Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: dolot w mojej alfie 147

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar norbert609
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa 147 1.6ts
    Postów
    6

    Domyślnie dolot w mojej alfie 147

    Witam.
    Chciałbym wymienic w swojej alfie 147 1.6 ts układ dolotowy lecz ciezko jest znajsc jakies konkretne rozwiazanie lecz ostatnio natrafiłem na allegro na taka aukcje http://allegro.pl/uklad-dolotowy-dol...480427566.html
    CO o tym sadzicie jest sens to brac? Obecnie mam stozek K&N lecz zamontowany w ten sposob http://forum.alfapomorze.pl/files/th...stozek_138.jpg (było tak jak kupowałem belle) i chce cos z tym zrobic. Co polecacie? Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Polecam seryjny dolot, oryginalny.. z dobrą wkładką typu K&N lub BMC..

    Alfa z TSem ma to do siebie że nie przyjmuje modyfikacji P&P wymiana dolotu da Ci jedynie głośny dźwięk (który już masz bo masz stożek zaraz za przepływką co swoją drogą w krótkim czasie wykończy przepływkę) i błąd MCSF z powodu zbyt dużej ilości powietrza, co jest ogółem dobre ale ECU nie wie bez kosztownego remapu co ma zrobić z tą dodatkową ilością powietrza i próbuje coś robić aż wywala błąd MCSF a dokładniej błąd składu mieszanki..

    Byłem z moim dolotem na hamowni przyrostu mocu nie ma.. wynik seryjny.. więc jest to zabawa nie warta świeczki..

    Dodatkową wadą jest to że przy takim dość grubym błędzie jak skład mieszanki tempomat nie funkcjonuje bo nie ogarnia co się dzieje.. (niestety mam z tym problem)

    Jedynym rozwiązaniem które ma sens jeśli zależy Ci tylko na dźwięku lub masz 2-3 tyś na remap silnika to Cold Air Intake.. Taki zestaw dedykowany do 147 robi tylko K&N..

    http://www.knfilters.com/search/prod...rod=69-0500TWR
    Koszt około 1500zł..

    Ja u siebie zrobiłem sam taki układ dolotowy wzorując się na tym K&N ale poza dźwiękiem niestety się zawiodłem i prawdopodobnie będę wprowadzał do niego jakieś modyfikacje w najbliższym czasie..

    A zestawy simoty sobie odpuść o ile ich filtry nie są złe to te patenty na układy dolotowe to z sufitu wzieli..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    filtry simota są złe. a wkładka kn ma to do siebie, że lubi ubić przepływkę bardzo szybko - z resztą jak każdy inny mokry filtr.

  4. #4
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Poza bajerem to w 1.6 nie wiele Ci to da j.w chlopaki pisza wrzuć fabryczną puszkę z fabrycznym filtrem, i będzie najzdrowiej dla silnika. Mam wrażenie nie odparte że większość posiadaczy najslabszych wersji silnikowych próbuje na siłe zakrzywić rzeczywistość. Dolot nawet firmowy nie zrobi z tym silnikiem nic. Lepiej mu da jak się wyda ta kasę na doprowadzenie tego co sie ma do sprawnosci, nowe świece (dedykowane do TS nie jakies dziwne zamienniki i podroby) nowy filtr powietrza(standardowy) wymiana uszkodzonych cewek i kabli WN,czyszczenie przepustnicy i wtedy zobaczysz jak te 120 koni naprawdę jeździ.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    @wheelerwasp02 - IMHO stożek nie wywali błędu składu mieszanki - strzelam, że coś innego masz uwalone (jakiś czujnik albo wtryskiwacz).

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    @Krusz
    Jak będę miał wolną chwilę dziś to Ci zrobię zrzut ekranu z MESa.. bo dawno już nie podpinałem kompa bo nie było potrzeby odziwo
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar norbert609
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa 147 1.6ts
    Postów
    6

    Domyślnie

    widze ze tamat sie rozruszał Nie powiem bo efekt dzwiekowy jest całkiem niezły wiec chciałem to zostawic lecz w sposob taki aby miało to rece i nogi lecz jesli odradzacie to rozwiazanie to mam metlik w głowie. Włąsmie bym zapomniał jaki polecacie tłumik od kolektora aby troche odetkac belle ?

  8. #8
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Raggazzon + de-cat również raggazzon. Tańsza wersja magnaflow katalizatora dobrac wspawac zamiast ori cata (prosta sprawa)i ulter końcowy(trudniej tutaj wyspawać customa bo trzeba belke omijać wiec coś gotowego nadawało by się).

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar norbert609
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa 147 1.6ts
    Postów
    6

    Domyślnie

    Nie powiem bo Raggazzon to juz nie tania sprawa Chodz musze przyznac ze podoba mi sie dzwiek mojej alfy lecz ta bania z tyłu niszczy urok całego samochodu.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Juro
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.8 144KM
    Postów
    834

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    @wheelerwasp02 - IMHO stożek nie wywali błędu składu mieszanki - strzelam, że coś innego masz uwalone (jakiś czujnik albo wtryskiwacz).
    zgadzam się z Kruszem , ja mam założony stożek i wykorzystałem rurę dolotową ori bez zmiany długości dopływu powietrza i nie wywala żadnych błędów.
    "Pamiętajmy, Alfę Romeo kupujemy sercem, i podobnie jak w przypadku kobiet, tak samo jest z alfami, serce faceta wybiera tą przy której mu szybciej zabije, a nie koniecznie tą która się innym podoba."

    Historia mojej Małej ---> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...a_mirella.html

    Było: -Renault Laguna 1.6
    -AR 147 1.6 eco
    -Nissan Almera 1.4
    -Toyota Avensis T270 1.8

Podobne wątki

  1. [33] Spalanie w mojej Alfie
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 10:19
  2. [166] cos nie tak w mojej alfie
    Utworzone przez ronin913 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-05-2008, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory