Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wymiana oleju ???

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar w0cinu
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    ar159 1.9JTD 8V
    Postów
    58

    Domyślnie Wymiana oleju ???

    witam. Dziś na wyświetlaczu wyświetlił mi się komunikat change engine oil i miga kontrolka od oleju. komunikat wyświetla się jakieś 10s i znika. Olej zmieniałem w grudniu i przejechałem ok 6000km. resetowałem tylko serwis w komp. Czy istnieje oddzielne powiadomienie o wymianie oleju (wiem że w audi i vw tak jest ''wymiana oleju'' i ''serwis'', czy trzeba wymienić olej????

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Po wymianie musisz jeszcze ustawić parametr w ECU. Są oddzielne wpisy dla kontroli serwisowej i wymiany oleju.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    159 TBi
    Postów
    72

    Domyślnie

    Jaki parametr? Typowy komputer sobie z tym poradzi?

    No i pytanie, czy można odczytać gdzieś informacje na temat ile pozostało do wymiany oleju czy trzeba czekać?

    Przedwczoraj wymieniałem olej i z tego co wiem, została skasowana inspekcja serwisowa. Do niej dostęp mam przez system informacji w nawigacji (niestety nie sprawdzałem). Czy serwis olejowy również należałoby jakoś oddzielnie skasować?

    No chyba, że w tej wersji silnikowej nie trzeba tego robić, bo instrukcja mówi: "Okres wymiany oleju silnikowego i filtra oleju silnikowego zależy od warunków eksploatacji samochodu i sygnalizowany jest za pomocą lampki sygnalizacyjnej lub komunikatu (gdzie przewidziano) w zestawie wskaźników". No ale jakiś reset wypadałoby pewnie zrobić...
    Ostatnio edytowane przez Pilzner ; 30-07-2013 o 22:53

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Typowy komputer z zainstalowanym MES/FES
    Tam też znajdziesz informacje nt. dystansu do kolejnej wymiany. Ale tym się nie sugeruj, wymiana oleju >30 kkm jest niedorzeczna.
    Cytat Napisał Pilzner Zobacz post
    Czy serwis olejowy również należałoby jakoś oddzielnie skasować?
    Tak. Jak pisałem wyżej - są dwie pozycje. Jedna odnosi się do inspekcji serwisowej, a druga do wymiany oleju w silnikach diesla z DPF. Nie wiem jak jest z TBi, nie miałem okazji podpinać tego cuda pod kompa.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    159 TBi
    Postów
    72

    Domyślnie

    W takim razie inspekcję olejową mogę mieć skasowaną, bo kuzyn podpinał się z komputerem i na pewno coś kasował. Jeśli chodzi o olej w TBi to instrukcja nie wskazuje przebiegów a jedynie mówi: "Okres wymiany oleju silnikowego i filtra oleju silnikowego zależy od warunków eksploatacji samochodu i sygnalizowany jest za pomocą lampki sygnalizacyjnej lub komunikatu (gdzie przewidziano) w zestawie wskaźników" lub zaleca wymianę co 12 miesięcy...

    Wg instrukcji, na wyświetlaczu od nawigacji można sprawdzić jedynie przebieg do kolejnego serwisu czyli "maintenance info". Niestety u mnie nie podaje ilości kilometrów do następnego przeglądu tylko jest symbol "-" (w instrukcji np. 20 000km). Być może nie została skasowana inspekcja serwisowa i dlatego zamiast kilometrów pokazuje "-". Może zamiast zera... Wie ktoś coś na ten temat? W każdym bądź razie komunikatów brak...

    Szukam kogoś w Warszawie lub okolicach z interfejsem, żeby przed urlopem posprawdzać i ewentualnie wyzerować inspekcję olejową i serwisową. Jeżeli mi się nie uda tego zrobić teraz, to będę u kuzyna za jakieś trzy, cztery tygodnie i wtedy podepnę się pod komputer.

Podobne wątki

  1. [159] co ile wymiana oleju w JTD z DPF?
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-07-2017, 19:51
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08
  3. wymiana oleju
    Utworzone przez amber24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 22:21
  4. wymiana oleju
    Utworzone przez matys641991 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 18:18
  5. [145] Wymiana oleju
    Utworzone przez Kemot_145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory