Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 114

Temat: 200hp 2.0JTS

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar michalkolat
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Jaworzno/Katowice
    Auto
    156 2.0JTS
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Jak chodzi o jednorazowe objechanie tejże Ibizy, to przepis jest prosty- rezerwa ma się palić, wywalić wkład koła zapasowego, kanapę i co się jeszcze da- co najmniej 120 kilo zejdziesz z wagi, jakby jeszcze kierowca Ibizy specjalnie za szybko biegów nie zmieniał cud za free zapewniony
    Kierowca niestety ma DSG, więc cudów nie ma...

    Chociaż ciekawi mnie, skąd wziąłeś te 120kg. To może być opcja.

    Chodzi o to, żeby mu pokazać, że Alfa jest lepsza i już .
    Typ średnio jeździ, ale przełączy DSG na Sport i auto da sobie radę. Chodzi o standardowy sprint od świateł do świateł.

    Wałek wydaje się dobrą opcją. Nie wiem, czy paliwo z Shella dużo da - macie z tym jakieś styczności? Może dolot wrzucić inny?
    Ostatnio edytowane przez michalkolat ; 12-03-2014 o 19:14

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Zacznij od Remapu na paliwo 100+ z Shella
    100+ powiadasz, a ja ci powiem że w tym kraju z żadnego dystrybutora nie leci 100+ Shella, ani żadne inne 100+

    Cytat Napisał michalkolat Zobacz post
    Kierowca niestety ma DSG, więc cudów nie ma...
    Jak się uprzesz to 160 kilo lub więcej wywalisz, ja raz wybebeszyłem obecną Alfę prz zakłądaniu skór (sporo sie podniosła)- wkład koła zapasowego- 20 (zawsze mam tam dużo ciekawych rzeczy), roleta, kanapa i oparcie- 30, fotel kierowcy nie ważyłem ale z 20 warzy dziadostwo i paliwo 66 litrów, kroimy pierwszą cyferkę i wychodzi z palcem w .... 120 kilo, a to opcja podstawowa coś co wywala się w 20 minut

    DSG nie jest takie straszne wszystko zależy od oprogramowania, bo czasem jest takie można powiedzieć mułowate, wtedy w trybie Sportowym ciągnie do odcinki, co w turbo jest niedorzeczne, tak było w pierwszych 2.0T w opcji 200 konnej.
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 12-03-2014 o 19:34

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar michalkolat
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Jaworzno/Katowice
    Auto
    156 2.0JTS
    Postów
    128

    Domyślnie

    Auto musi wyglądać na fabryczne (o tyle o ile), więc np wywalenie przedniego fotela nie wchodzi w gre.
    Co do DSG, muszę przyznać, że nie wiem, bo tą Ibizą nigdy nie jechałem, ale myślę, że nie do odcinki, ale do 6,5tys na pewno.
    Ta Ibiza to słabsza wersja FR (150hp)

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    na kołach można zaoszczędzić masę - moję stalowe 16" z zimówkami są w sumie 20 kg lżejsze od aluminiowych 17 na lato...zapas z windą, kluczami to kolejne 20 kg, kanapa z 50 kg, fotel pasażera kolejne 50...

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar michalkolat
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Jaworzno/Katowice
    Auto
    156 2.0JTS
    Postów
    128

    Domyślnie

    Co myślicie o shortshiferach? Może się takie coś przydać? Lepiej się zmienia? Szybciej?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Jutro zważę przedni fotel, 20 warzy, a czy więcej to się okaże, ogólnie w sedanie tył specjalnie ciężki nie jest, ale w SW kanapa i oparcie są sporo cięższe
    Shortshifter jak zrobić masz w zrób to sam, coś tam będzie szybciej, ale raczej w Alfach się to robi bo lewarek wygląda za bardzo "okazale"

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Shortshifter nie wpłynie za bardzo na czas zmiany biegów, to tylko skraca skok lewarka - różnica nie będzie odczuwalna. Odpuść bo szkoda kasy, włożysz w to kilkanaście tysięcy a na koniec wyjdzie tyle, że JTSa trzeba było zostawić w serii i do ścigania się spod świateł kupić coś innego, bardziej się do tego nadającego.

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    na kołach można zaoszczędzić masę - moję stalowe 16" z zimówkami są w sumie 20 kg lżejsze od aluminiowych 17 na lato...zapas z windą, kluczami to kolejne 20 kg, kanapa z 50 kg, fotel pasażera kolejne 50
    Skąd Ty bierzesz te wagi??? Moja kanapa w 166 (cała) waży około 20kg, ciekawe co takiego jest w 156, że waży 50? To samo fotel pasażera... i nagle ze 100kg robi się 40.


    Cytat Napisał michalkolat Zobacz post
    Auto musi wyglądać na fabryczne (o tyle o ile)
    Jeżeli chodzi o silniki wolnossące to tak, jak pisał już wcześniej bimsky: zacznij od dolotu i wydechu. Zrób profi dolot + kolektory wydechowe i wydech przelotowy (pewnie bez kata), najlepiej z nierdzewki. Do ogarnięcia w tydzień-dwa. Po tej akcji zmodyfikuj mapy pod nowe warunki i to powinno dać efekt odczuwalny, może w okolicach 10-20KM? Jak wyciągniesz 190KM to będzie super wynik.
    Żeby liczyć na więcej to już typowe modyfikacje silnika. Koszt powyższych będzie już spory (kilka tysi) a silnik to co najmniej drugie tyle...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    100+ powiadasz, a ja ci powiem że w tym kraju z żadnego dystrybutora nie leci 100+ Shella, ani żadne inne 100+

    Tak tak.
    Tyle, że strojenia na 100+ dają poprawę względem 98 (samo zalanie nic nie zmieni, ale jak się odpowiednio wystroi pod paliwo to różnica jest)

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tak czytam temat i nie wierzę. Chcesz uzyskać z JTS'a 200 KM tylko po to, żeby (o ile się uda...) objechać Ibizę FR?!

    Prosisz o poważne traktowanie tematu a sam powód tej planowanej przeróbki jest moim zdaniem dyskusyjny biorąc pod uwagę, że 5000 zł pewnie pęknie na taką, nie koniecznie udaną ingerencję.

    Co Ci da shortshifter? Przy mierzeniu się z DSG ważniejsze jest szybsze ruszenie z miejsca i trakcja na początku, a nie setne sekundy uzyskane (lub też nie...) za pomocą innego skoku lewarka. Jeśli DSG opóźni start (to ich dość słaba strona szczególnie przy cięższych modelach) masz szansę odejść na dłuższej jedynce. Potem Cię połknie przy 80-100, żeby po 300-400 metrach być kilkanaście metrów z przodu.
    Kilka razy stawałem moją 156 V6 na bardzo ostrym asfalcie z autami o różnym stosunku masy do mocy i czasem udawało się wykręcić dużo mocniejsze auta. Tylko, że przy każdej zmianie biegów nie było litości dla skrzyni i sprzęgła a minimalnie źle dobrany moment zmiany dawał bardzo duże straty. Przy DSG kierowca jest tylko cegłą na gazie i w zasadzie jeśli zmieni biegi w dobrym momencie to ciężko będzie go "objechać".
    Ja bym odpuścił temat.

Podobne wątki

  1. 1.8TS czy 2.0JTS w GT
    Utworzone przez zielu1991 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 11:47
  2. Witam 156 2.0JTS
    Utworzone przez magikJTS w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 00:13
  3. 2.0JTS Przerywa
    Utworzone przez czester1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory