Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Samodzielna wymina sprzęgła 156

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie Samodzielna wymiana sprzęgła Alfa 156 - 2,4 20V

    Witam.
    Wczoraj wracając z trasy doszły do mnie niepokojące dźwięki podczas wduszana sprzęgła.
    Po lekturze forum, a szczególnie tematu http://www.forum.alfaholicy.org/156/...ml#post1469440, w którym objawy są podobne z tą różnicą że u mnie hałasuje przy wduszaniu sprzęgła i nie ustaje dopóki nie puszczę pedału, podejrzenie jest na sprzęgło, koło dwumasowe a najbardziej wysprzęglik - łożysko hydrauliczne.

    Teraz mam pytania, ponieważ chciałbym to zrobić samodzielnie:
    1. Czy ktoś wyciągał sprzęgło samodzielnie, czy są potrzebne jakieś specjalne klucze i czy jest to operacja do zrobienia bez kanału.
    2. Czy jest jakaś metoda na sprawdzenie dwumasy czy jest jeszcze sprawna - pytam ponieważ hałas jest tylko po wduszeniu pedału sprzęgła, budą nie trzęsie ani nie ma innych objawów padającego koła.

    Gdzieś na forum był temat o ciężko chodzącym pedale sprzęgła (nawet po wymianie kompletnego sprzęgła), w którym ktoś pisał o pewnych elementach do wymiany - niestety nie mogę go teraz znaleźć, jakby ktoś mógł wskazać ten temat będę wdzięczny.

    pozdro
    krzyzie
    Ostatnio edytowane przez krzyzie ; 22-02-2015 o 19:10
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar cj.slaw
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    BDG
    Auto
    AR 156 1.9JTD/16v
    Postów
    93

    Domyślnie

    1. wymieniałem bez kanału.
    Podstawowy zestaw kluczy płaskich i nasadowych wystarczy. Bez kanału trzeba podnieść przód auta na tyle żeby można było skrzynię wysunąć dołem. Ja podnośiłem po jednej stronie i podkładałem klocki potem druga strona. I pamiętaj o półosiach bo nie wysuniesz skrzyni.
    2. Samodzielnie to tylko z grubsza sprawdzisz, czy nie ma dużych luzów.

    Prawdopodobnie padło łożysko oporowe. Chociaż ja u siebie miałem takie objawy że przy chamowaniu silnikiem dochodził zgrzyt jakby ze sprzęgła a okazało się że padło łożysko w skrzyni to na wałku głównym. Po rozebraniu skrzyni i wymianie łożyska śmiga wszystko idealnie, nawet nie wymieniałem sprzęgła.
    Ostatnio edytowane przez cj.slaw ; 22-02-2015 o 22:12

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar xrobcio
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 16V 150HP
    Postów
    167

    Domyślnie

    Chyba o tym temacie mysales http://www.forum.alfaholicy.org/147/...lo_1_9jtd.html co prawda w dziale 147

    Warto zainteresowac sie ta tulejka http://www.forum.alfaholicy.org/147/...ml#post1536329

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał cj.slaw Zobacz post
    Bez kanału trzeba podnieść przód auta na tyle żeby można było skrzynię wysunąć dołem.
    A nie pamiętasdz przypadkiem na ile trzeba je podnieść. Mam kobyłki ale zastanawiam się czy ich maksymalne wyciągnięcie da mi tyle miejsca żeby wytargać skrzynię dołem.

    Cytat Napisał cj.slaw Zobacz post
    I pamiętaj o półosiach bo nie wysuniesz skrzyni.
    Co masz na myśli pisząc o półosiach - rozumiem że trzeba je odłączyć od skrzyni przed jej wyciąganiem czy coś bardziej skomplikowanego?

    Cytat Napisał cj.slaw Zobacz post
    Chociaż ja u siebie miałem takie objawy że przy chamowaniu silnikiem dochodził zgrzyt jakby ze sprzęgła
    U mnie zgrzyt jest tylko podczas wciskania sprzęgła, jak pedał jest nie wciśnięty na razie nie słyszałem żadnych odgłosów.

    Cytat Napisał xrobcio Zobacz post
    Chyba o tym temacie mysales http://www.forum.alfaholicy.org/147/...lo_1_9jtd.html co prawda w dziale 147
    Warto zainteresowac sie ta tulejka http://www.forum.alfaholicy.org/147/...ml#post1536329
    Dzięki za namiary muszę znaleść chwilkę i poczytać troszkę.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar cj.slaw
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    BDG
    Auto
    AR 156 1.9JTD/16v
    Postów
    93

    Domyślnie

    Na kobyłkach starczy ja miałem podniesione na jakieś 30-40 cm.
    Półosie trzeba nie tylko odłączyć ale wyjąć bynajmniej tą krótką.
    Odgłosy to mój tylko przypadek opisany, u Ciebie wszystko wskazuje na łożysko oporowe.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Z eLerna wynika że do demontażu/montażu sprzęgła używa się dodatkowo kluczy specjalnych:
    1. Klucz do blokowania - 1.860.846.001
    2. Ściągacz/Trzpień - 1.871.003.100 tutaj teoretycznie można się obejść bez niego według eLerna
    3. Ustalanie tarczy sprzęgła - 1.875.086.000


    O ile bez dwóch pierwszych myślę że da się obejść, lub zastąpić w przypadku klucza do blokowania, to czy ktoś ma namiary jak powinien wyglądać przyrząd do ustalania tarczy lub ewentualnie gdzie można nabyć taki przyrząd.

    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar cj.slaw
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    BDG
    Auto
    AR 156 1.9JTD/16v
    Postów
    93

    Domyślnie

    Sam trzpień trudno dostać. W niektórych zestawach ze sprzęgłem jest. Przy kupnie sprzęgła pytaj czy jest w zestawie.
    Ja radziłem sobie kawałkiem okrągłego kołka drewnianego żeby ciasno wchodził w wielowpust tarczy.
    Generalnie po to się ustawia centralnie aby można było przykręcić skrzynie do silnika bo tarcza w docisku nie pozwala na przesuwanie na boki.
    A wygląda on tak:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	boxer valeo 1.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	95.2 KB
ID:	158184  

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał cj.slaw Zobacz post
    W niektórych zestawach ze sprzęgłem jest. Przy kupnie sprzęgła pytaj czy jest w zestawie.
    Pytałem "tanifiat" i niestety w zestawie jaki oferuje nie ma tego trzpienia. Żebym chociaż miał średnice/wymiary to dotoczyłbym.
    Najwyżej jak będę miał sprzęgło to może po jego wymiarach coś się uda dorobić.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Wyjęcie skrzyni z 1.9 to inna sprawa niż w 2.4 gdzie jest mniej miejsca bo tam silnik jest dłuższy. Raczej bym to robił na kanale.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Wyjęcie skrzyni z 1.9 to inna sprawa niż w 2.4 gdzie jest mniej miejsca bo tam silnik jest dłuższy. Raczej bym to robił na kanale.
    Niestety nie mam tego komfortu posiadania kanału - garaż również użycza mi siostra. Czy to, że raczej robiłbyś to na kanale znaczy, że się nie da bez kanału?
    W garażu są metalowe belki na suficie do, których mam przymocowane ucho więc w razie co można podwiesić skrzynię od góry przy demontażu/montażu. Wiem, że pewnie łatwo nie będzie ale jakoś bardzo mnie korci żeby robić to samemu.
    Ostatnio edytowane przez krzyzie ; 25-02-2015 o 17:16
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

Podobne wątki

  1. wymina, wyjecie czujnika ABS
    Utworzone przez kivi89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 15:58
  2. Obrócona panewka Wymina silnika .
    Utworzone przez Simens208 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 23:06
  3. [164] wymina paska wielorowkowego w ts
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 14:37
  4. 145 wymina uszczelki pod glowica
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-05-2008, 20:00
  5. Samodzielna wymiana sprzęgła
    Utworzone przez CichyMarek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-03-2008, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory