Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Rozrząd 2.0 TS Alfa Romeo 164

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Kuba Alfa 164
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super
    Postów
    7

    Domyślnie Rozrząd 2.0 TS Alfa Romeo 164

    Witam serdecznie. Potrzebuje pilnie znaleźć rozrząd do mojej alfy 164 + pompa wody.

    Wersja 2.0 TS rocznik 95.

    Szukam już prawie 2 miesiące i nic. W Polsce żaden autoryzowany serwis nie posiada części. Starałem się szukać na stronach Włoskich i też bez rezultatu.
    Tak więc pomocy Może ktoś wie gdzie dostane części ? za jakiekolwiek informacje będę bardzo wdzięczy

    Plik PDF. jest to schemat potrzebnych cześci
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuba alfa 164.JPG
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	58.7 KB
ID:	99255  
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez Kuba Alfa 164 ; 18-06-2013 o 09:51 Powód: Zapomniałem o jednej info.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Nie znajdziesz nigdzie bo tego rozrządu się nie robi, w naszych silnikach jest łańcuch Możesz tylko zmienić pompę wody, napędza ją ten sam pasek co wspomaganie.

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Kuba Alfa 164
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super
    Postów
    7

    Domyślnie

    No to ładna zagadka To co zrobić i jakie części szukać ? Puki co samochód jest na chodzie ale nieprzyjemnie "szeleści". a alfie podregulowali mi łańcuch i kazali szukać rozrządu w PDF, zaznaczone są części potrzebne. Łańcuch rozrządu 2x z kodem produkty 6051330 oraz 60512689 i do tego Koło zębate z kodem 60539812 . Mechanik wspominał też coś o "ślizgach" . Niestety nie jestem mechanikiem i może ktoś z was będzie wiedział więcej tak czy inaczej staram się z wszystkich sił naprawić moją bellę ale co i jak to ja już nie wiem ;/

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    W tym silniku masz regulowane koła rozrządu, nawet jeśli łańcuch się rozciągnie to jesteś w stanie ustawić go tak jakby wyjechał z fabryki więc widać że mechanik albo się nie zna albo się nie przyglądał. Możesz go o tym poinformować albo zmień mechanika.
    Szum masz najpewniej z osprzętu a tam ww. pompa wody, alternator, pompa wspomagania albo sprężarka klimy.
    Jeśli możesz to nagraj dźwięk pracującego silnika i wrzuć filmik.

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar Kuba Alfa 164
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super
    Postów
    7

    Domyślnie

    Brzmi tak ja by łańcuch latał na boki "dlatego coś o napinaczach mówili" o o tym że jest regulowane koło rozrządu to nie miałem pojęcia Zaraz nagram co i jak to może coś więcej będzie wiadomo A własnie/. A serwisuje ją w Salonie Alfy Romeo w Opolu

    - - - Updated - - -

    Tak jak mówiłem dodaje link do filmiku z dźwiękiem silnika. http://www.youtube.com/watch?v=9pq9H...ature=youtu.be

    Może to coś pomoże

    - - - Updated - - -

    No i teraz jak odpaliłem to po pewnym czasie przestał mi trzymać obroty . skakał od 0.8 do 1,5

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Albo mam słabe głośniki albo słuch bo nie słyszę nic do czego specjalnie można by się przyczepić. Napnij łańcuch, ustaw rozrząd jak trzeba i wtedy sprawdź jak się zachowuje.

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar Kuba Alfa 164
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super
    Postów
    7

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w serwisie alfy i dokładnie potrzebuje

    2x łańcuch rozrządu do 2.0 TS 144 km H3

    Ślizgi ( cokolwiek to znaczy )

    Koło zębate do łańcucha.

    Czy ktokolwiek wie gdzie mogę znaleźć te części ? Proszę o linki.

    Ewentualnie jeszcze pompa wody ^^

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Pompa wody nie jest napędzana rozrządem więc możesz ją wymienić w każdej chwili. Nie wiem tylko dlaczego na siłę każą Ci wymienić ten rozrząd. Łańcuch idzie jeszcze dostać ale koła rozrządu to już inna historia...
    Które dokładnie koło rozrządu jest Ci potrzebne??
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 19-06-2013 o 16:26

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar Kuba Alfa 164
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super
    Postów
    7

    Domyślnie Rozrząd ciąg dalszy zabawy

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Pompa wody nie jest napędzana rozrządem więc możesz ją wymienić w każdej chwili. Nie wiem tylko dlaczego na siłę każą Ci wymienić ten rozrząd. Łańcuch idzie jeszcze dostać ale koła rozrządu to już inna historia...
    Które dokładnie koło rozrządu jest Ci potrzebne??
    Wiesz razu już do warsztatu jechałem na lawecie bo łańcuch spadł. Uszkodzone jest koło rozrządu ( brakuje jednego ząbka ) na filmiku tego nie słychać ale silnik wydaje nieprzyjemny dźwięk "szelestu łańcuchu" teraz nie przekraczam obrotów 3 tyś bo troszkę alfa działa na "słowo honoru"

    Potrzebne koło rozrządu o numerze katalogowym "dokładnie koło zębate" 60539812 . Zdjęcie z dokumentacji serwisu alfy jest podane w pliku PDF na pierwszym poście w temacie.

    Znalazłem łańcuch na internecie ale cholera wie czy będzie pasował : http://www.iparts.pl/auto-czesci/lan...53-100411.html

    Wiesz gdzie zdobyć pozostałe części ?

    O zadzwoniłem właśnie do iparts.pl po rozmowie z konsultantem dowiedziałem się że łańcuch nie jest już dostępny. Czyli znowu witamy w punkcie wyjścia ... ;/
    Ostatnio edytowane przez Kuba Alfa 164 ; 19-06-2013 o 16:44

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    ja bym szukał drugiego silnika na cześci. Ogólnie łańcuch naciąga się raz na 100kkm wiec taki z przebiegiem do 200kkm powinien być ok. Az dziwnie, ze coś ci tam spadło bo taka opcja to jest chyba tylko wtedy jak napinacz całkiem puści.

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd Alfa Romeo 159 - Warszawa
    Utworzone przez pawel182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 10:30
  2. alfa Romeo 156 Rozrząd
    Utworzone przez stress w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 10:13
  3. Rozrząd Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Utworzone przez rac85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 20:49
  4. Alfa Romeo 147 - rozrząd wymiana
    Utworzone przez azbxcc88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory