Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Alfa 166 V6 - WRC EDITIONE SPECIALE :) - Jakie koszta?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie Alfa 166 V6 - WRC EDITIONE SPECIALE :) - Uszkodzony Wydech - Jakie koszta?

    Witam!
    Dzisiaj jadąc normalnie do domu, przejeżdżając przez tory kolejowe usłyszałem delikatne stuknięcie, a następnie pojawił się taki oto dźwięk:

    http://www.youtube.com/watch?v=mJiFX...ature=youtu.be

    Oczywiscie - nie pytam co się mogło stać. Jasna rzecz jest taka, że uszkodziłem tłumik - albo po prostu coś sie poluzowało.

    Chciałbym Was bardziej zapytać jak z dostępnością rzeczy? Czy występują tanie zamienniki czy trzeba szukać oryginałów i odczuje koszt naprawy w kieszeni?

    Jutro jade do serwisu ale obawiam się, że mogą trochę dużo zawołać, a chciałbym wiedzieć już mniej więcej czego mogę się spodziewać.

    Tłumik środkowy - na allegro nie widzę nic - czy to oznacza, że po prostu ciężko go dostać?
    Złącza elastyczne - tego już trochę na allegro jest.. więc to byłaby najbardziej optymistyczna wersja.

    Jak wygląda dostępność do układu wydechowego w V6?
    Ostatnio edytowane przez kobielczak ; 07-03-2013 o 21:54

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    alledrogo - najtaniej za tylny to ok 640złociszy ale popytaj u mechaników o wydech do lancia thema 3.0 , cena na allegro ok 250 zł + przeróbka samych końcówek, bo lancia ma je skierowane w dół a rozmiar rury to chyba 62 mm, nie daj się skusić na wydech od 2.0 bo ma średnicę 50 lub 55 mm. i zamulisz Belle. reszta wydechu powinna być taka sama a z niewiadomych przyczyn do alfy cena x 3.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Tłumik końcowy jest nowy - co nie oznacza, że nie mógł on ucierpieć aczkolwiek ten dziwny dźwięk wydobywa się bardziej z przodu.. z okolic złącz elastycznych lub tłumika środkowego. Jutro jadę do serwisu.. może uda się jakoś zaspawać albo zreanimować ten wydech.
    Przeraziłem się po prostu bo środkowego tłumika nie ma do 2,5 na allegro prawie w ogóle..

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Naj prawdopodobnie zniszczeniu uległ łącznik elastyczny częsty objaw po okresie zimowym,zwymiaruj sobie go zakup wspawaj i po sprawie.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    A jesli uszkodzeniu uległ katalizator?
    Czy jak usunę go i wstawię tłumik/strumienice/rure to czy sondy lambda nie będą mialy błędnych odczytów??

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kolego kobielczak..... Temat tłumików do 166 jest znany na forum. Ba nawet znalezienie tematów jest niezwykle łatwe. Nawet podpowiem jakiego hasła użyć w szukajce: TŁUMIK
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...nci_kappy.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/..._do_166_a.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...co_wybrac.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...enniki_v6.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...166_3_0_a.html

    O katalizatorach też jest. I chyba domyślasz się jakie hasło wpisać

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Czytałem większość z tych tematów dopiero po tym jak założyłem temat.
    Już prawie wszystko wiem, aczkolwiek nurtuje mnie nadal ostatnie pytanie dotyczące katalizatora.
    Czy jego usunięcie nie wpłynie na prace silnika? - błędne odczyty itp ?

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jeżeli masz przed 2000r to na pewno nie. Ale jeżeli po 2000r to może już nie być fajnie bo masz sondę przed i za katalizatorem. Jak nie 3 nawet. Więc siłą rzeczy coś się wykrzaczy jeżeli wytniesz kata przed sondą. Jednak na pewno jest na to sposób. Tu może się wypowie ktoś kto to robił.

    - - - Updated - - -

    A tak na marginesie to gdybyś bardziej po ludzku nazywał temat to "naprowadzanie" w wyszukiwarce by Ci wskazało tematy. Tak, jest coś takiego że jak zaczynasz wpisywać temat to rozwija Ci się lista już podobnych. Ale do tego też trzeba trochę z głową i po ludzku tematy zakładać. To nie forum finezyjnej twórczości literackich..... Ani konkurs na najdziwniejszy temat postu

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Marek - mam nadzieje, że piszesz to z delikatnym poczuciem humoru, a nie zamierzasz tutaj wykazywać się nadmierną uszczypliwością )
    Temat nazwany jest troszeczkę finezyjnie aby więcej ludzi rzucilo okiem na niego. Potrzebuje pilnie informacji na ten temat.
    Nic nie stoi na przeszkodzie później poprosić moderatora aby go usunąć.
    Możliwe, że pojawia się taka lista - aczkolwiek piszę z przeglądarki z telefonu i nic takiego się nie stało.
    Nie korzystam z forum pierwszy raz

    Wracając do tematu - mam po 2000 roku. Z tego co wyczytałem to mam właśnie 3 sondy oraz to, że wycięcie katalizatora może powodować błędy w odczycie = większe spalanie itp.
    Pozostaje mi poczekać do rana.. i dojechać moim V12 do serwisu...

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobielczak Zobacz post
    mam nadzieje, że piszesz to z delikatnym poczuciem humoru, a nie zamierzasz tutaj wykazywać się nadmierną uszczypliwością
    Bardzo delikatnym Ale przyznaj że się nie wysiliłeś przed napisaniem tematu.....
    Z sondą jest tak jak pisałem. Jak masz za katem to będzie trzeba ją oszukać bo wiadomo że będzie walić błędami. To się da zrobić. Kwestia tylko kosztów. Ja nie wiem co i ile trzeba zrobić (może mostek sond - nie wiem). Ktoś na forum raz o tym wspomniał. Ale nie pamiętam gdzie. Aż tak przepastnej pamięci nie mam. A temat nie był stricte o tym.

Podobne wątki

  1. AR 156 Q4 jakie koszta utrzymania
    Utworzone przez Pati&Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 16:34
  2. zapytanie? jakie koszta?156 czy 166?
    Utworzone przez NERO2287 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 20:19
  3. Jakie będą koszta w aso?
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 14:58
  4. [159] Przegląd przy 60 tys. km - co jest sprawdzane, wymieniane? Jakie są koszta?
    Utworzone przez plancior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 21:20
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 12:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory