Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: zuzycie paliwa w czasie jazdy

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    alfa romeo 147 t-spak 1,6l 16V ECO 77Kw-105Km
    Postów
    11

    Domyślnie zuzycie paliwa w czasie jazdy

    dzien dobry.mam alfe 147 t-space eko.jest tam wskaznik zuzycia paliwa ale u mnie pokazuje on cos nienormalnego.jak stoje na swiatlach zuzycie paliwa jest 0 mimo ze silnik pracuje.jak hamuje silnikiem czyli zdejme tylko noge z gazu pokazuje mi zuzycie 2-litry a gdy jade na luzie wskazuje mi zuzycie paliwa w zaleznosci od szybkosci.to jakies chore.przy ruszaniu nawet delikatnym zuzycie wzrasta do 25-l/100.jest jakas mozliwos zweryfikowania tych parametrow i ustawienia poprawnych?czy trzeba to zrobic przez komputer?dziekuje za jakies podpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał majmir Zobacz post
    dzien dobry.mam alfe 147 t-space eko.jest tam wskaznik zuzycia paliwa ale u mnie pokazuje on cos nienormalnego.jak stoje na swiatlach zuzycie paliwa jest 0 mimo ze silnik pracuje.jak hamuje silnikiem czyli zdejme tylko noge z gazu pokazuje mi zuzycie 2-litry a gdy jade na luzie wskazuje mi zuzycie paliwa w zaleznosci od szybkosci.to jakies chore.przy ruszaniu nawet delikatnym zuzycie wzrasta do 25-l/100.jest jakas mozliwos zweryfikowania tych parametrow i ustawienia poprawnych?czy trzeba to zrobic przez komputer?dziekuje za jakies podpowiedzi
    Nie wiem czy tak jest w każdej ale w dwóch 147 którymi śmigałem spalanie chwilowe dochodziło do 25l po trasie pokrywało sie mniej więcej z dystrybutorem,ale podczas ruszania to było podobnie jak u Ciebie więc ten typ tak chyba ma. A co to masz za wersje eco?
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lutek26
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    147 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    Wskazania komputera są prawidłowe.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jony88 Zobacz post
    A co to masz za wersje eco?
    Wersja 1.6 z 105 konnym silnikiem ma nazwę ECO

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Wszystko by sie zgadzało. Poza postojem bo u mnie nie pokazuje warosci spalania w tym momencie.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Wybacz, ale na logike... Wskaznik pokazuje Ci spalanie NA 100 kilometrow, czyli ile silnik przepali paliwa, przejezdzajac nim 100km na tych obrotach, na tym biegu i przy tej predkosci w danej chwili... Wiec jakim ch*&em ma Ci pokazac spalanie kiedy stoisz, jednostka mowi jasno l/km, a nie l/na stanie... ? Kiedy dohamowujesz silnikiem, dlaczego 2l ? Bo silnik dostaje najmniejsza dawke paliwa, poniewaz nie wykonuje on zadnej pracy, obroty maleja, nie rosna... To samo jest z wchodzeniem po schodach, trasa ta sama, a zmeczysz sie wchodzac, a nie z nich schodzac, to samo z obrotami i paliwem... Jezeli jedziesz i dajesz luz to czujnik predkosci to wychwyci, ze jedziesz, wiec pokazuja spalanie samochodu na biegu jałowym w zaleznosci od 100km, bo wiadome, ze jezelibys jechal 20km/h przez 100km to samochod by sam z siebie z pracy na jalowym by spalil wiecej niz jazda 100km/h przez 100km... Wiec dlaczego tu pokazuje, a tam nie ,bo wyzej wspominajac tutaj da sie to zastosowac do jednostek, ktore sie zgadzaja l/km, a nie l/postój


    Jak sam napisales SPALANIE CHWILOWE, na to sie nie patrzy ! Bo samochod rusza, wiec musisz dac mu wiecej paliwa, wiecej mocy ! Jakbys jechal 100km na 1 biegu majac 3-4tys obrotow to chyba wiadome, ze by przepalil 20l, ktory samochod nie !? Tak samo gdy przyspieszasz, on pokazuje Ci chwilowe spalanie, teraz w tej chwili, gdy on musi wykonac prace, co za tym idzie zuzyc wiecej paliwa, bo obroty rosna, kiedy utrzymasz predkosc, obroty, a trasa bedzie prosta to wskaznik chwilowego spalania wyrowna sie do prawdiodlowej wartosci, np. 6.5l/100km... Znowu przyklad z chodzeniem, gdy idziesz prosto i pokonujesz male wzniesienia i pochyly to raz sie zmeczysz mniej, raz wiecej, kiedy nagle musisz wejsc 10 schodchow to musisz uzyc wiecej sily, pozniej znowu idziesz prostoliniowo i uspokoaja Ci sie oddech, nogi przestaja bolec po schodach i suniesz...

    Martwilbym sie jakby pokazywal spalanie 25l/100km SREDNIEGO, a nie chwilowego...
    No troche logiki i nie byloby bzdurnego tematu...
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 04-07-2013 o 21:52

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Wszystko by sie zgadzało. Poza postojem bo u mnie nie pokazuje warosci spalania w tym momencie.
    u mnie podobnie - po chwili na "luzie" kreski tylko








  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Lukano
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD by Cinsoft
    Postów
    159

    Domyślnie

    U wszystkich jest tak samo, u mnie też.
    Przy hamowaniu silnikiem dawka paliwa jest zerowa, dlaczego na wyświetlaczu spada tylko do dwu to nie wiem.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    jest tak, że na wolnych obrotach - w sumie chyba najmniejsze spalanie - komputer pokazuje 2l/100km (przy niewciśniętym pedale przyspieszenia).
    W innym przypadku, komputer pokazuje średnią z ostatnich 100metrów...

    Tak czy inaczej (pomijając to, że podczas postoju trudno wskazać zużycie na 100km , to komputer dość dobrze potrafi oszacować zużycie względem całego baku... więc nie ma co bić piany, że w chwilowym potrafi coś przekłamać. Ważne, że w średnim wychodzi mniej więcej tak, jak w realu...

    - - - Updated - - -

    Idealne zużycie mógłby pokazać tylko i wyłącznie wtedy, gdyby mógł idealnie zmierzyć zużyte paliwo (dokładny pomiar z wtrystków) i podzielić na ilość kilometrów (zmierzony w setkach)....

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    się rozpisujecie weź sobie naładuj wózek kartofil lub gruzu i zobacz ile siły zużyjesz ruszając z nim a ile idąc już z rozpędzonym amen
    co do spalania na postoju to spala około 0,7 litra na godzinę
    Kolejna alfa kolejne problemy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 21:32
  2. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  3. Chiptuning a Q-tronic i zuzycie paliwa 2.4
    Utworzone przez warsztatpusz w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 14:25
  4. [156] Zuzycie Paliwa
    Utworzone przez Niedźwiadek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 16:13
  5. GTV zuzycie paliwa...
    Utworzone przez crazybiczes w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-10-2007, 23:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory