Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 72

Temat: 2 x Podwójny wydech w 166?

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    jedyny jakiś sensowny projekt to dwa wydechy osobne jeden z jednej głowicy drugi z drugiej
    apropo tego rozwiązania mam pytanie z innej beczki. Co z sondą? Ja tak powoli sie przymierzam do takiej przeróbki i chciałbym pozbyc sie kata ale tu powstaje problem gdzie dać sondę. Wiadomo, że skoro dwie rury mają iść przez auto z każdego kolektora osobno to bez sensu łączyc je na sonde i znowu rozgałęziać. Czy lambda może byc na wydechu tylko jednej ze stron V-ki, czy ewentualnie dać dwie sondy?

  2. #52
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maestro
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    451

    Domyślnie

    Ja nie mam kata - a wszystko gra?

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    nie wiem czy w TB jest taki sam kat czy nie, masz może jakieś foto jak to wygląda? poza tym przy jednej rurze przez auto nie ma problemu z sondą, wkręcasz w rurę/strumienicę co tam masz zamiast kata i gra. Problem pojawia się przy podwójnym wydechu..

  4. #54
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Z tymi sondami to faktycznie problem. Nie wiem czy sondę można łączyć w pary. Szeregowo czy równolegle.... Trudny temat.

  5. #55
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    ŁDZ
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5v6 Nero Volcano PowerUp
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ja już kupiłem 166 z podwójnym wydechem, całkime fajnie to gra, ostatnio wywalilem tylko filtr stożkowy żeby wyeliminować go jako przyczynę usterki auta i powiem wam że z tym rezonatorem czy tłumikiem za filtrem powietrza (też orginał) nie słyszę jakiegoś pogorszenia walorów dzwiękowych, no może nie ma charakterystycznego syczenie po ujęciu gazu. Jak będę miał auto na podnośniku to zrobię fotki jak idzie wydech.

  6. #56
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    będę wdzięczny za każde foto przerobionego wydechu.....

  7. #57
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Fotki wydechu to raz ale czemu jeszcze nie widziałem "twojej" w dziale "Nasze belle" ? A jak dupa wygląda z dwoma końcówkami?

  8. #58
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciasŁDZ Zobacz post
    ostatnio wywalilem tylko filtr stożkowy żeby wyeliminować go jako przyczynę usterki auta
    Filtr stożkowy przyczyną usterki..haha dobre a w jaki to sposób stożek może coś zepsuć? Filtr nazwijmy go sportowy jakim jest stożek czy wkładka bawełniana jest lepszy niz zwykły papierowy i może jedynie polepszyc przepływ powietrza i owszem zmienić dźwięk. A bez rezonatora napewno jest różnica poprostu jej nie słyszysz n.p. przez wydech lub przez..... brudne uszki

  9. #59
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maestro
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidmk7 Zobacz post
    Filtr stożkowy przyczyną usterki..haha dobre a w jaki to sposób stożek może coś zepsuć? Filtr nazwijmy go sportowy jakim jest stożek czy wkładka bawełniana jest lepszy niz zwykły papierowy i może jedynie polepszyc przepływ powietrza i owszem zmienić dźwięk. A bez rezonatora napewno jest różnica poprostu jej nie słyszysz n.p. przez wydech lub przez..... brudne uszki
    Wszystko dobrze, ale moze miał super hiper stożek do LPG za 30PLN z allegro a on już nie musi być wcale taki bez winy

  10. #60
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    ŁDZ
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5v6 Nero Volcano PowerUp
    Postów
    20

    Domyślnie

    Fotki 166 będą jak najbardziej, tylko musze trochę dojść do ładu z autem. No widzisz Dawid ale nie wiem czy wiesz że przepływomierz jest wrażliwy na jakość powietrza zaciąganego przez filtr, jako że to właśnie podejrzewalem nieprawidłowość jego pracy to zmnieniłem na orginalny, filtr który był to z resztą chińskie ścierwo do malucha, hehe no może nie ta średnica Poza tym każdy spec wie że filtr to jedno, a zapewnienie mu ciągłego przypływu zimnego i SUCHEGO powietrza to 2. U mnie nie bylo żadnej plache która separowała by go od silnika i notabene chlapała na niego woda co jakiś czas. Co do tego tłumika drgań i orginalnego filtra nie słychać różnicy oprócz syczenia, to fakt, bo ja to wiem i słyszę, a Ty na razie polemizujesz

Podobne wątki

  1. Podwójny wydech w GT ?
    Utworzone przez maciey w dziale GT
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 20:38
  2. Podwójny wydech
    Utworzone przez ardexter w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 11:26
  3. Podwójny wydech w 159
    Utworzone przez kamal w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 17:36
  4. [159] Jak brzmi podwójny wydech z 2.4 JTDm? Chcę zamontować podwójny do 1.9 JTDm
    Utworzone przez Alfalover w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2010, 21:14
  5. [33] BOXER - podwójny wydech
    Utworzone przez maciejbydg_87 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory