Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wymiana lamp Xenon na zwykłe.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 2,4jtd 2002r
    Postów
    105

    Domyślnie Wymiana lamp Xenon na zwykłe.

    Witam, mam już bardzo starą 166 z 2001 roku. Jeździ dla mnie już naście lat, ale światła Xenon już nie dają rady. Regeneracja odbłyśników to problem bo lampy są klejone i nikt nie chce tego robić. Zdobycie nowych świateł Xenon to ogromny problem. A jak są to cena powala. Muszę jeszcze pojeździć nią z rok, dwa więc myślę jakie są możliwości wymiany Xenonów na standardowe reflektory. Czy trzeba było by przerabiać jakieś wtyczki i inne?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Wiem,że problem dla niektórych stanowi rozklejenie lamp po lifcie.Ja mam "stary " typ lamp xenon i zregenerowałem sam.W piekarniku podgrzałem i same odeszły.A odbłyśniki dałem do regeneracji po 50 za sztukę i mam jak nowe.
    Przerobić wszystko się da,tylko pytanie,jakie lampy kupisz ?? Nowe ? bo jak używki,to będzie gorzej niż teraz i koniec/końców będziesz regenerował.
    Na upartego,jest to do zrobienia w jeden dzień.A jak masz dostęp do drugich odbłyśników,to czas roboty 4-5 godzin ze zdjęciem zderzaka i założeniem.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Zrobić to na tip top to sporo roboty. Lampy, silniki, wiązki, sterowanie.
    Można też trochę z partyzanta czyli kupić nowe zamienniki (bo chyba o to chodzi) a następnie używane silniki od lamp halogenowych (te z ksenonów jak dobrze pamiętam nie da się zamontować ale to do sprawdzenia). Elektryki w takim układzie nie podłączasz tylko pozostanie Ci ręczna regulacja świateł pod maską (śrubami na silnikach). To jest prostsze ale generuje problem z brakiem regulacji wysokości z kabiny. Może to też stwarzać problem na przeglądzie.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 2,4jtd 2002r
    Postów
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Zrobić to na tip top to sporo roboty. Lampy, silniki, wiązki, sterowanie.
    Można też trochę z partyzanta czyli kupić nowe zamienniki (bo chyba o to chodzi) a następnie używane silniki od lamp halogenowych (te z ksenonów jak dobrze pamiętam nie da się zamontować ale to do sprawdzenia). Elektryki w takim układzie nie podłączasz tylko pozostanie Ci ręczna regulacja świateł pod maską (śrubami na silnikach). To jest prostsze ale generuje problem z brakiem regulacji wysokości z kabiny. Może to też stwarzać problem na przeglądzie.
    Można kupić nowe zamienniki i nowe silniki od lamp halogenowych. Ręczna regulacja może jest upierdliwa ale nie trudna. Pytanie czy wtedy trzeba przerabiać wtyczki i ciąć kable, czy da się podłączyć w te same wtyki?

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Trzeba ciąć i przerabiać. Ksenon ma zupełnie inne podłączenie jak H7.

    - - - Updated - - -

    Patrzę teraz na ceny to widzę, że za parę nowych zamienników trzeba dać 6 stów. Do tego silniki..... wyjdzie pewnie z 8 albo więcej. Serio nikt się nie podejmie regeneracji? Może obdzwoń więcej firm.
    A ogarniasz coś sam w warsztacie czy nic przy aucie nie robisz? Jak się za to zabierzesz to Ci pomogę "zdalnie' jak to zrobić.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Nie chcę robić reklamy, bo nie znam firmy, ale podpowiedziała mi się na FB i mając w planach regenerację swoich lamp zapytałem o koszt.

    Jeśli lampa jest z pierwszego wypustu i ma "miękki" klej, to krzyknęli mi 160zł/szt. Jeśli na twardym, to 190zł/szt. i nie było gadki, że nie zrobią. Jeśli sam sobie wszystko zdemontujesz, to za napylenie odbłyśnika życzą sobie 90zł/szt.

    Już sam fakt, że wiedzą o dwóch rodzajach kleju daje pewną nadzieję, że znają się na robocie, a wrzucają realizacje z dużo tłustszych fur

    Renowacja reflektorów Krystian Sęk.

Podobne wątki

  1. [159] czujniki poziomowania lamp xenon
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 274
    Ostatni post / autor: 20-05-2023, 12:57
  2. Regulacja lamp (xenon) w 166
    Utworzone przez saueer w dziale 166
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 16-12-2020, 21:12
  3. [Brera] Regulacja lamp xenon
    Utworzone przez iwan9405 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 06-11-2018, 11:43
  4. [159] Przekładka lamp h7 na bi xenon
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 20:35
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory