jest i nie jest, w 2008 wprowadzili nowy stożek i nowe zwrotnice możesz sobie pokliikać w eper jak sie nudzisz, natomiast w 2009/02 wprowadzili nowy odlew. Dzięki temu jest błąd w katalogach intercarsu i innych

  3. #1693
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD oraz 159 1.9 JTD
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    i jest i nie jest, w 2008 wprowadzili nowy stożek i nowe zwrotnice możesz sobie pokliikać w eper jak sie nudzisz, natomiast w 2009/02 wprowadzili nowy odlew. Dzięki temu jest błąd w katalogach intercarsu i innych
    Dzięki za bardzo szczegółową analizę. Podsumowując wersja poliftowa w tym wypadku z cienkim?

  4. #1694
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Tak polift cienki sworzen

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  5. #1695
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    159 JTDm 120 > 156 KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cześć wszystkim, ja mam mały dylemat z moim górnym lewym. Niedawno warsztat zakładał mi Lemfordera ale po 2 tyg wróciłem ze stukaniem. Okazało się, że był wadliwy i wymienili mi na gwarancji. Niestety po kolejnych 2 tyg znów wróciłem ze stukaniem ale tym razem stweirdzili, że wahacze są ok i najprawdopodobniej to wina łącznika stabilizatora. Pojechałem więc do innego żeby sprawdzić i mi powiedzeli, że mam założony niewłaściwy wachacz bo do mojej 159 powinien być z 'grubym stożkiem' a mam założony z cienkim. Nie udało mi się dowiedzieć czy chodzi o sworzeń ale zakładam że tak. Moja Alfa jest z 2009 wiec powinna być po lifcie i mieć cienki sworzeń. Z tym, że jak wyżej pisze [MENTION=22195]jasio79[/MENTION] są błędy w katalogach więc może faktycznie w pierwszym warsztacie nie ogarneli i założyli mi zły? Niestety nie mam umiejętności ani narzędzi żeby samemu zmierzyć grubość sworznia. Poradźcie jak podejść do sprawy bo jak powiem tym pierwszym że mogli załozyć zła część to pewnie zwalą winę na tego drugiego że się myli albo tak wskazał katalog? Mój VIN ZAR93900007218741

  6. #1696
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOone Zobacz post
    Cześć wszystkim, ja mam mały dylemat z moim górnym lewym. Niedawno warsztat zakładał mi Lemfordera ale po 2 tyg wróciłem ze stukaniem. Okazało się, że był wadliwy i wymienili mi na gwarancji. Niestety po kolejnych 2 tyg znów wróciłem ze stukaniem ale tym razem stweirdzili, że wahacze są ok i najprawdopodobniej to wina łącznika stabilizatora. Pojechałem więc do innego żeby sprawdzić i mi powiedzeli, że mam założony niewłaściwy wachacz bo do mojej 159 powinien być z 'grubym stożkiem' a mam założony z cienkim. Nie udało mi się dowiedzieć czy chodzi o sworzeń ale zakładam że tak. Moja Alfa jest z 2009 wiec powinna być po lifcie i mieć cienki sworzeń. Z tym, że jak wyżej pisze [MENTION=22195]jasio79[/MENTION] są błędy w katalogach więc może faktycznie w pierwszym warsztacie nie ogarneli i założyli mi zły? Niestety nie mam umiejętności ani narzędzi żeby samemu zmierzyć grubość sworznia. Poradźcie jak podejść do sprawy bo jak powiem tym pierwszym że mogli załozyć zła część to pewnie zwalą winę na tego drugiego że się myli albo tak wskazał katalog? Mój VIN ZAR93900007218741
    masz polifta i cienki sworzeń wg katalogu, chyba że masz żeźbe i ktoś zwrotnice podmienił, jeśli miałbyś założony zły sworzeń stukałoby od razu

  7. #1697
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    159 JTDm 120 > 156 KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    masz polifta i cienki sworzeń wg katalogu, chyba że masz żeźbe i ktoś zwrotnice podmienił, jeśli miałbyś założony zły sworzeń stukałoby od razu
    Tego już niestety nie wiem, ale bym się nie zdziwił bo poprzedni właściciel narobił w niej tyle dziadowstwa że do dziś po nim sprzątam. Po każdym założeniu wahacza stuki wracały po dwóch tygodniach. Co ciekawe drugi warsztat twierdzi, że stuki pochodzą od dolnego lewego kóry jest wybity i trzeba wymieniać. Ten sam też wierdził że do mojego modelu powinien być 'gruby stożek' i że to podstawowa wiedza więc zakładam że odnosił się do informacji z katalogu więc mam tu małą zagwozdke. Chyba pojade do trzeciego ale komu tu wierzyć to nie wiem.

  8. #1698
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOone Zobacz post
    Tego już niestety nie wiem, ale bym się nie zdziwił bo poprzedni właściciel narobił w niej tyle dziadowstwa że do dziś po nim sprzątam. Po każdym założeniu wahacza stuki wracały po dwóch tygodniach. Co ciekawe drugi warsztat twierdzi, że stuki pochodzą od dolnego lewego kóry jest wybity i trzeba wymieniać. Ten sam też wierdził że do mojego modelu powinien być 'gruby stożek' i że to podstawowa wiedza więc zakładam że odnosił się do informacji z katalogu więc mam tu małą zagwozdke. Chyba pojade do trzeciego ale komu tu wierzyć to nie wiem.
    Może ktoś wymienił zwrotnice?

  9. #1699
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Może ktoś wymienił zwrotnice?
    to jest chyba jedyne sensowne wytłumaczenie [MENTION=71103]NOone[/MENTION] masz stary wahacz który był orginalnie zamontowany? zmierz go albo jak masz możliwość wrzuc zdjęcie

  10. #1700
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOone Zobacz post
    Cześć wszystkim, ja mam mały dylemat z moim górnym lewym. Niedawno warsztat zakładał mi Lemfordera ale po 2 tyg wróciłem ze stukaniem. Okazało się, że był wadliwy i wymienili mi na gwarancji. Niestety po kolejnych 2 tyg znów wróciłem ze stukaniem ale tym razem stweirdzili, że wahacze są ok i najprawdopodobniej to wina łącznika stabilizatora. Pojechałem więc do innego żeby sprawdzić i mi powiedzeli, że mam założony niewłaściwy wachacz bo do mojej 159 powinien być z 'grubym stożkiem' a mam założony z cienkim. Nie udało mi się dowiedzieć czy chodzi o sworzeń ale zakładam że tak. Moja Alfa jest z 2009 wiec powinna być po lifcie i mieć cienki sworzeń. Z tym, że jak wyżej pisze [MENTION=22195]jasio79[/MENTION] są błędy w katalogach więc może faktycznie w pierwszym warsztacie nie ogarneli i założyli mi zły? Niestety nie mam umiejętności ani narzędzi żeby samemu zmierzyć grubość sworznia. Poradźcie jak podejść do sprawy bo jak powiem tym pierwszym że mogli załozyć zła część to pewnie zwalą winę na tego drugiego że się myli albo tak wskazał katalog? Mój VIN ZAR93900007218741
    Miałem podobną sytuację z Lemforderem.
    W zeszłym roku, we wrześniu wymieniałem przedni prawy górny wahacz na Lemforder. Wahacz od samego początku stukał-skrzypiał. Według mnie była to lewa tuleja wahacza (ta od strony tyłu auta). Trochę czasu mi zajęło zanim odkryłem dokładną przyczynę tych dźwięków, bo wtedy wymieniałem jeszcze kilka innych elementów w zawieszeniu, wiec było więcej szukania.
    Po 3 tygodniach warsztat w ramach gwarancji wymienił mi ten wahacz na nowy Lemforer.
    Na początku było w miarę OK, wahacz stuknął sobie raz na pół godziny jazdy, ale z czasem było coraz gorzej. W końcu na początku czerwca tego roku warsztat w ramach gwarancji znowu wymienił mi ten górny wahacz, tym razem na Febi. Od tego czasu jest spokój.
    Mechanik powiedział, że dziwi się bo Lemfordery podobno są jedne z lepszych, ale faktycznie potwierdził, że wahacz stukał (sprawdzał go również po wyjęciu z auta).
    Możliwe, że warsztat coś dwa razy źle zrobił przy montażu Lemforderów, ale na tym Febi jest OK, bez stuków, zrobiłem od czerwca jakieś 5k km. Warsztat ten w sumie dużo wahaczy wymienia, więc oni raczej znają się na rzeczy.
    Dodam jeszcze, że przy drugiej reklamacji dostałem jeszcze zwrot części pieniędzy, bo Febi był tańszy.
    Ogólne nie polecam Lemforderów do Alfy.
    Ostatnio edytowane przez maurize ; 13-10-2023 o 20:55

Podobne wątki

  1. [156] wahacz górny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 09:51
  2. Wahacz górny
    Utworzone przez marian813 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 21:45
  3. Wahacz górny
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 15:21
  4. Górny wahacz
    Utworzone przez mbudzik83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory