Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: wszystkie możliwe powody drgan silnika 1.9 JTD dwumasa wymieniona, brak poprawy.

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie wszystkie możliwe powody drgan silnika 1.9 JTD dwumasa wymieniona, brak poprawy.

    Siema. Niedawno wymieniłem w 156 1.9 JTD 105km - powód sprzęgło brało już bardzo wysoko, ciężko chodziło i do wnętrza przenosiły się drgania.
    Wymienione więc zostało sprzęgło, tarcza zregenerowana, koło 2masowe sprawdzone używane fiat by valeo luzik 0,5mm w jedną 0,5mm w drugą łącznie 1cm. Poprzednie miało 2,3cm w jedną i 8mm w drugą, więc ponad 3cm.
    No i po tej operacji wszystko cacy tylko drgania nadal są, drgania silnika przenoszą się na karoserię na wolnych obrotach tak do 1200obr są wyczuwalne drga kierownica, deska, powyżej 1500obr wszystko się uspokaja, pedał sprzęgła, gałka skrzyni biegów nie drgają wcale. Przy ruszaniu drgania są intensywniejsze, podczas jazdy już nie występują.
    Pomyślałem, że może tarcza sprzęgła jest krzywa, ale była regenerowana i nic nie wykryto, poza tym czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie to drgania są takie same.
    Wymieniłem również poduszkę górną (kość) bo była lichutka, oraz poduszkę tylną silnika tą ostatnią i brak poprawy. Drgania takie same przed wymianą 2masy jak i teraz ani poprawy ani pogorszenia sytuacji nie zauważyłem. Może jakieś pomysły? Samochód ma uwalony przepływomierz czy to może mieć jakiś wpływ? I ewentualnie co jeszcze sprawdzić.
    [

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    A wymieniłeś ten uchwyt, który trzyma silnik? Z lewej strony jest jak patrzysz na silnik. Jest z 2 tulejkami.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    tak tak to jest ta kość wymieniona
    [

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar matiniunia
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 JTD 16V MJet 140 KM rocznik 2003 wer.Distinctive Giugiaro Sportwagon
    Postów
    58

    Domyślnie

    Witaj właśnie tołkuję ten sam temat w poście tutaj http://www.forum.alfaholicy.org/156/...przeglo-3.html. wszystkie częsci nowe i już nawet byłem za stwierdzeniem że tak powinno być ale jednak coś jeszcze musi być nie tak
    Tylko co?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Pisałem już z milion razy o poduszkach, tak jak Ty piszesz o tym sprzęgle... Nie będę wałkował już sprzęgła ale...
    jaką poduszkę założyłeś tą z tyłu ??? Wymieniłeś tą małą, mocowaną do "sanek", tak? Oryginał ? Tylko proszę Cię, nie pisz "Impergom, ale to to samo co oryginał"

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 1mmaattii
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Gt, 1.9 jtdm, 2007r, 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    uszkodzona przepływka także ma znaczenie, kiedy jest niesprawna kultura pracy silnika jest dużo mniejsza. Drgania na ZIMNYM silniku mogą tez powodować niesprawne świece. Dalej rzecz jasna wszelkie poduchy..ale to masz wymienione.. na pewno wtryski mają duże znaczenie na samą prace silnika w sensie ich sprawność. Jezeli jest jakis uwalony sama praca silnika jest nierówna przez co drgania wieksze. W tym wypadku postawiłbym na przepływke, to pierwsze co bym sprawdził, moze masz możliwość podmianki? Choć i tak masz ja uwaloną jak twierdzisz wiec wymiana konieczna tak czy siak bo i moc nie ta i spalanie marne.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    Panowie pierwsze badania zaczynają pokazywać, że sprawa leży po stronie przepływki, po odłączeniu jej drgania znacząco spadły, jestem na etapie szukania jakiejś na podmiankę, żeby zobaczyć czy to jest winowajca.
    [

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał questounico Zobacz post
    powód sprzęgło brało już bardzo wysoko, ciężko chodziło i do wnętrza przenosiły się drgania.
    Wymienione więc zostało sprzęgło, tarcza zregenerowana, koło 2masowe sprawdzone używane fiat by valeo luzik 0,5mm w jedną 0,5mm w drugą łącznie 1cm. Poprzednie miało 2,3cm w jedną i 8mm w drugą, więc ponad 3cm.
    Tak po prawdzie o jakiej naprawie tu mówimy, bardziej regeneracji z różnych części, I tu w tym przypadku nie doszukujmy się idealnej pracy podzespołów po części regenerowanych bądź adoptowanych z innego auta. Nie będzie to grało jak fabryka.

Podobne wątki

  1. Regenerowana dwumasa - telepanie silnika
    Utworzone przez patalacho w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 12:15
  2. [159] usunięcie klapek kolektora - brak poprawy
    Utworzone przez puceek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 23:21
  3. [156] Wszystkie możliwe kombinacje kolorystyczne deski alfy 156 - co wybrać?
    Utworzone przez Kynium w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 19:40
  4. tlumik drgan?
    Utworzone przez Alfi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 18:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory