Strona 234 z 262 PierwszyPierwszy ... 134184224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,331 do 2,340 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2331
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    [MENTION=90197]Paolino[/MENTION], rok temu szukając auta objeździłem praktycznie wszystko, co było w przedziale do 250tys. i wybrałem jak to ktoś tu poetycko napisał sfermentowaną kupę. I po pół roku eksploatacji wybrałbym bez wahania ponownie - chcesz szczegóły - napisz PW.

    Teddy Bear, u mnie w pracy jest pierwsze - więc w mojej "statystyce" 1 na 300 kierowców w Polsce jeździ Tonale . Przy okazji coś co zwróciłem uwagę obejrzałem z bliska felgi 19" - wyglądają jak tanie chińczyki. 18" i 20" podobne wzorem są moim zdaniem dużo ładniejsze.
    Dla mnie prezentujesz postawę "chcę lizaka". Oczekujesz, że od tak Tonale wypełni lukę pomiędzy kilkunastoma tysiącami Gulii i Stelvio i deklarowanymi 400tys? Mieli w fabryce 1 zmianę z wydajnością 40tys aut (200szt. x 200 dni), więc jak uruchamiają drugą, to łatwo policzyć, będą mogli wyprodukować 80tys. Mają zamówienia na 35tys, więc prawie na pół roku produkcji, co mniej więcej zgadza się z czasem oczekiwania na auto (4 miesiące + część produkcji na place dealerów). Dla mnie sukces. Ale jest też niedosyt, bo mam nieodparte wrażenie, ze polityka sprzedażowa jest prowadzona tak, żeby Tonale nie sprzedawało się za dobrze. Z dwóch powodów. Po pierwsze asortyment silników i dobór opcji (w zasadzie dwa drogie pakiety do wyboru + szyberdach). Po drugie polityka cenowa. W sensie, że wysoka cena cennikowa i duże rabaty. To powoduje, że wielu klientów na dzień dobry odpuszczało Tonale (czy szerzej całą AR), bo uważają, że ich nie stać na to auto.
    Kolejna sprawa odnośnie ceny - Tonale od premiery półtora roku temu trzyma cenę (mniej więcej - szczegółów nie śledzę). I o ile półtora roku temu było drogie - teraz już moim zdaniem jest atrakcyjne. Bo większość konkurencji międzyczasie podniosła ceny o min. 10%. Więc jeśli do tego dodamy obecnie bardzo dobrą ofertę na finansowanie to Tonale MHEV jest wręcz bardzo atrakcyjne cenowo. Dla przykładu przyzwoicie wyposażony Nissan Qashqai wychodzi cennikowo ~190tys. (wyposażenie Tecna MHEV 158KM CVT z pakietem skórzanym). Hyundai Tucson HEV też podobne pieniądze. Czyżby niedługo podwyżka cennika Tonale? Bo PHEV to dalej abstrakcja - co dziwi, bo AR powinno zależeć na jego sprzedaży, żeby średnią emisję zmniejszać i płacić mniejsze kary.
    ps. Odwołuję co napisałem o cenie PHEV. Właśnie z ciekawości poklikałem w konfiguratorze Tucsona PHEV (całe 180KM i 8,6s do 100) i zrobiłem konfigurację za.... 260tys.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 11-11-2023 o 11:30

  2. #2332
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Druga prośba - daruj sobie teksty o paleniu czegoś. To na nikim nie robi wrażenia
    Nigdzie nie napisałem, że 159 i Giulietta to było premium, nie wiem skąd taki wniosek wyciągnąłeś. Jedynie porównałem np. 159 do modeli uważanych za premium w segmencie D, czyi BMW 3 czy Audi A4. Ale jeśli chcesz je porównywać do realnej cenowo konkurencji, to potwierdzasz tylko moje słowa.
    Ta legendarna marka była wtedy konkurencją dla masówki typu Opel, Citroen czy Peugeot.
    .
    Alfa Romeo to JEST legendarna marka, jedna z najbardziej eksponowanych i budzących emocje marek. Podważaniem tej legendy ośmieszasz się. Poczytaj, poszperaj, zapoznaj się, pogadaj, pooglądaj, zdobądź jakąś wiedzę, choćby namiastkę. To sam to wówczas zrozumiesz.
    Natomiast kompletnie nielogiczne było zestawianie ceny alfy, nie będącej w segmencie premium, z cenami aut z tegoż segmentu. I próbujesz to teraz jakoś nieudolnie zamazać bełkotliwym tłumaczeniem.
    Ciekawe w ogóle podejście: jak auto nie ma 6 sek do setki to nic nie warte. Czyli przyśpieszenie wyznacza prestiż. Rozumowanie jak dziecka.
    Daj spokój.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    [MENTION=90197]Paolino[/MENTION], mam nieodparte wrażenie, ze polityka sprzedażowa jest prowadzona tak, żeby Tonale nie sprzedawało się za dobrze..
    Obecnie obowiązuje nowa ideologia: Imparato trąbi, że Alfa Romeo nie goni obecnie za wolumenem sprzedaży. Priorytetem w jej przypadku jest wysoka marża. Co ciekawe, jeszcze niedawno zarzekali się, że nie będzie następcy Giulietty. A teraz, proszę, chyba będzie. Być może tylko elektryk ale dopuszczają wariant hybrydowy. Bo troszkę tarabany o szybkim końcu klasycznej motoryzacji i dominacji elektryków jakoś ostatnio bębnią mniej zajadle..
    Niemniej, nadal mamy to samo, co mielismy. Totalne i całkowite zwroty akcji. Miało być 8 nowych modeli, było niedawno 2, a teraz 3... Miało być 400 tys aut rocznie a teraz "Alfa Romeo nie goni obecnie za wolumenem sprzedaży". Miało nie być następcy Julki a tutaj, proszę, może będzie.
    Co kilka lat od ściany do ściany. Pewnie niebawem pojawią się nowe ideologie))

  3. #2333
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Alfa Romeo to JEST legendarna marka, jedna z najbardziej eksponowanych i budzących emocje marek. Podważaniem tej legendy ośmieszasz się. Poczytaj, poszperaj, zapoznaj się, pogadaj, pooglądaj, zdobądź jakąś wiedzę, choćby namiastkę. To sam to wówczas zrozumiesz.
    I znowu sobie odpowiadasz coś, co sam wymyśliłeś, a nie doczytałeś W którym miejscu podważam legendę AR jako marki? Potrafisz wskazać, czy kolejne pytanie pozostanie bez odpowiedzi? A poczytać to jednak Ty powinieneś, skoro nawet w tak prostej rzeczy, jak silniki współczesnych modeli się gubisz

    I drugie pytanie - wytłumacz, co budzi te emocje w 159, Giuliettcie czy MiTo? Skoro Tonale jest be i fuj, i w ogóle niegodne AR, a świetnie się sprzedające poprzednie modele już były godne legendy marki

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Natomiast kompletnie nielogiczne było zestawianie ceny alfy, nie będącej w segmencie premium, z cenami aut z tegoż segmentu. I próbujesz to teraz jakoś nieudolnie zamazać bełkotliwym tłumaczeniem.
    Bełkotliwym tłumaczeniem? Czyli jak porównanie do premium to nie, bo te modele nigdy premium nie były i w ogóle co to za porównanie, a jak w drugą stronę porównanie do masówki to wtedy bełkotliwe tłumaczenie? To czekam na Twoje porównanie, do jakiej grupy powinno się porównywać np. 159

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ciekawe w ogóle podejście: jak auto nie ma 6 sek do setki to nic nie warte. Czyli przyśpieszenie wyznacza prestiż. Rozumowanie jak dziecka.
    Daj spokój.
    I znowu sobie coś dopowiadasz, serio nie potrafisz sie powstrzymać? Ja coś pisałem o prestiżu w AR [emoji28] I że jak nie ma poniżej 6s to nic nie warte? [emoji28] Po raz kolejny - wskaż mi to, gdzie tak napisałem Legenda AR to w głównej mierze m.in. sport, więc chcesz powiedzieć, że te 8s do pierwszej setki, w dodatku w Dieslu, mają coś wspólnego z sportowymi wrażeniami? Czy może wyjeżdżający przód i nadwaga?

    Albo może wytłumacz dlaczego 159 była godna legendy AR, a Tonale już jednak nie jest


    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #2334
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Tonale
    Postów
    19

    Domyślnie

    sorki edycja: wracając do Cupry - zwróćcie uwagę, że jest nieco mniejsza - jest w połowie drogi , między autem miejskim, a kompaktem - tonale jest w klasie kompakt - czyli raczej Kaszkaje, tucsony, kuga itp... Grupa VW stosuje trik zwany przeze mnie "oszustwem wymiarowym" -oczywiście z przymrużeniem oka...
    zwłaszcza skodzie, a teraz chyba i trochę w seacie - na płycie mniejszego modelu budują większy wizualnie go tak "układając" żeby wydawał się bardzo przestronny. I tak octavia, jest autem kompaktowym, a nie segmentu D- mimo, że na pierwszy rzut oka wydaje się inaczej- a fabia jest miejska, a nie kompaktowa. Żeby się zorientować z jakim samochodem jest oglądany: siadam prosto na fotelu kierowcy i wyciągam wyprostowaną prawą rękę w bok - patrzę gdzie kończą się palce - wtedy zobaczycie jak potężne są różnice miedzy segmentami.
    Ostatnio edytowane przez sweeper ; 13-11-2023 o 09:33

  5. #2335
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    No to kolega pojechał Alfie Romeo. Jeśli octavia jest rozmiarem kompaktem pseudo D, to różniąca się milimetrami 159 czym jest? Gulia ciut większa.
    Poza tym nie dla każdego rozmiar ma pierwszorzędne znaczenie. I nie zawsze większe jest lepsze.

  6. #2336
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał sweeper Zobacz post
    zwłaszcza skodzie, a teraz chyba i trochę w seacie - na płycie mniejszego modelu budują większy wizualnie go tak "układając" żeby wydawał się bardzo przestronny. I tak octavia, jest autem kompaktowym, a nie segmentu D- mimo, że na pierwszy rzut oka wydaje się inaczej- a fabia jest miejska, a nie kompaktowa.
    Cokolwiek bym się nie zgodził. Nie żebym bronił Skody, której organicznie nie trawię - ale co do rozmiarów to nie powiesz mi, że Octavia ma tyle miejsca co Giulietta. Płyta podłogowa - OK. Efektem tego jest gorsze prowadzenie, co jest oczywiste w przypadku Skody i tu jest właśnie ten haczyk - masz większe auto, ale gorzej jeździ. Oficjalnie Octavia jest autem segmentu C, ale jej największym atutem jest przestrzeń i to jest chyba jedyne, czego nie można jej odmówić

    Rozmiarami zdecydowanie bliżej jej do Giulii, niż do Giulietty.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #2337
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    VAG ma może tylko przewagę w ofercie pełnych elektryków.
    Stellantis ma 24 BEVów w ofercie

  8. #2338
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Poza tym nie dla każdego rozmiar ma pierwszorzędne znaczenie. I nie zawsze większe jest lepsze.
    Kobiety jednak uwazają inaczej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    I Skoro Tonale jest be i fuj, i w ogóle niegodne AR,
    Czy jest be i fuj, to nie wiem. Wiem, że się słabo sprzedaje. Rynek "nie kupił Tonale".
    Owszem, ostro bije się pianę, jak to wzrasta sprzedaż Alfy i to dzięki Tonale.
    Pomija się fakt, że zwiększa się od poziomów już niemal symbolicznych. Wzrost o połowę od 100 tysięcy nie oznacza tego samego, co wzrost o połowę od 26 tysięcy. Nowy model to zawsze sumarycznie większa sprzedaż, poszerzyła się bowiem oferta. Ale pianę bić można, czemu nie.
    Rynek kupił całkiem nową markę, czy tam "submarkę": sprzedaż Formentora jest rewelacyjna. Tonale nie ma tu żadnych szans.
    I nie ma też sensu wyzłośliwianie się, jaka to tandeta ten Formentor. G... prawda, oglądałem to auto, jeździłem z salonu, dostałem wypasiona ofertę wersji. TO SIĘ NAZYWA wejście na rynek.
    Tonale to porażka. Wiecie dlaczego? Bo marka Alfa Romeo budzi określone skojarzenia i oczekiwania. Cupra była wejściem Smoka znikąd.
    Formentory widać codziennie, wokoło, a Tonale jak trafisz na szosie, to otwierasz szampana.
    Ale glupoty pisać, że to sukces, świetnie się sprzedaje, zamówienia nie nadążają to trochę tak, jak Moradziecki formujący nowy rząd. No na pewno, sformuje...

  9. #2339
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Kobiety jednak uwazają inaczej.
    Zaryzykuję stwierdzenie, że populacja kobiet w Fiacie 500 jest zdecydowanie większa niż w BMW X7.

  10. #2340
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Tonale to porażka. Wiecie dlaczego? Bo marka Alfa Romeo budzi określone skojarzenia i oczekiwania. Cupra była wejściem Smoka znikąd.
    A jakieś to skojarzenia i oczekiwania budzi marka Alfa Romeo, które jednocześnie spełniały modele 159 i MiTo, które porażkami nie były?

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory