Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Alfa 156 HID

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie Alfa 156 HID

    wiem że temat HID ów był poriszany z 1000 razy ale może coś się zmieniło.Czy mógłbym założyć do moich lampa taki xenon http://allegro.pl/zestaw-ksenon-xeno...492100979.html czy stało to się w końcu legalne czy nie przecież ma on zabezpieczenie żeby nie oślepiać.Czy lepiej jeszcze kupić soczewki w wsadzić do lamp? , czy jest to trudny zabieg?. Czy przy ksenonach występują jakieś mikropękniecia lamp dobrze wyczytałem , że jak nie ma spryskiwaczy to tak się dzieje?. Przecież żarnik ma to do siebie że sie nie powinien nagrzewać jak zwykła żarówka halogenowa tylko zamiast emitować ciepło dawać wiecej światła.Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i przepraszam jeżeli będą jakieś błędy ale zawsze się spieszę .A chciałem zawsze o to zapytać ale zawsze nie mam czasu.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    To tak
    1. W przypadku HIDów do lamp przerabianych na Xenon nie ma czegoś takiego jak system zabezpieczający przed oślepianiem ( a na pewno nie jest to czarny pasek naklejony na żarnik ), taki system to samopoziomowanie lamp jaki jest w fabrycznych Xenonach (czujnik w tylnej osi reguluje wysokość linii świała)
    2. Soczewka zawsze pomoże i wydłuży zasięg, nawet na normalnych żarówkach
    3.Nie będzie mikropęknięć, jak coś to odbłyśnik ci wyblaknie i zdechnie
    Teraz najważniejsze jeżeli będziesz miał wypadek po włożeniu HIDów lub soczewek (ja miałem tylko soczewki i nigdy się nikt nie przywalił, ale miałem tak zrobione że nie waliło drutem po oczach) nawet jeżeli to nie będzie twoja wina to masz po dupie jak koleś lub policjant będą bystrzy, bo twoje auto nie będzie spełniało Homologacji i można gadać że oślepiłeś itd. Czyli ogólnie albo lans albo dowód w kieszeni
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 09-09-2013 o 19:05

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    To tak
    1. W przypadku HIDów do lamp przerabianych na Xenon nie ma czegoś takiego jak system zabezpieczający przed oślepianiem ( a na pewno nie jest to czarny pasek naklejony na żarnik ), taki system to samopoziomowanie lamp jaki jest w fabrycznych Xenonach (czujnik w tylnej osi reguluje wysokość linii świała)
    2. Soczewka zawsze pomoże i wydłuży zasięg, nawet na normalnych żarówkach
    3.Nie będzie mikropęknięć, jak coś to odbłyśnik ci wyblaknie i zdechnie
    Teraz najważniejsze jeżeli będziesz miał wypadek po włożeniu HIDów lub soczewek (ja miałem tylko soczewki i nigdy się nikt nie przywalił, ale miałem tak zrobione że nie waliło drutem po oczach) nawet jeżeli to nie będzie twoja wina to masz po dupie jak koleś lub policjant będą bystrzy, bo twoje auto nie będzie spełniało Homologacji i można gadać że oślepiłeś itd. Czyli ogólnie albo lans albo dowód w kieszeni
    co do 1 do jest HID do lamp bez soczewek czyli tymbardziej nie zakładać?
    punkt 2 i 3 czyli nawet jak będzie sama soczewka to dupa?

    - - - Updated - - -

    a co jeżeli zdobędę orginalne przetwornice i żarniki a tylko soczewkę sam zamontuję?.Czy jeżeli ukryje gdzieś przetwornice pod lampami to się zorientują że to nie orginalny xenon?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Nie nie nie, ja bym założył soczewki (a raczej kupił lampy od Proxima) i było by gites, co do ukrywania przetwornic, to moje smerfy jak maja zły dzień to wszystko wyniuchają, a i co do oryginalnych Xenonów, to nie podłączysz ich do tej instalacji elektrycznej (jak masz prze lifta, potem nie wiem jak było)- kiedyś ktoś próbował i się poddał

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    tak ale Proxim chce 500 zł a ja soczewki z ringami i bi- xenon kupię za 250 , i sam mogę zmontować.Ale włożyć zwykłe H1. Czemu orginalnych nie założę.To może soczewka Bi- xenon i żarówka Philips blue vishion?

    - - - Updated - - -

    A jak sprawdzić czy mam przed liftem , chyba po bo pokrętła od klimy mam z wyświetlaczami

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Proponuję jeszcze neony pod karoserię, żeby Cię było lepiej widać.
    HIDy i wszelkie rzeźbienie lamp to wiocha, a do tego niebezpieczne.
    Jak bym miał kiedyś czołówkę z kimś na hidach to na 100% bym się postarał go uwalić w sądzie.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Proponuję jeszcze neony pod karoserię, żeby Cię było lepiej widać.
    HIDy i wszelkie rzeźbienie lamp to wiocha, a do tego niebezpieczne.
    Jak bym miał kiedyś czołówkę z kimś na hidach to na 100% bym się postarał go uwalić w sądzie.
    .
    Przecież jak by mi zależało na tym żeby komuś zaszkodzić nie pytał bym tu o HIDy tylko je założył po prostu chce mieć lepszą linię swiatła czyli polerka i wsadzenie dobrych żarówek do soczewek pomoże ?.Chciałbym się jeszcze zapytać czym dobrze wypolerować reflektory średnio styrane, i czy po tym zabiegu nie będą płowieć bo na jednej jak by jakiś lakier czy warstwa schodziła

    - - - Updated - - -

    Acha nie powiesz mi że rzeźbienie lamp takie jak polerka, przeróbka na GTA look czy soczewka to wiocha ,bo soczewka ma za zadanie lepsze skupienie wiązki swiatła i poprawienie widoczności.Pr@xim by sie roześmiał

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Każdy ma swoje zdanie. Dla jednych rzeźbienie w lampach to wiocha i niebezpieczeństwo- ja to rozumiem i nikogo nie oceniam.
    Dla innych to poprawa jakości świecenia, a co za tym idzie- poprawa bezpieczeństwa
    Do tego, skoro lampy mogą o wiele lepiej wyglądać na aucie, plus można do nich zakładać hidy, nie bojąc się o oślepianie innych kierowców?
    Wg mnie same plusy. Ale tak samo rozumiem osoby, dla których jest do niedopuszczalna przeróbka.
    Co do tematu-
    Sam teraz będę wystawiał w bazarze takie właśnie hidy jak H7R. Postaram się je sprezentować jakiemuś znajomemu, który założy je do lamp bez soczewek i sprawdzę osobiście co daje taka przesłonka na żarniku. Jeżeli faktycznie będzie dawać efekty- to marny mój los
    Oryginalne D2R-xenony- mają właśnie takie przesłonki i są montowane do aut bez soczewki. Widziałem Peugeota z takimi lampami i powiem, że naprawdę nie raziło. Ani w dzień, ani w nocy.
    Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Dziś porobię fotki i wstawiam ogłoszenie w bazar.
    A co do wstawiania tych H7R do soczewki, to nie polecam- bo będzie plama na światłocieniu
    Ostatnio edytowane przez Proxim@Ar ; 10-09-2013 o 19:26
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Proxim@Ar Zobacz post
    Każdy ma swoje zdanie. Dla jednych rzeźbienie w lampach to wiocha i niebezpieczeństwo- ja to rozumiem i nikogo nie oceniam.
    Dla innych to poprawa jakości świecenia, a co za tym idzie- poprawa bezpieczeństwa
    Do tego, skoro lampy mogą o wiele lepiej wyglądać na aucie, plus można do nich zakładać hidy, nie bojąc się o oślepianie innych kierowców?
    Wg mnie same plusy. Ale tak samo rozumiem osoby, dla których jest do niedopuszczalna przeróbka.
    Co do tematu-
    Sam teraz będę wystawiał w bazarze takie właśnie hidy jak H7R. Postaram się je sprezentować jakiemuś znajomemu, który założy je do lamp bez soczewek i sprawdzę osobiście co daje taka przesłonka na żarniku. Jeżeli faktycznie będzie dawać efekty- to marny mój los
    Oryginalne D2R-xenony- mają właśnie takie przesłonki i są montowane do aut bez soczewki. Widziałem Peugeota z takimi lampami i powiem, że naprawdę nie raziło. Ani w dzień, ani w nocy.
    Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Dziś porobię fotki i wstawiam ogłoszenie w bazar.
    A co do wstawiania tych H7R do soczewki, to nie polecam- bo będzie plama na światłocieniu
    Proxim i jak te z przesłoną dają radę,przecież jak nikogo nie oślepie jak będą zdawać egzamin to nikt się nie przyczepi.Czy taki HID będzie mi sygnalizował spaloną żarówek,I czy pewnien diagnosta miał rację mówiąć że jak chce mieć problemy z instalacją to niech sobie zakładam HIDy

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Nie wiem jeszcze, nie mam czasu, żeby to przetestować w tygodniu, mam nadzieję, że na weekend znajdę czas i kolegę chętnego na próby
    Jak spali się żarnik, to będzie sygnalizował, jeżeli będzie wszystko w porządku, to nie będzie.
    Problemy z instalacją? A jakie to niby problemy?
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory