Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: nie chce sie przelaczac na gaz

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie nie chce sie przelaczac na gaz

    Witam,

    Od mniej wiecej miesiaca mam problem z przelaczaniem belli z benzyny na gaz.
    Garsc info: 156 2.5v6 instalka: kme gold wtryski hana czerwone.
    Otoz, po ruszeniu z domu, robie jakies 2-3km az silnik sie troche zagrzeje. Przy ~30C instalacja proboje sie sama przelaczyc na gaz po czym rozlega sie pikanie. Wylaczam ja a nastepnie wlaczam ale bezskutecznie Kiedy to sie zaczelo, bylem w stanie przelaczyc na gaz przy okolo 50 stopniach ale przy mocniejszym depnieciu gazu wyrzucalo go na benzyne. Aktualnie zeby w ogole wlaczyc gaz musze rozgrzac silnik do ~70C. Gazownik u ktorego bylem z rozgrzanym silnikiem podlaczyl sie pod kompa ale nie znalazl bledow. Kazal mi za to wrocic z zimnym silnikiem Z racji wykonywanego zawodu nie bardzo chce porzucac samochod na pare dni a pewnie tyle to zajmie. Coz to moze byc i dlaczego tak drogo?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Jesteś z Krakowa czy Poznania?
    Może być reduktor, filtry, czujnik temp gazu lub ciśnienia. Albo 1000 innych przyczyn. Gazownik zapewne naprawi.....

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie

    Jestem ze Szczecina, chodzilo mi bardziej o to zeby gazownik nie wymienil mi zapobiegawczo polowy instalacji ;-)

  4. #4
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    a kiedy cokolwiek było robione przy instalacji? wymiana filtrów - kiedy. Ile ma instalacja lat. Daj trochę danych - nikt nie jest wróżką . Może to być wszystko - tak jak kolega wyżej napisał.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    a kiedy cokolwiek było robione przy instalacji? wymiana filtrów - kiedy. Ile ma instalacja lat. Daj trochę danych - nikt nie jest wróżką . Może to być wszystko - tak jak kolega wyżej napisał.
    Instalacja zalozona w listopadzie 2011, filtry byly wymieniane 4 miesiace temu. Jakies 3k km na nich zrobilem.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maestro
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    451

    Domyślnie

    Jeżeli od razu po próbie przełączenia zaczyna pikać i rozłacza to są dwie możliwości.

    Nieszczelność (spadek ciśnienia na tyle że myśli że jest pusta butla) - ale smierdziało by gazem
    Czujnik temperatury - mam to u siebie co jakiś czas i nie moge sie zebrać żeby go wymienić

    Wykluczam czujnik podcisnienia - ale żeby mieć pewność 100% trzeba podpiąć pod kompa. Kup sobie kabelek do swojego kompa, program za darmo na necie i sam zdiagnozujesz

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje, że występują oba problemy. To piszczenie oznacza brak gazu i może pojawiać się właśnie gdy następuje nagły spadek ciśnienia. Natomiast to że trzeba grzać silnik do takich temp by przełączyć na czujnik temperatury, natomiast gdyby był wadliwy to wskazywałby dziwne wartości. U mnie gdy przewód przy samym czujniku się urwał i mechanik zamiast go wymienić zlutował (lutowanie obok czujnika temperatury - ciekawe podejście) czym pewnie uszkodził czujnik to błąd został natychmiast wychwycony u gazowników na silniku rozgrzanym do 90C.

Podobne wątki

  1. Wskaznik poziomu paliwa pokazuje co chce i kiedy chce.
    Utworzone przez Alfi w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 19:47
  2. Nie chce oddalić 3.0 V6
    Utworzone przez criss2007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 10:22
  3. Ics nie chce wyjść
    Utworzone przez kozioł92 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 15:35
  4. Chce MP3
    Utworzone przez iMax w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 09:50
  5. [155] kto chce Q4 ??
    Utworzone przez Mdx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 13:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory