Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Rozrusznik kręci a nie odpala HELP

  1. #31
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Proszę o nierobienie niemerytorycznego śmietnika.
    Postów [MENTION=25058]FXX[/MENTION] mógłbym nie usuwać, ponieważ w większości są na temat, ale głupio wyglądały bez bełkotu, który po prostu musiałem usunąć, bo mnie oczy piekły. [MENTION=89137]yaniq[/MENTION] bez wystarczającej wiedzy w zakresie budowy i usterek silnika JTD, mądrze byłoby się po prostu nie wypowiadać. To nie Hyde Park.

    W dalszej części tematu widzę tylko wartościowe porady.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Dziś będę oglądał co się dzieje pod podrywą zaworów, bo będzie zdjęta. Na co zwrócić uwagę ? Co dotknąć/sprawdzić ?

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    @yaniq bez wystarczającej wiedzy w zakresie budowy i usterek silnika JTD, mądrze byłoby się po prostu nie wypowiadać.
    Jest teza, ale gdzie są dowody? - jakiejż to wiedzy na temat budowy i usterek silnika JTD, nie wspominając o tym, że piszemy o JTDm, a to są dwa różniące się silniki (https://www.forum.alfaholicy.org/gt/...lniki_jtd_jtdm), nie posiadam - gdybyś był tak miły i wypunktował, byłoby łatwiej się do tego odnieść - nie możesz wymagać braku komentarza, wobec tak bezpodstawnych oskarżeń i całkowitej stronniczości, gdzie nie przeszkadza Ci np. taki wpis:

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    filozof od siedmiu boleści.....

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Na co zwrócić uwagę ? Co dotknąć/sprawdzić ?
    Niestety, możesz to ocenić jedynie "organoleptycznie", szukając wyraźnie uszkodzonych części i ich fragmentów i tak, naprawdę nic poza tym, bo prawdziwe zło, może być pod głowicą, czego nie wyklucza nawet ten, który twierdzi, że tylko dźwigienki ulegają uszkodzeniu, a czemu ja nie przeczyłem, pytając jedynie o dowody.

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Dziś będę oglądał co się dzieje pod podrywą zaworów, bo będzie zdjęta. Na co zwrócić uwagę ? Co dotknąć/sprawdzić
    Trzeba zrzucić głowice i zobaczyć zawory oraz dokładnie obejrzeć tłoki i przy okazji cylindry czy nie pekła tuleja.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Niestety, zrzucenie głowicy, to są dodatkowe, wcale niemałe koszty i wątpię, żeby mechanicy sami się na to zdecydowali, a samo badanie ciśnienia w cylindrach to za mało.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Kończąc mój wątek, bo auto mam już spowrotem.

    Po zdjęciu kapy zaworowej wszystko wyglądało jak należy. Nie było tam do czego się przyczepić. Decyzja została podjęta taka, że składamy samochód, ustawiamy rozrząd, zmieniamy paski i rolkę. Na koniec robimy badanie kompresji na cylindrach i jedziemy. Jak będzie coś nie tak, to wtedy niestety zdejmujemy wszystko wraz z głowicą, a jak będzie OK to odbieram samochód.

    Badanie kompresji wykazało, że na 1, 3, 4 cylindrze jest 19/20 a na 2 cylindrze jest 16. Byłem przekonany, że jest coś nie tak, z tym, że uczciwie trzeba powiedzieć, że warsztat nie miał dedykowanej koncówki do tego badania do Alfy. Bo to chyba powinno być tak, że zamiast świec wkręca się takie "stożkowe" końcówki i w to wkręca się ten miernik z zegarem. A zrobione to było w taki sposób, że mechanik po prostu dociskał ręką taką końcówke z gumą w miejsce świecy.

    Zadzwoniłem do 2 niezależnych ASO, jedno u mnie w mieście, a drugie jakieś losowe gdzieś w Polsce. Opisałem im całą sytuację, co się stało z autem. jak przebiegło badanie i czy mogą mi powiedzieć jakie są prawidłowe wartości podawane przez producenta. No i podali, że jest to 17.5 z możliwością odchyłu +/- o 1. Czyli teoretycznie moje minimum to powinno być 16.5, a ja miałem 16 na drugim cylindrze. Z tym, że zaznaczyli, że te wyniki dotyczą nowego silnika, badania przeprowadzonego w warunkach labolatoryjnych z idealnie skalibrowanym urządzeniem i jeżeli u mnie są takie wartości przy przebiegu 220 tyś i 16 letnim samochodzie to nie ma absolutnie czym się przejmować i jest wszystko dobrze.

    Dodatkowo podstawowe pytanie jakie mi zadali, to czy pasek rozrządu pękł ? W mojej sytuacji nie pękł, i ich reakcja była taka, że to całe szczęście i może nie będzie tak źle i tylko rozrząd przestawił sie o kilka ząbków. Dodatkowo powiedzieli, że w silnikach Diesla komora spalania ma "więcej miejsca" i może warsztat miał "więcej szczęścia niż rozumu" i nie doszło do kolizji.... ale idąc dalej.

    Auto zostało złożone do końca i odpaliło bez problemu. Pojechaliśmy na jazdę próbną, ale nie taką na 3km w kółko tylko przez godzinę piłowalem jak tylko się dało
    Nie ma absolutnie żadnych oznak, że cokolwiek się dzieje. Auto odpala na ciepłym i na zimnym idealnie, jeździ też idealnie. Nie czuć żadnych ubytków mocy, zbiera się tak samo dobrze na każdym biegu. Nawet powiedziałbym, że chodzi lepiej niż przed tą awarią - może to wynik na nowo ustawionego rozrządu, paska i rolki. W każdym razie, nie wiem do czego mam się przyczepić i co jeszcze sprawdzać. Od wczoraj zrobiłem już ponad 100km.

    Wracając wczoraj, spotkałem znajomego mechanika, któremu opowiedziałem o całej sytuacji i też zadał pytanie tak jak ASO czy pękł pasek rozrządu ? Jak mu powiedziałem, że nie to jego reakcja była taka sama.

    Może to było szczęście w tym całym nieszczęściu ?. Nie wiem. Dam znać jak zrobię 500-1000 km co się dzieje. Ale mam nadzieję, że nie będę tu wracał przez długi czas XD

    Pozdro !

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Moim zdaniem tak duża różnica w ciśnieniach, może być dowodem na to, że coś złego dzieje się w tym 2 cylindrze - należałoby zrobić próbę olejową, bo jeśli jest to wina zaworów, no to jest kłopot spowodowany tym zdarzeniem, jeśli natomiast pierścieni, to raczej trudno winić o to właśnie ich - ciśnienie w poszczególnych cylindrach powinno być do siebie bardzo zbliżone.

  8. #38
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    No i podali, że jest to 17.5 z możliwością odchyłu +/- o 1
    Dziwne, do tej pory wszystkie JTD (a w zasadzie jak zwykłe silniki z zapłonem samoczynnym) miały fabryczne ciśnienie sprężania co najmniej 30 bat.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Dziwne, do tej pory wszystkie JTD (a w zasadzie jak zwykłe silniki z zapłonem samoczynnym) miały fabryczne ciśnienie sprężania co najmniej 30 bat.
    Też tak kiedyś słyszałem, dlatego o to pytałem..

    Ale w takiej sytuacji chyba powinienem czuć jakąkolwiek różnice w użytkowaniu, bo według tego mam na 2 cylindzie o połowe mniej, a na pozostałych o 10-11 mniej.. a jedynie to czuje różnice na plus

    Pojechałem do kolegi, który ma identyczną Alfe jak moja i nie czułem żadnej różnicy jadąc jednym i drugim autem. On stwierdził, że moja lepiej się zbiera i jest "żwawsza", ja jakoś tego nie zauważyłem.

Podobne wątki

  1. [159] !.9 JTD 16V nie odpala i kręci rozrusznik
    Utworzone przez dzik1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-01-2017, 18:07
  2. Czasem kręci rozrusznik, ale nie odpala. 2.4 jtdm 20v
    Utworzone przez Lupus w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-05-2016, 22:32
  3. Nie odpala bo nie kręci, rozrusznik czy elektryka ?
    Utworzone przez mirut w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 19:28
  4. 156 1.9 JTD Dziwnie kręci rozrusznik,nie odpala
    Utworzone przez death w dziale 156
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 13:21
  5. [145] Rozrusznik kręci, ale auto nie odpala
    Utworzone przez mayka.88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory