Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wydech 4 końcówki

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie Wydech 4 końcówki

    tak z ciekawości zapytam czy ktoś z was zakładał coś podobnego w swoich AR GT
    http://www.ramspeedautomotive.com.au...e-6.jpg?9d7bd4 bo nie ukrywam podoba mi się tak zrobione końcówki wydechu
    Ostatnio edytowane przez Maru93 ; 10-12-2012 o 22:08

  2. #2
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    tak tylko ja nie mam zamiaru wydać tyle kasy na to myslałem, aby kupić sam wydech końcowy i jakoś to połączyć plus końcówki jakieś inne bo u mnie jest jedna duża, a nie tak jak po 2008 roku dwie małe dlatego pytam czy ktoś już to robił ;D

  4. #4
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    ktos juz to tu opisywał, ale czy to doszło do skutku nie wiem, tak ze raczej bym pytał o mozliwosc wykonania tego w jakims warsztacie, wiem ze bedzie Cie korcic aby to samemu zrobic, zastanów sie czy warto.

    pzd.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    mam możliwość zrobienia tego w profesjonalnym warsztacie także z tym nie będzie problemu tylko czy idzie to zrobić w miarę rozsądnych pieniądzach

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Jeśli lubisz pojeździć po warsztatach i kombinować i na koniec mieć coś indywidualnego ale niekoniecznie taniej.. to warto.. a jak myślisz że to hop siup i tanio wyjdzie to będzie albo kicha wyglądać albo wogóle nie wyjdzie..

    Mam u siebie zrobiony od podstaw custom wydech.. i ok może zaoszczędziłem te pare stówek.. ale za to poświęciłem mój czas i to niemało.. najeździłem się, na kombinowałem.. no i wiadomo osiągnałem indywidualny tuning.. piękny dźwięk i wygląd.. ale szczerze gdybym to robił drugi raz kupiłbym gotowca, miał to zamontowane w góra 3 godzinki na aucie i wyjechał gotowym..

    Także naprawdę zastanów się czy warto się pierdzielić..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    Generalnie mam osobę, która mi to zrobi i wiem, że będzie porządnie. Dźwięk się nie zmieni bo mam 1.9JTD na tym mi nie zależy ;D ale efekt wizualny jest moim zdaniem mega, a i teraz pytanie kupić wydech końcowy i kombinować dogiąć to wszystko i wtedy koszta nie będą za duże plus inne końcówki wydechu coś typu GT po 2008 roku albo delikatnie większe

    no i wiadomo nie będzie to 5 min roboty

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Powiem tak.. na fabrycznym wydechu to jest rzeźba nie warta pierdzielenia się.. bo jak wiemy tłumiki oryginalne lubią sobie tracić kolor i wyglądać cudnie..

    Dlatego ja swoją przygodę zacząłem od przypadku na allegro gość nie wiedział co sprzedaje.. a sprzedawał dedykowany tłumik CSC do 147 za 100zł
    Taki oto:


    Jakoże od zawsze marzyła mi się 4 rurka.. to zacząłem kombinować..

    Zacząć trzeba było od ucięcia końcówki.. i stwierdziłem że skoro już się tak bawie to otworzyłem tłumik i wymieniłem wełne na nową..
    Więc tłumik wyglądał tak:


    Końcówki na zamówienie od Buzzer'a


    Efekt końcowy po spawaniu i malowaniu na nowo czarnym matem


    Wyjście na prawą stronę auta.. normalnie wychodzi to z tłumika jednak nie pełni to żadnej funkcji wygłuszającej więc uznałem że nie będę niszczył puszki tłumika..


    I rura na drugą stronę auta, którą uznałem że wypada owinąć bandażem termicznym ponieważ idzie blisko podłogi i wolałbym żeby coś wewnątrz bagażnika się nie przypaliło..


    Wydawałoby się że to hop siup.. a to były tony godziny spędzone na warsztacie przy spasowywaniu, spawaniu, malowaniu, owijaniu.. czekanie na końcówki które też trzeba było pomierzyć, wymyślić, zaprojektować tak aby firma Buzzer mogła je "stworzyć"

    i efekt końcowy


    i tu nie ma co ukrywać jestem dumny z mojego dzieła.. jednak jak mówiłem gdybym wiedział ile czasu i nerwów trzeba będzie dać na zrobienie tego to bym od razu kupił gotowca..

    W następnym aucie już raczej bawić się tak nie będę..

    A i u mnie cały wydech, jest z kwasówki także to też troszke podnosi koszty.. ale mam tak zrobiony cały od silnika po końcowy tłumik..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    o dzięki wielkie za podesłanie tych zdjęć muszę zobaczyć jak u mnie wygląda to wszystko pod autem

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

Podobne wątki

  1. Końcówki tłumików
    Utworzone przez TriXter w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 12:04
  2. [GTV] końcówki drążkow
    Utworzone przez wojo003 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 20:51
  3. końcówki drążków
    Utworzone przez Monia w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 11:30
  4. końcówki + drążki
    Utworzone przez jack147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 05:29
  5. [166] końcówki mocy
    Utworzone przez danus77 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 20:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory