Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #8721
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Bart1000 ktora wersja Giulii jest tansza o 20% od BMW3? Dziwisz sie ze wlasciciele AR narzekaja, nie narzekaja tylko w mojej opinii sa zawiedzeni, po 6 latach oczekiwania na nowy model spodziewalismy sie efektu WOW a dostalismy poprawne auto, ja spodziewalem sie rowniez ze bedzie odrobine tansza.
    Ostatnio edytowane przez adamku111 ; 19-07-2016 o 13:47

  2. #8722
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Mazda 6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamku111 Zobacz post
    Bart1000 ktora wersja Giulii jest tansza o 20% od BMW3? Dziwisz sie ze wlasciciele AR narzekaja, nie narzekaja tylko w mojej opinii sa zawiedzeni, spodziewalismy sie efektu WOW a dostalismy poprawne auto, ja spodziewalem sie rowniez ze bedzie odrobine tansza.
    Dla mnie po Maździe jest WOW
    Co do cen to 330i to poziom cenowy 250-260kPLN (to dalej nie jest żadna full opcja, ale tylko moja konfiguracja) z wyposażeniem podobnym do Giulii w cenie ~200kPLN.
    W podaną cenę wrzucony jest m.in. M Pakiet ale bez niego to auto wygląda tragicznie i dla mnie całkowicie nieakceptowalnie w przeciwieństwie do Giulii która żadnego specjalnego pakietu nie potrzebuje (chociaż jeśli by był to brałbym na 100%). Takie BMW po rabacie 15% wychodzi ok. 220kPLN i to dalej będzie taniej niż katalogowa cena Giulii z podobnym wyposażeniem. Nie wiem ile rabatu będzie się dało wyrwać ale podejrzewam że 5% to raczej bezproblemowo zatem można założyć że finalna różnica w cenie wyniesie ok. 15% między tymi autami z podobnym wyposażeniem. Dla mnie jest to już na tyle duża różnica że poważnie się zastanowię czy dopłacać do BMW które po jazdach testowych dzień po dniu jednym i drugim wcale nie jest lepsze (dla mnie jest w zasadzie remis).
    Na marginesie porównywalne Audi A4 2,0TFSI (B9) jest droższe od BMW i o ile w środku spoko to jazda wypada blado. Miałem okazję testować wersję 150hp TDI i w życiu nie dałbym za to auto >200kPLN a tak było wycenione, muł totalny.

  3. #8723
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart1000 Zobacz post
    Dla mnie po Maździe jest WOW
    Co do cen to 330i to poziom cenowy 250-260kPLN (to dalej nie jest żadna full opcja, ale tylko moja konfiguracja) z wyposażeniem podobnym do Giulii w cenie ~200kPLN.
    W podaną cenę wrzucony jest m.in. M Pakiet ale bez niego to auto wygląda tragicznie i dla mnie całkowicie nieakceptowalnie w przeciwieństwie do Giulii która żadnego specjalnego pakietu nie potrzebuje (chociaż jeśli by był to brałbym na 100%). Takie BMW po rabacie 15% wychodzi ok. 220kPLN i to dalej będzie taniej niż katalogowa cena Giulii z podobnym wyposażeniem. Nie wiem ile rabatu będzie się dało wyrwać ale podejrzewam że 5% to raczej bezproblemowo zatem można założyć że finalna różnica w cenie wyniesie ok. 15% między tymi autami z podobnym wyposażeniem. Dla mnie jest to już na tyle duża różnica że poważnie się zastanowię czy dopłacać do BMW które po jazdach testowych dzień po dniu jednym i drugim wcale nie jest lepsze (dla mnie jest w zasadzie remis).
    Na marginesie porównywalne Audi A4 2,0TFSI (B9) jest droższe od BMW i o ile w środku spoko to jazda wypada blado. Miałem okazję testować wersję 150hp TDI i w życiu nie dałbym za to auto >200kPLN a tak było wycenione, muł totalny.

    Jaka wersje silnikowa i wyposazenia Giulii stawiasz naprzeciw BMW 330i?

  4. #8724
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Mazda 6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Zakładam że benzyna 280hp nie wyjdzie drożej niż diesel 180hp.
    Szczerze to powinno być taniej (akcyza), ale niech będzie podobnie.
    Wiem że to teraz tylko przypuszczenia ale myślisz że mogą być duże rozbieżności?

    Tak poł żartem, może to auto jest tak dobre że specjalnie tutaj się go obrzydza żeby za dużo
    tego za chwilę nie jeździło

  5. #8725
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ależ nikt go nie obrzydza!
    Po prostu od Alfy po tyylu latach oczekuje się więcej i tyle.
    Może i oby jazdą nadrabia. Ale ten zalew czarnych, ponurychy wnętrz, "w dieslu" (brrr) w PL salonach to głupie posunięcie i nie wiem czy na coś poza tym były "narzekania". W cudzysłowie bo bym je spostrzezeniami nazwał raczej. I brak tego wow. I na horyzoncie raptem turbo-R4 - czyli nijakość dźwiękowa i charakterystyki całkiem prawdopodobnie. No to skłania do zastanowienia. Bo wcale nie ma musu kupować nowego wozu - ja jestem zwolennikem rozwiązań - właściwy wóz do właściwych zadań, a nie jeden do wszystkiego. Więc w cenie 200tys spokojnie do wrażeń coś się znajdzie i pewnego do wożenia tyłka własnego czy rodziny z klamotami. Bo czy Giulia dotarczy tych wrażeń ? póki co wrażenia to "no OK". A nie "o żesz kurde!!! ) " Pewnie są dla QV zarezerwowane.
    Co do cen czy wóz 280konny z AT będzie kosztowałtyle co 180konny manual ? hmm Ty byś tak sprzedawał ? wątpię szczerze, ale oby tak było

  6. #8726
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Mazda 6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Szczerze to ja bym sobie życzył 2,9 z mocą rzędu 350-400hp AWD.
    Gdyby się takie coś pojawiło nie miałbym wątpliwości a tak 2,0 280hp to ciągle nie
    to i ciągnie mnie w stronę 340i. Quadrifoglio jednak trochę za droga i brak AWD, musiałbym
    brnąć w jedno auto (Mazdę chciałbym zostawić) co przy RWD mogłoby nie raz być kłopotliwe.
    Tak poprawdzie to aby spełnić moje wymagania pozostają chyba tylko niemieckie auta

  7. #8727
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Wiecie co, ja tak sobie czytam (a przeczytałem każdy post w tym temacie) i utwierdzam się w przekonaniu, że jesteśmy bardzo dziwnym narodem a w nasza reprezentacja w narzekaniu byłaby niezmiennie w ścisłej czołówce świata.
    Alfa Romeo wypuściła auto, które przez wszystkie poważne magazyny motoryzacyjne jest porównywane do wielkiej trójki. Auto, które wg wszelkich znanych mi testów nie pretenduje, ale należy do klasy premium. Auto nie idealne, ale takie, które w wersji QV łoi M3. Auto, które zbiera świetne recenzje.
    A na forum Alfaholików narzekanie. Że się komuś wizualnie nie podoba, ok, kwestia gustu. Ale jak czytam, że jest za droga, bo droższa niż passat albo mazda 6, to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Potem następny geniusz narzeka, że nie wszystkie wersje silnikowe są dostępne od razu. Ludzie kochani, ogarnijcie się! Pracuję w branży motoryzacyjnej (czy jak niektóre inteligenty wolą: automotive) od przeszło 5 lat, od przeszło 3 jestem odpowiedzialny za projektowanie i rozwój komponentów. Tak się nie da! Dość powiedzieć, że jeden z klientów z klasy premium będzie wprowadzać kolejne wersje (różne wersje silnikowe na różne rynki) przez 4 lata! A tu macie coś zupełnie nowego, prawie totalnie od zera i chcecie mieć wszystko na już? Bądźmy poważni.
    Jeszcze co do ceny - nie, ja się nie brandzluję patrząc na to, jakie drogie auto Alfa wypuściła. I żałuję, że przez bardzo wiele lat nie będę mógł sobie na nią pozwolić. Ale to nie zmienia faktu, że ona kosztuje tyle ile powinna. Problem w tym, że polskie społeczeństwo jest stosunkowo ubogie i mało osób (w porównaniu z zachodem) stać na takie auto. Ale nawet tutaj jest co najmniej kilka osób, które kupują nowe BMW czy inne auta w podobnych cenach i poważnie rozważają Giulię. A jednak jesteśmy forum, na którym przeważają auta warte nie więcej niż 30-35 tys. PLN. Czyli tyle co kilka dodatków do wyposażenia nowej Giulii :-)

  8. #8728
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie byliby pewnie tyle narzekania gdyby giulua wyszla w 2011 i zastapila 159.teraz kazdy oczekiwal efektu wow, a poza qv, w białych testowkach w dieslu i nudnym czrnym wnetrzu czegos takiego nikt nie odczul. po piecioletniej obsuwie, brak cywilnych benzynowych silnikow tez jest zawodem, brak SW i Q4 tez. a plastiki ponizej polowy wysokisci drzwi sa okropne i co zrobic, kocham alfe i kibicuje sukcesowi Giuli, ale nie bede siebie i innych oszukiwal, ja i inni ktorzy widzieli maja podobne obserwacje. mam nadzieje ze beda lepsze wersje wyposazenia w ktorych uzyja lepszych wykonczen

  9. #8729
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    brak SW i Q4 tez.
    ^this. Nawet jakbym był w grupie docelowej potencjalnych klientów, to bym nie kupił, bo po co mi sedan? Q4 też poważny argument "na rzecz".

  10. #8730
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Po prostu od Alfy po tyylu latach oczekuje się więcej i tyle.
    Sedno sprawy.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    brak Q4


    Na pewno ma nie być?

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory