Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Korekty Wtrysków 2.0 Jtdm 170KM

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    .[/QUOTE]

    Na poczatek proponuję wyjeżdzić obecne paliwo do rezerwy i zalać Shell V-Power Nitro+ Diesel na stacji Shella. Pojździć na niższych biegach do 4 włącznie. Może pomóc bez zagłębiania się w mechanikę.

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bro747 Zobacz post
    Czy faktycznie na podstawie tych danych EGR się przycina ? Podczas jazdy nie zanotowałem niczego niepokojącego , no ale to są moje pierwsze doświadczenia z AR159 2.0 Jtdm ...
    Zmierzona masa powietrza może wskazywać równie dobrze na brudny przepływomierz.
    Jak napisałem wcześniej - pełne zaślepienie EGR i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

    Czy auto podczas przyspieszania ma muła w dolnym zakresie obrotów albo szarpie?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zmierzona masa powietrza może wskazywać równie dobrze na brudny przepływomierz.
    Jak napisałem wcześniej - pełne zaślepienie EGR i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

    Czy auto podczas przyspieszania ma muła w dolnym zakresie obrotów albo szarpie?
    Szarpać nie szarpie , aczkolwiek do tych 1800-2000 jakoś tak spokojnie , potem jedzie lepiej . Oczywiście to doznanie subiektywne bo mało co moge powiedzieć o 2.0 170 KM.

    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Tak więc wymieniłem filtry olej w mojej Ślicznotce , podczas zmiany filtra paliwa zalałem go Diesel Spulung Liqui Molly , jednakże wysokie spalanie przy spokojnej jeździe oraz korekty wtrysków nie dawały mi spokoju ... .

    Jako , że nie lubię półśrodków pojechałem do warsztatu BOSCH SERVICE aby wymontować je i sprawdzić no i ... wszystkie wtryski bez zastrzeżeń ! Jednak radość nie trwała długo mianowicie wyszły spadki kompresji na poszczególnych cylindrach . Na jednym szczególnie , rzekomo 58% z uwagi na upalony (upalone) zawory wydechowe Jak myślicie , skoro samochód odpala jak nówka z fabryki , ochoczo przyspiesza , póki co rozpędziłem się 215( na niemieckim autobanie) i dalej przyspieszał może mieć aż taki problem z kompresją ??? Czy mnie koleś w serwisie chce naciągnąć na kasę ... ?

    Pytanie nr 2 : Po sprawdzeniu wtryski zostały włożone w kolejności jak wcześniej a korekty kompletnie się różnią ....

    Korekty PRZED :



    Korekty PO :



    Kiedyś wtrysk na cyl 2 miał największą korekcję ( na + ) a teraz jest raczej na - , za to na 4 cyl jest największa korekcja ( powyżej +2 ) ... . O co chodzi ... ?

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Na chłopski rozum zamiana korekt spowodowana jest zamianą wtrysków przy próbie w serwisie. Jeśli Ci facet mówi , ze na jednym garku masz dużo mniejsze ciśnienie to najprawdopodobniej wie co mówi czyli masz problem bardziej z upalonym zaworem a w innych z mniejszym.Należy to zrobić, a nie scigać się po autostradzie. Jak upalisz do końca zawór to nie będzie Ci palił na jeden garczek. Zawsze można potwierdzić w innym miejscu diagnozę.

  6. #16
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jedź do jakieś warsztatu niech Ci zrobią pomiar kompresji i wrzuć tutaj wyniki bedzie można coś wnioskować.

  7. #17
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witam Was .

    Tak więc udałem się do innego serwisu diesli ( o lepszej opinii i większy niż poprzednio ) .

    Tak więc po całym dniu wyszło :

    1. Wtryskiwacze - OK
    2. Badanie CIŚNIENIA SPRĘŻANIA :

    1 cyl. - 23 Bar
    2 cyl. - 23 Bar
    3 cyl. - 22 Bar
    4 cyl. - 23 Bar


    2.Badanie SZCZELNOŚCI CYLINDRÓW, spadki na poszczególnych cylindrach :
    1 cyl. - 6%
    2 cyl. - 6%
    3 cyl. - 11%
    4 cyl. - 6%

    Błędów nie stwierdzono ,na kompie EGR i przepływka wyglądają OK ...

    A teraz pytania :

    1. Czy powyższe parametry są OK czy wskazują na zbytnie zużycie silnika ?
    2. Badanie Ciśnienia Sprężania zostało wykonane na zimnym silniku ... czytalem , że powinno się robić na nagrzanym silniku wobec czego czy zmierzone wartości nie są zaniżone ? Norma to niby 20-28 barów czyli u mnie jest bliżej niższej wartości ...
    3. Po badaniu wtrysków ich kolejność została zmieniona ale kody nie zostały zmienione w sterowniku ... Korekty się poprawiły ale czy tak może być , czy trzeba zmienić kody wtryskiwaczy ?
    4. To skoro silnik OK , wtryski OK , dwumas OK to skąd korekty 2,4 na jednym wtrysku ... ? Co może być powodem takich korekt ?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Bro747 ; 25-04-2015 o 18:35

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    zalej ten dodatek do paliwa , drogi i dobry : liqui moly diesel spülung
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    zalej ten dodatek do paliwa , drogi i dobry : liqui moly diesel spülung
    A w jakim celu skoro wtryski 2 razy sprawdzone i są ok ??? Przed całą tą diagnostyką na rezerwie wymieniłem filtr paliwa na nowy zalałem go w/w preparatem a resztę do zbiornika ...

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Widać, ze 3 cylinder masz słabszy, najpewniej zawory, ale w dalszym ciągu nie wiemy dlaczego korekta na 2 lub zamiennie na 4 cylindrze jest ponad normę. Może po prostu ten wtrysk trochę przelewa.

Podobne wątki

  1. [159] Korekty wtrysków
    Utworzone przez prymie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3354
    Ostatni post / autor: 08-12-2023, 16:27
  2. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  3. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  4. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  5. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory