Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Upgrade Brery o światła ksenonowe

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    Audi A6 C6 Avant 3.0 TDI S-line, Mazda CX-7 2.3 DISI Turbo
    Postów
    15

    Domyślnie Upgrade Brery o światła ksenonowe

    Witam,

    Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda taka operacja ja w temacie, czyli doposażenia Brery w światła ksenonowe.
    Co muszę kupić, co muszę mieć ?
    Czy bawić się przekładkę oryginalnych lamp ? Jeśli tak to czy aby założyć spryskiwacze muszę wymienić zderzak czy jakoś to można inaczej zrobić ?

    Zdziwiło mnie to że model z 2007 roku nie ma ksenonów.


    Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Technix Zobacz post
    Zdziwiło mnie to że model z 2007 roku nie ma ksenonów.
    Reflektory ksenonowe nie były standardowym wyposażeniem Brery.

    Odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz w poradniku użytkownika [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...yskiwaczy.html
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    Audi A6 C6 Avant 3.0 TDI S-line, Mazda CX-7 2.3 DISI Turbo
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dzięki.
    Czy ktoś robił podsumowanie kosztów ? Czy to jest skórka warta wyprawki ?

    Zdziwiło mnie to że nie ma ksenonów, bo jak przeglądałem ogłoszenie to praktycznie większość miała dopisek "xenon" a chyba każda miała soczewki.
    Myślałem więc za seryjnie ładowali ksenon a jedynie opcją był bi-ksenon.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Technix Zobacz post
    Dzięki.
    Czy ktoś robił podsumowanie kosztów ? Czy to jest skórka warta wyprawki ?

    Zdziwiło mnie to że nie ma ksenonów, bo jak przeglądałem ogłoszenie to praktycznie większość miała dopisek "xenon" a chyba każda miała soczewki.
    Myślałem więc za seryjnie ładowali ksenon a jedynie opcją był bi-ksenon.
    seryjnie sa soczewki a w opcji byl bi-xenon.

    seryjne H7 sa slabe, szczegolnie jak juz przykurza sie/zajda mgielka soczewki/lustra/szkla po paru latach uzytkowania (mozna wyczyscic, ale trzeba zrzucac zderzak zeby wyjac lampy). xenon to zdecydowana roznica na plus (tez warto wyczyscic, a u niektorych odblysniki tez traca lustrzana powierzchnie I warto zregenerowac lub wymienic)


    koszty uzywanych reflektorow xenonowych to ok 400-800zl za kazdy, czasem jest tzw palnik xenonowy czy zarówki, innym razem trzeba kupic. trzeba uwazac bo tzw igielki z alledrogo czesto sa popekane, odlamane zaczepy itp (choc wszystko da sie zrobic). ja mialem probem kupic prawy, akurat nigdzie nie bylo (tylko pelno lewych). trzeba zwrocic tez uwage na stan szkiel/odblysnikow. Teraz pytanie czy masz w swoim aucie instalacje kompletna pod xenony czy nie? odsylam do mojego manuala po info. nawet jak jest kompletna to wtyczki przy czujnikach poziomowania trzeba i tak wymienic (odciac I zalutowac jakies z dawcy, albo zrobic na uniwersalnych pinach I zalac silikonem) - beda skorodowane.

    Oba czujniki poziomowania, z dzwigienkami to koszt laczny ok 300zl.

    Do tego zbiornik spryskiwaczy z 2 pompkami I czujnikiem poziomu plynu ok 150zl.

    Co do spryskow w zderzaku to mozna wiercic I wstawic tylko na xenon I minimum wezykow itp. zgaduje ze 100-200zl.

    Potrzeba przekaznik do skrzynki bezpiecznikow (T17), taki sam jak pozostale, ja bralem ze szrotu za pare zl.

    Opcjonalnie mozna zmienic panel swiatel bez regulacji poziomu (nie trzeba, po prostu reg pokretlem nie dziala). ze 100zl.

    Jesli nie masz instalacji, to jeszcze jest kupa zabawy w jej dorabianie I kupa kabli/koszulek termokurczliwych/peszli I wtyczek dawcow lub pinow potrzebne.

    ze ~2tys wyjdzie srednio, ale moze byc I pare stow wiecej. Cos odzyskasz sprzedajac swoje stare lampy (moje byly w stanie idealnym - 50tys km zadnych pekniec, komplet zarowek, czyste itp, sprzedalem obie lacznie za 700zl). czy warto? ja uwazam ze tak (mialem wczesniej 159 z xenonami i H7 w nowej mnie zalamywalo), nawet w przypadku jesli nie ma sie instalacji I trzeba poswiecic te dodatkowe kilkanascie godzin na prace (tylko wtedy to raczej jak samemu potrafi sie to zrobic, u elektryka zaplaci sie majatek)

    na marginesie wspomne. Ja u siebie dokladalem tez przod parktronik, wiec kupilem caly wyposazony zderzak w spryski I PDC I instalacje el, taki zderzak kosztowal mnie 1100 I trzeba bylo malowac (300). W Brerach nigdy nie bylo PDC, wiec takich zderzakow nie znajdziesz (a zderzak jest inny niz w 159). jakbys mial ochote jednak tez na taki upgrade to t0m dorabial wg moich wskazowek w Spiderze, wiem ze ruszylo. zreszta dorabial tez xenony, ale on chyba mial instalacje kompletna.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-09-2016 o 12:15

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    Założenie: masz spryski reflektorów i nie interesuje Cię autopoziomowanie.
    Odpowiedź: bosch E46
    Dowod: https://www.youtube.com/watch?v=pgZBtLWRR_s
    enjoy

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    W ramach szerzenia prawdy czasu i ekranu pozwolę sobie nieco skorygować [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]'a - w lampach H7 odbłyśniki również ulegają wypaleniu i to znacznemu. 3 dni temu robiłem regenerację swoich lamp, weszły nowe odbłyśniki (tzn. regenerowane, napylone, ładne lusterko) plus czyszczenie i polerka soczewki. Na starych odbłyśnikach nie było połowy lustra (tylko matowy plastik). Światła świecą nie do poznania. Barwa zmieniła się z mocno żółtej na prawie białą. Następny krok to LEDy H7
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    Audi A6 C6 Avant 3.0 TDI S-line, Mazda CX-7 2.3 DISI Turbo
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirat159 Zobacz post
    Założenie: masz spryski reflektorów i nie interesuje Cię autopoziomowanie.
    Odpowiedź: bosch E46
    Dowod: https://www.youtube.com/watch?v=pgZBtLWRR_s
    enjoy
    Jak rozumiem ten zestaw to są HIDy ? A niby czemu te Bosche nie wymagają autopoziomowania ?
    W Piątek mam jechać odebrać auto i chciałem już ustalić plan działania.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Ten zestaw polega na wymianie soczewki przystosowanej do żarówki H7 na soczewkę pod palnik xenonowy D2S. Dzięki temu można zainstalować dobry markowy palnik + przetwornicę. Mam w dziale bazar takie soczewki.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    W ramach szerzenia prawdy czasu i ekranu pozwolę sobie nieco skorygować @epsonix'a - w lampach H7 odbłyśniki również ulegają wypaleniu i to znacznemu. 3 dni temu robiłem regenerację swoich lamp, weszły nowe odbłyśniki (tzn. regenerowane, napylone, ładne lusterko) plus czyszczenie i polerka soczewki. Na starych odbłyśnikach nie było połowy lustra (tylko matowy plastik). Światła świecą nie do poznania. Barwa zmieniła się z mocno żółtej na prawie białą. Następny krok to LEDy H7
    a ja nie napisałem że w H7 nic się nie dzieje z odbłyśnikami, ten sam problem co w xenonach, tylko tak mi się napisało że nie wspomniałem. w każdym razie teraz wszystko jasne dla wszystkich

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Technix Zobacz post
    Jak rozumiem ten zestaw to są HIDy ? A niby czemu te Bosche nie wymagają autopoziomowania ?
    W Piątek mam jechać odebrać auto i chciałem już ustalić plan działania.
    wymagają, po prostu tu nie dokładają i jezdzisz z nielegalnymi śwatłami, dokładnie to samo jakbyś założył ori reflektory xenonowe ale nie zakładał poziomowania.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar saybot
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4jtdm
    Postów
    247

    Domyślnie

    ja robiłem coś takiego w swojej Brerze. Miałem taki plus że moja sztuka była oryginalnie wyposażona w spryskiwacze w zderzaku.
    Co potrzebujesz to:
    - spryskiwacze w zderzaku
    - lampy bi-ksenonowe
    - 2 czujniki poziomowania (przy jednym też działa ale jak ma być dobrze zrobione to 2)
    - odpowiedni panel przedni włącznika świateł przeciwmłgowych (bez ksenonów masz suwak do poziomowania manualnego świateł)

Podobne wątki

  1. 1.75TBi upgrade!
    Utworzone przez acab w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 19:39
  2. [159] Upgrade hamulców
    Utworzone przez Żakoś w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 01-11-2016, 10:10
  3. upgrade zawieszenia
    Utworzone przez mjrLeeVox w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 19:10
  4. [Giulietta] Upgrade oprogramowania
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 09:41
  5. Światła ksenonowe - diagnoza
    Utworzone przez Marekjp w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory