Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Temat: Pompa wspomagania - wymiana czy regeneracja?

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar Rasix
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16v 150km
    Postów
    43

    Domyślnie

    Przychodzę z problemem w tym samym temacie, mianowicie mam wymieniona pompę wspomagania (pol roku będzie), magiel zregenerowany, praktycznie całe zawieszenie z przodu jest nowe, a układ wspomagania gorszy niż we Fiacie punto 2gen gdzie tego wspomagania nie ma… gumuje, testu łosia bym nie przeszedł, bo odbić nagle w druga stronę kierownicą po gwałtownym skręcie objawia się czymś w rodzaju mocnego oporu (szarpanie kierownica prawo lewo podczas powolnej jazdy), po tym układ na chwile działa jak powinien, po czym znowu sie utwardza. Jazda jedną ręka na zakrętach? Zapomni… na dziurach skacze i zmienia tor jazdy a do tego na postoju mocne wibracje które są słyszalne na poniższym nagraniu…

    https://youtube.com/shorts/yx-xzrpqCTs?feature=share

    Ja już rozkładam ręce i zatapiam się w żalu do tego auta, dlaczego to gowno nie chce działać a inni w autach co ledwo jeżdżą można kręcić jak przy elektrycznym wspomaganiu…

  2. #32
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rasix Zobacz post
    Przychodzę z problemem w tym samym temacie, mianowicie mam wymieniona pompę wspomagania (pol roku będzie), magiel zregenerowany, praktycznie całe zawieszenie z przodu jest nowe, a układ wspomagania gorszy niż we Fiacie punto 2gen gdzie tego wspomagania nie ma… gumuje, testu łosia bym nie przeszedł, bo odbić nagle w druga stronę kierownicą po gwałtownym skręcie objawia się czymś w rodzaju mocnego oporu (szarpanie kierownica prawo lewo podczas powolnej jazdy), po tym układ na chwile działa jak powinien, po czym znowu sie utwardza. Jazda jedną ręka na zakrętach? Zapomni… na dziurach skacze i zmienia tor jazdy a do tego na postoju mocne wibracje które są słyszalne na poniższym nagraniu…

    https://youtube.com/shorts/yx-xzrpqCTs?feature=share

    Ja już rozkładam ręce i zatapiam się w żalu do tego auta, dlaczego to gowno nie chce działać a inni w autach co ledwo jeżdżą można kręcić jak przy elektrycznym wspomaganiu…
    Robiłeś coś ze zbiornikiem wspomagania? Diesle 1.9 16V miały poprawiony zbiorniczek w 2009 roku (data produkcji jest na górze zbiorniczka), tak czy inaczej warto sprawdzić czy sitko siedzi na swoim miejscu. Zdarzało się, że wypadało i blokowało przepływ, płyn się pienił itd.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Rasix
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16v 150km
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Robiłeś coś ze zbiornikiem wspomagania? Diesle 1.9 16V miały poprawiony zbiorniczek w 2009 roku (data produkcji jest na górze zbiorniczka), tak czy inaczej warto sprawdzić czy sitko siedzi na swoim miejscu. Zdarzało się, że wypadało i blokowało przepływ, płyn się pienił itd.
    Nie robiłem nic ze zbiornikiem oraz przewodu tez nie ruszałem. Płyn w zbiorniku jest jak woda w stawie. Dodam ze ten układ ma trzy etapy wkurwienia mnie. Pierwszy to gumowanie, na nierównościach zmiana kierunku ruchu (zarzuca kierownica), drugi etap to straszne luzy (przy szarpaniu lewo prawo traci przyczepność i załącza się kontrolka ASR) ale wtedy kiera chodzi gładko i na nierównościach zachowuje się tak jak powinna. Ostatni etap to praca zbliżona do sprawnego układu wspomagania ale nie trwa on zbyt długo, może z 2 dni i później na nowo od początku gumowanie itd. Dodam ze pompkę na zimnym słychać jak zaczyna robić wuuuwuuuwuuu. Po wypłacie kupie nowy zbiornik pozmianowy, przepłucze układ i zaleje nowy czerwony płyn i zobaczymy. Jeszcze mam podejrzenia się to może być skrzywiona zwrotnica lewej osi ponieważ kat WSZ nie mieści się w normach

Podobne wątki

  1. [146] pompa wspomagania - wymiana
    Utworzone przez radeq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 17:10
  2. [159] Pompa wspomagania 2.4jtdm regeneracja czy wymiana?
    Utworzone przez mroku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 19:08
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 18:09
  4. [164] Pompa wspomagania - wymiana
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 00:10
  5. Pompa wspomagania. Regeneracja...
    Utworzone przez ssman122 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 16:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory