Strona 7 z 27 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 269

Temat: Turbina (dźwięki z turbo, gwizdanie)

  1. #61
    criss
    Gość

    Domyślnie

    ma ktos podobny dzwiek przy schodzeniu z obrotów, co prawda nie mój filmik ale podobnie to wyglada tylko ciszej http://www.youtube.com/watch?v=WBJxXwhjnnw , przy wymianie opasek na turbo sprawdziłem luz na wirniku i prawie jest nie wyczuwalny czyż by się kierownice zapiekały ?

  2. #62
    Sponsor Romeo Avatar arekgr
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 156 2.4JTD 2004r
    Postów
    546

    Domyślnie

    Czy jest możliwe, żeby gwizd pojawił się po zmianie dolotu z gumowego na taki z nierdzewki?

  3. #63
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    moze masz jakas nieszczelnosc

  4. #64
    Sponsor Romeo Avatar arekgr
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 156 2.4JTD 2004r
    Postów
    546

    Domyślnie

    Tylko, że gwizdanie jest niemalże identyczne jak to już podane w tym wątku http://w986.wrzuta.pl/audio/2W8RuuZPy4x/gwizd_159 . Nie ważne czy zimny czy gorący silnik, gwizd jest między 1800-2000rpm. Tylko, że zaczęło się "ot tak", wieczorem było dobrze, rano żona zrobiła ok 10km no i po południu gwizd... Zdjęcie wężyka z overboostu oczywiście "eliminuje" ten gwizd.

    Tylko zastanowiło mnie to, że po zgaszeniu silnika, zdjęciu wężyka z overboostu towarzyszy taki dziwny dźwięk dochodzący prawdopodobnie z akumulatora podciśnienia dźwięk, na swój sposób podobny do tego "gwizdu"...

  5. #65
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekgr Zobacz post
    Zdjęcie wężyka z overboostu oczywiście "eliminuje" ten gwizd.
    .
    Overbost się przywiesił lub kierownice ? Masz wyraźne skoki mocy ?

    Zaloguj sobie overbosta razem z ciśnieniem doładowania i zobaczysz co w silniku gwiżdże
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #66
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    3

    Domyślnie Turbo

    Witam od niedawna jestem posiadaczem Alfy 159 1.9 JTDm 16v w związku z tym chciałbym prosić o udzielenie informacji na temat turbiny gdyż nie wiem czy wszystko jest tak jak należy. A teraz do rzeczy, turbo według mnie działa tak jak należy, ładnie ciągnie nie czuć żadnych oznak złej pracy (mechanik też tak twierdzi, ale wiadomo to tylko test "na oko") jednak zastanawiają mnie dwie a raczej trzy rzeczy:
    1.(ZIMNY SILNIK) Jeśli turbina zaczyna pracę już przy naciśnięciu na pedał gazu to jest smarowana zimnym olejem co nie jest dobre dla jej żywotności tak ? Chodzi mi o to że np. w turbinach ze stała geometrią wystarczy nie przekraczać obrotów w których turbina zaczyna pracę aż do nagrzania oleju silnikowego. Jeśli się mylę to proszę Alfacholików o poprawienie mojego rozumowania
    2. Czy to normalny objaw pracy turbiny jeśli przy obrotach od 1200 do 1500/1600 turbo wydaje charakterystyczny dźwięk ŕ la policyjna syrena ?
    3. Zastanawia mnie fakt iż po przejechaniu jakiegoś odcinka np 10-15 i więcej kilometrów podczas postoju kreska na wskaźniku doładowania nie spada do zera tylko unosi się jakiś mm od pozycji spoczynkowej, towarzyszy temu podobny jak w punkcie 2 odgłos jednak słabszy i ciągły. Dlaczego tak się dzieje ?
    Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi i pozdrawiam.

    EDIT.
    Zanim założysz nowy temat przeczytaj spis (tematów o turbo jest kilka i nie potrzeba ich powielać)
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...h_tematow.html
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 01-11-2013 o 10:56 Powód: powielanie tematu

  7. #67
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Klejek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Białobrzegi/Mińsk Mazowiecki
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM 16V
    Postów
    245

    Domyślnie

    2. Dobra turbina wyć nie powinna
    3.Możliwe że masz czujnik do wymiany, temat przerabiany w którymś temacie, jak zresztą wszystkie Twoje pytania, wystarczy dobrze poszukać.

  8. #68
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Fleyvor
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    Witam

    Mam taki problem, mianowicie jestem w trakcie walki z zakładem który regeneruje turbiny. Oddali mi "zregenerowaną" turbinę. Po założeniu gwizda tak, że w środku słyszę jej prace kiedy na wskaźniku jest ok 0,8 bara, w rurze do intercoolera jest sucho jak pieprz, natomiast w rurze ssącej powietrze z filtra powietrza jest olej i auto dymi na biało przy odpalaniu. Kolejny problem to luz na wirniku mniej więcej taki jak na filmiku:

    http://www.youtube.com/watch?v=YRZb9yCGSXA

    Czy po świeżo "zregenerowanej" turbinie powinien być aż taki luz na boki?

    Chciałbym się dowiedzieć co mogło zostać źle zrobione. Dodam, że przed regeneracją olej był i w rurze od intercoolera i w rurze od filtra powietrza, natomiast nie było słychać jej wcale.

    Z góry dzięki za pomoc

  9. #69
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleyvor Zobacz post
    Witam

    Mam taki problem, mianowicie jestem w trakcie walki z zakładem który regeneruje turbiny. Oddali mi "zregenerowaną" turbinę. Po założeniu gwizda tak, że w środku słyszę jej prace kiedy na wskaźniku jest ok 0,8 bara, w rurze do intercoolera jest sucho jak pieprz, natomiast w rurze ssącej powietrze z filtra powietrza jest olej i auto dymi na biało przy odpalaniu. Kolejny problem to luz na wirniku mniej więcej taki jak na filmiku:


    Czy po świeżo "zregenerowanej" turbinie powinien być aż taki luz na boki?

    Chciałbym się dowiedzieć co mogło zostać źle zrobione. Dodam, że przed regeneracją olej był i w rurze od intercoolera i w rurze od filtra powietrza, natomiast nie było słychać jej wcale.

    Z góry dzięki za pomoc
    1. Przed turbinę, i właśnie w przewód od filtra powietrza masz doprowadzona odmę. Przez odmę dostają się pary oleju i one zanieczyszczają dolot. Film olejowy jest na ogół na całej długości dolotu. Z resztą to te pary oleju wraz ze spalinami z EGR-u tworzą osady w dolocie. A dymienie na biało może być spowodowane wieloma czynnikami, a nie konieczne problemem z turbiną. Np. nie dogrzanym cylindrem, złym spalaniem itp.

    2. Turbina regenerowana, to dość ciekawy przypadek, bo od kilku lat Garett nie produkuje zestawów naprawczych. Co oficjalnie było ogłoszone na ich stronach i stronach przedstawicieli. Wymieniają całe turbiny. Kiedyś było tak, że dostarczało się do przedstawiciela starą, a po obniżonej cenie była dostępna nowa. Od razu pokazały się zestawy naprawcze firm trzecich o wątpliwej jakości. I pewno dalej tak jest, chociaż nie wiem jak teraz jest z jakością wykonania tych dość dokładnie wykonanych elementów. Moi znajomi, którzy mieli turbiny tego producenta aby obniżyć koszty szukali na rynku używek. Regenerowana turbawka na ogół nie działała długo. Więc jakimi elementami zastąpiono w twojej turbinie zużyte elementy ? Warto zapytać. Tylko teraz chyba za późno

    3. Sprawdzenie luzu na osi turbiny, to problem ponieważ tam jest ułożyskowanie pływające i luz kasuje się w momencie wzrostu ciśnienia oleju (oczywiście da się ale nie na podstawie filmiku na youtube). Dla tego też aby ją uszkodzić wystarczy około 5-10 sekund jej pracy z niskim ciśnieniem oleju. Samo nieumiejętne zakładanie już potrafi ją znacznie uszkodzić.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #70
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Fleyvor
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    1. Przed turbinę, i właśnie w przewód od filtra powietrza masz doprowadzona odmę. Przez odmę dostają się pary oleju i one zanieczyszczają dolot. Film olejowy jest na ogół na całej długości dolotu. Z resztą to te pary oleju wraz ze spalinami z EGR-u tworzą osady w dolocie. A dymienie na biało może być spowodowane wieloma czynnikami, a nie konieczne problemem z turbiną. Np. nie dogrzanym cylindrem, złym spalaniem itp.
    Nie bardzo rozumiem (jestem troche zielony w tym temacie za co z góry przepraszam). Jesli olej jest w części ssącej turbiny i zasysane jest powietrze wraz z olejem więc jak może samochód nie zadymić skoro idzie olej z powietrzem? Może coś źle rozumiem. Więc olej może znajdować się w części ssącej od filtra powietrza turbiny i na łopatkach turbiny? I to zaraz po niby zregenerowanej turbinie? Oraz wcześniej wspomniane gwizdanie turbiny (słyszę je w kabinie głośno i wyraźnie) którego wcześniej nie było. Ogólnie moje drążenie tematu zaczęło się od tego ze widzę biały dym przy odpalaniu zimnego silnika który znika po 2 sekundach. Korekty wtrysków w przedziale 0,2 do 0,6 więc moją uwagę przykuła turbina w której jest olej.

Podobne wątki

  1. Gwizdanie turbiny JTD
    Utworzone przez TOBISIAK w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 09:54
  2. gwizdanie- nie turbo!!
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 02:07
  3. Uszkodz.rura od turbo-czy turbina może coś zassać ?
    Utworzone przez Garos w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 08:23
  4. 156 2.4 td sprowadzona - problem z turbina (turbo)
    Utworzone przez GTom777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 16:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory