Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Zapaliła się moja Alfa - przyczyny

  1. #1
    kapselek
    Gość

    Domyślnie Zapaliła się moja Alfa - przyczyny

    2 miesiące cieszyłem się Alfą i dziś zapaliła mi się.

    jak to było ...

    otóż podszedł mnie gość w Mondeo więc musiałem mu pokazać że Alfa jest szybsza.
    Wyprzedziłem go (silnik kręciłem do 6 tys.) i po kilkuset metrach zaczęła szwankować elektryka - wyskoczył wykrzyknik, abs i znikł wyświetlacz, po sek. wróciło do normy ale znów po kilku set metrach to samo. Po następnym kilometrze silnik zgasł. Jak sie zatrzymałłem to dym walił spod maski. Podniosłem maskę i paliło się przy pomiedzy filtrem paliwa a plastikami podszybia.
    Generalnie ogień był w całym pionie (znaczy się w tym miejscu do samej zielmi)

    Dzięki przejezdnym i ich gaśnicom udało mi się w końcu ugasić pożar (nawet nie wiedziałem że gaśnica działa tylko 2 sek - nie wiem jak 1 szt. ugasić pożar)
    Od płomieni zajęło się także wygłuszenie silnika i na masce jest 20 cm plama.
    Oczywiście akumulator odłączyłem ale klemy były mocno gorące.

    Silnik się okopcił ( a raczej zaśnieżył pianą) i widać pęknięty przewód paliwowy od filtra do silnika - choć to mogło być wynikiem płomieni.

    Pytanie czy moje wyprzedzanie Mondeo mogło to spowodować (przypuszczam że przy 6 tys. obrotów z alternatora poszło więcej prącu i spaliło mi elektrykę - czy mogło tak być?

    Nie wiem także co robić z Alfą bo jest strasznie fajna i trochę już doinwestowałem ją ale teraz stoję przed większym problemem.

    czy robić czy sprzedać na części.

    Sprzedać ? - nie wiem, nowe opony, zrobiony rozrząd, nowe łożyska, klocki i tarcze i jeszcze sporo rzeczy.
    Robić ? - nie wiem czy nie będzie to ponad moje siły.

    Napewno z Alfą (jako marką) się nie rozstanę bo to są super samochody tylko mi pewnie trafił się taki egzemplarz.


  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    O kuchwa....
    Na razie nie ma co się spinać, prześpij się z tematem, obejrzyj na spokojnie jakie straty i daj znać...

  3. #3
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    chciałem napisać ze przy 6k obrotów każda alfa się podpala ale kocham 166 i mówie ze jest mi smutno ze V6 ucierpiało, koszta małe napewno nie będą.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Przykra sprawa. Może da rade ją zrobić. Części nie są aż tąk drogie. Masz jakieś zdjęcia ? Łatwiej będzie coś doradzić.
    [C

  5. #5
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    Zdjęcia zrobię jutro (znaczy się już dziś) za dnia.
    Teraz muszę piwkiem się uraczyć.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Będzie dobrze. Ważne że wszyscy cali. Plastiki popalone wymienisz i będzie git. Kolega QBA się ogłasza że tanio szprzeda części do 3.0 aut. Jak nie to powołaj się na mnie do cuma_borek on też ma tanio i dużo części do 166.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 22-07-2012 o 00:10
    [C

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Ale masakra......... Moim zdaniem to nie wina wyprzedzenia. Po prostu przewód paliwowy skończył żywot. Chyba że są jeszcze jakieś inne poszlaki. Oceń najpierw co jest do wymiany. Czy tylko plastiki i trochę przewodów czy np rozrząd też. W najgorszym wypadku to liczyłbym wszystkie elementy elastyczne (pianki, plastiki, wygłuszenia) - kilka stówek. Rozrząd - wiadomo. Mocowanie silnika, przewody elastyczne w tamtym obszarze. Osłony maglownicy. Elektryka..... Lakier.... Jest tego trochę..... Ale jeżeli ogień nie zajął całej komory silnika to nie jest źle. Zwłaszcza że z tamtej strony jest w sumie najmniej kabli.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Sprawdź auto od dołu, dokładnie chodzi o kolektor wydechowy, ewentualnie rury za nim i łączniki elastyczne, kiedyś był chyba temat o zapaleniu się Ar166, tylko nie pamiętam czy czytałem tu na forum czy gdzieś indziej, było to już jakiś czas temu, ale wina leżała chyba w wydechu
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  9. #9
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	119.2 KB
ID:	63302Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie.jpg
Wyświetleń:	625
Rozmiar:	138.8 KB
ID:	63303

    Prawdopodobnie przyczyną był pęknięty przewód paliwowy (swoją drogą czy nie powinni ich robić "bardziej konkretnie" - w końcu benzyna nimi płynie)
    Ogień waśnie był w tym pionie.
    Silnik oczywiście jest cały w proszku ale myślę że nie jest tak źle.
    Problem w tym że żona już nie chce tego samochodu a ja bardziej kocham żonę niż Alfę.

    Czy pompa paliwa daje cały czas takie samo ciśnienie ? czy w przypadku wyższych obrotów ciśnienie jest większe??

    chciałem napisać ze przy 6k obrotów każda alfa się podpala

    Czytaj więcej: http://www.forum.alfaholicy.org/166/...#ixzz21L9glFvk
    Kayrol rozwiń ten temat bo nie chce mi się w to wierzyć.

    Z lewej strony od pompy paliwa jest chyba wiązka elektryczna bo tam mocno się grzało.
    Dodatkowo żarzyło się przy filtrze paliwa.

    ps. plastiki całe, środek tylko trochę śmierdzi, rozrząd nie powinien ucierpieć (800 km temu był wymieniony) być może pasek klinowy ucierpiał ale jeszcze nie oglądałem dokładnie.
    pod spód zajrzę jurto.

    Sprawdź auto od dołu, dokładnie chodzi o kolektor wydechowy
    kubicze mam wrażenie że paliwo właśnie kapało na kolektor wydechowy i od niego zapaliło się wszystko.
    ps2. na się zatrzymałem autem to pod nim paliła się trawa na długości 2 m (płomienie malutkie max 10 cm) jakby paliwo kapiące zostawilo ślad.

    Wielkie dzięki Masa625
    jak będę ją robił to na pewno powołam się na Ciebie w sprawie części choć obecnie skłaniam się ku sprzedaży ale trochę szkoda mi zainwestowanych pieniędzy (nowe opony, rozrząd, przednie zawieszenie, łożyska, tarcze - kurcze trochę tego było)
    Ostatnio edytowane przez kapselek ; 22-07-2012 o 10:18

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Szczerze to wg mnie nie ma tragedii i jest to auto do odratowania. Żonie daj trochę czasu,to jej przejdzie bo napewno bardzo się zdenerwowała.Pytanie czy masz czym teraz jezdzic, bo jak tak to ja bym Pprzy piwku pomału demontował spalone graty i szukał. Używek. Cześci kupisz. Gorzej jakby bylo to 2.0 TB. bo czesci do3.0 pelno na allegro i forum...
    Elektryka tez do ogarniecia ale polak potrafi..
    [C

Podobne wątki

  1. [159] Alfa Romeo 159 2.4jtdm seria za mało mocy na hamowni w czym szukać przyczyny
    Utworzone przez oktawian87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 19-12-2015, 18:35
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 11:06
  3. Zapaliła się kontrolka ABS!!! AR 156 2,4 jtd
    Utworzone przez kubasia81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 16:52
  4. Zapaliła się marchewa :P
    Utworzone przez Maciek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 22:10
  5. Zapaliła się marchewka :)
    Utworzone przez meflo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 17:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory