Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Temat: Parktronic i czujniki parkowania przód

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Nie ma różnicy czy są matowe czy błyszczą bo wymalowany
    Tak na prawdę to nie widac różnicy na czarnym lakierze

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak, ale oryginalnie montowane w fabryce są pomalowane.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    W twoim przypadku by uruchomić czujniki przód musisz wymienić centralke dokupić brzeczyk i sprawdzić czy jest wiązka wpieta do czujników w zderzaku jeśli to wszytko ogarniesz wykonaj procedurę proxy uwczesniej należy w MES włączyć czujniki przód/tyl
    Do czujników dochodzą przewody, to wiem.
    Czujnika jednak nie udało mi się wyjąć (o ile to czujnik), bo za ciasno z przodu jest...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czujnik ze zdjęcia nie został pomalowany, na czarnym lakierze to nie rzuca się w oczy. Jeśli pozostałe również tak wyglądają, to zapewne ktoś chciał te czujniki dołożyć i nie zdążył.
    Wszystkie są takie same...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG8565.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	32.0 KB
ID:	216067Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG8566.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	32.7 KB
ID:	216068

    Może jakaś rzeźba była.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    centralki pasuja p&p jak masz instalacje, ja nie mialem i dorabialem caly przod i tez hula. dokladasz tylko buzzer na przod i aktywujesz wyswietlanie w Mesie.
    Pozostaje więc kupić centralkę i buzzer.
    Zobaczymy co wyjdzie z tego.

    Dzięki za pomoc wszystkim

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Zrobione.

    Podsumowując:
    Wg EPERa mam tylko czujniki i centralkę obługującą tył.

    Stan faktyczny:
    W zderzaku przednim czujniki były zainstalowane.
    Buzzera z przodu brak, centralka tylko do obsługi czujników z tyłu.

    Pierwszy wniosek, że jakaś rzeźba była ze zderzakiem.

    Kupiłem więc buzzer i centralkę obsługującą przód/tył.
    Osiowanie zrobione i...
    Wszystko działa.

    Więc może po lifcie też kładli czujniki i całą instalację z przodu.
    Albo poprzedni właściciel mi założył, ale poddał się po czasie z doprowadzeniem instalacji do końca.

    Tak czy inaczej wszystko działa
    Zobaczymy tylko przez ile

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Po prostu ktoś zainstalował zderzak z czujnikami bo taki był dostępny używany.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Witajcie, mam podobna sytuacje ponieważ mam AR 159 z 2005 roku i nie idzie w żaden sposób rozkodowac VIN-u a mam z przodu czujniki które nie działaja a po podłączeniu komputera nie sa wykrywane samochód mógł miec zmieniany zderzak przód bo delikatnie kolorystycznie odbiega od tylniego (tam sa czujniki i działaja ori) ale to juz sprawne oko lakiernika mi powiedziało plus to ze była wymieniana przednia szyba, maska błotniki i reszta jest ori sprawdzone nie było grzebane przy tym. W jaki sposób można sprawdzic co potrzeba aby czujniki z przodu działały i czy sa wszystkie potrzebne rzeczy oprócz ASO, czy zwykły elektronik samochodowy da rade? albo przypadkowy mechanik? Ci lepsi spece od ALF ładnie mówiac nie chca sie za takie g... brać wola bardziej dochodowe rzeczy. Ewentualnie jakas fotke gdzie te wiazki centralka brzeczyk powinny sie znajdowac ale nie obrazek z eperu. Z góry dzięki za pomoc.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    drugi wątkek w którym pisałeś masz dużo odpowiedzi:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...nia_przod.html

    Centalka przód + tył ma napis Ant a centralka tylko tył Pos o ile dobrze pamiętam.
    sprawdź czy masz wiązki do PDC przód (najprawdopodobniej masz bo auto z 2005r) - od strony centralki komplet 3 wtyczek przy centralce (na fotce którą wkleiłem w powyższym wątku widać tylko 2 wtyczki, trzecią dorabiałem)
    możesz sprawdzić też z przodu po prawej stronie z dołu obok filtra powietrza jest jest połączenie dla halogenów i obok powinno być połączenie dla PDC - musisz popatrzyć od spodu po zdjęciu osłony lub zderzaka czy masz wiązke z PDC zderzaka podłączoną do czegoś.

    przy bezpiecznikach w kabinie powinien być brzęczyk, widać go na 3 zdjeciu w tym poście:http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1752539, a jak nie to może chociaż biała wtyczka żeby go podpiąć.

    jeśli nie miałes oryginalnie PDC przód, to wtyczka przy filtrze najprawdopodobniej będzie zaśniedziała bo one wiszą sobie niezabezpieczone - a wtedy będzie Ci waliło błędami co chwile z PDC. można próbować czyścić jakoś, ale pewniejszym rozwiązaniem będzie uciąć kable i polutować na stałe
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-04-2017 o 10:51
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 (200) SportWagon
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Witam wszystkich

    Mam problem z czujnikami parkowania. Szukałem na forum, ale konkretnej odpowiedzi na moje pytania nie ma.

    Wg EPER'a mam fabrycznie tylko czujniki z tyłu. I one działają.
    Sprawdziłem jednak w aucie i okablowanie na przód jest również puszczone.
    Wydaje mi się, że czujniki również są z przodu zainstalowane, a przynajmniej nie uważam, że to atrapy:
    Załącznik 216008

    Z przodu przy skrzynce bezpieczników nie mam buzzera. Jest tylko biała wtyczka.
    Sprawdziłem rodzaj centralki i wygląda, że mam tylko taką obsługującą tylne czujniki (ma 3 wtyczki):
    Załącznik 216009

    Auto mam stosunkowo niedługo i w związku z tym pytania.
    1) Czy na foto są czujniki czy atrapy?
    2) Czy możliwe, że montowali czujniki z przodu, a centralkę tylko do obsługi tyłu?
    3) Nie wiem czym się różnią centralki, ale chyba wtyczki pasują plug & play.
    W związku z tym: czy wymiana centralki na taką, która obsługuje przód i tył wystarczy, aby czujniki z przodu zadziałały (+ aktywacja w MES)?

    Dzięki z góry za pomoc.
    Klonek
    Jak odbiorę moją AR to zrobię fotkę z buzzera. Odnośnie czujników to będę je wymieniał bo 3 sztuki mi padły i tylko z przodu, zimą to szaleństwo bo potrafią wariować. Odnośnie buzzer'a to ja musiałem podgłośnić w panelu (jedni mają w menu na manetkach a ja mam na panelu z navi)

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    drugi wątkek w którym pisałeś masz dużo odpowiedzi:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...nia_przod.html

    Centalka przód + tył ma napis Ant a centralka tylko tył Pos o ile dobrze pamiętam.
    sprawdź czy masz wiązki do PDC przód (najprawdopodobniej masz bo auto z 2005r) - od strony centralki komplet 3 wtyczek przy centralce (na fotce którą wkleiłem w powyższym wątku widać tylko 2 wtyczki, trzecią dorabiałem)
    możesz sprawdzić też z przodu po prawej stronie z dołu obok filtra powietrza jest jest połączenie dla halogenów i obok powinno być połączenie dla PDC - musisz popatrzyć od spodu po zdjęciu osłony lub zderzaka czy masz wiązke z PDC zderzaka podłączoną do czegoś.

    przy bezpiecznikach w kabinie powinien być brzęczyk, widać go na 3 zdjeciu w tym poście:http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1752539, a jak nie to może chociaż biała wtyczka żeby go podpiąć.

    jeśli nie miałes oryginalnie PDC przód, to wtyczka przy filtrze najprawdopodobniej będzie zaśniedziała bo one wiszą sobie niezabezpieczone - a wtedy będzie Ci waliło błędami co chwile z PDC. można próbować czyścić jakoś, ale pewniejszym rozwiązaniem będzie uciąć kable i polutować na stałe
    Dużo czytałem na forum np. ze centralka znajduje sie w bagazniku po prawej stronie, moze w SPORTWAGONIE w sedanie jest pod kanapą od strony pasażera zrobiłem jej fotkęKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	centralka PDC.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	79.2 KB
ID:	227180 ma dwa wejscia jeden kabel idzie od strony przednich siedzen a drugi idzie w strone bagaznika. Jak widac na załączonym obrazku nie ma zadnego z powyższych napisów, pomoze mi to toś rozszyfrować? Jeśli chodzi o podłączenie czujników to juz 3 osoby mi mówiły ze bez zdjecia zderzaka nic nie sprawdzę

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał darko82 Zobacz post
    Dużo czytałem na forum np. ze centralka znajduje sie w bagazniku po prawej stronie, moze w SPORTWAGONIE w sedanie jest pod kanapą od strony pasażera zrobiłem jej fotkęKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	centralka PDC.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	79.2 KB
ID:	227180 ma dwa wejscia jeden kabel idzie od strony przednich siedzen a drugi idzie w strone bagaznika. Jak widac na załączonym obrazku nie ma zadnego z powyższych napisów, pomoze mi to toś rozszyfrować? Jeśli chodzi o podłączenie czujników to juz 3 osoby mi mówiły ze bez zdjecia zderzaka nic nie sprawdzę

    To nie jest centralka od parktronika.
    W sedanie jest po prawej stronie w bagażniku. Odkręć plastikowe śrubki od góry z prawej strony i odegnij tą pluszową matę.
    Pod nią jest centralka.

    Jak chcesz mieć przód i tył tu musisz mieć centralkę o numerze 60693882 (z napisem ANT).
    Jak masz z napisem POS i numerem 50504760 to masz tylko tył.

    Do działania przód+tył potrzeba 3 tyczek + buzzer przy skrzynce bezpieczników (w okolicy włącznika przeciwmgielnych).

    Moja centralka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3333333333333333333.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	37.4 KB
ID:	227676
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 04-05-2017 o 12:21

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Czujniki parkowania przód - jakie dołożyć
    Utworzone przez Jbart w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-01-2019, 19:38
  2. [159] Czujniki parkowania przód
    Utworzone przez Kwiatu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 22:39
  3. [Giulietta] Czujniki parkowania przód , jakieś konkrety ?
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 06:30
  4. [159] Czujniki parkowania przód nie działają? Nie zakodowane?
    Utworzone przez radial w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 13:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory