Strona 7 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 232

Temat: Eibach vs MTS TECHNIK

  1. #61
    Dante[PL]
    Gość

    Domyślnie

    http://www.dcperformance.co.uk/uprat...romeo/gtv.html pro kit w gtv tez obniza o 20mm


    Ligar nie przekręcaj nickow skoro producent wybral ten zestaw to znaczy ze oprocz dobrej ceny spelnial jego wymagania swoja droga ja teraz jezdze na 40mm nizej na apexi i jest twardo ale do mojej gtv podeszlo kolo 18" do standardowego amora.


    A jakie masz alternatywy?
    Ostatnio edytowane przez Dante[PL] ; 04-01-2012 o 14:09 Powód: dodanie tresci

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sexplorer
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR 156SW
    Postów
    61

    Domyślnie

    Przeczytałem cały temat, przewinęła się masa problemów, ale ja dalej nie wiem co robić... ;/ Mam Alfe 156SW ze sportpackiem i ostatnio dowiedziałem się że mam tylne amory do wymiany. Z tego co się zorientowałem powinienem mieć sprężyny eibach, ale jak to sprawdzić czy aby ktoś wcześniej ich nie wymienił? Nie wiem teraz na jakiej zasadzie dobrać amorki. Chcę wymienić tylko na tylnej osi, bo z przodu są jeszcze w bardzo dobrym stanie. Upatrzyłem sobie coś takiego http://allegro.pl/amortyzatory-sport...010208795.html ale nie jestem pewien czy mogę to wrzucić na tył i będą pasowały do sprężyn które mam. Czy może muszę wymienić od razu sprężyny i amory? Proszę od powstrzymania się w komentowaniu jakości przedstawionych amorków, ale budżet nie pozwala mi na nic innego, a mają posłużyć tylko kilka miesięcy.

  3. #63
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Jeszcze raz powtórze. SW przedliftowe nie miały obnizonego zawiasu. SP3 miał ( podobno ) amory eibacha ale w sedanie. Kombiaków to nie dotyczy.
    Jeśli nikt nic nie zmieniał wcześniej, kup zwykłe amory do SW i bedzie ok. Oczywiście wcześniej sie upewnij ze nie masz wersji z nivomatem. Z tego co pamiętam to troche drożej można było kupic Billa B4.
    Pomyliłes tylko kolego troche strony, amory z linku sa przednimi. Na tył takich nie założysz.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Zambrów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24v SP1 1999r (była) Alfa Romeo 156SW 2.5V6 24v SP2 2001r (jest)
    Postów
    71

    Domyślnie

    Jako posiadacz przedliftowego SW ze sportpackiem i obniżanym zawiasem stwierdzam że, SW może mieć obniżone zawieszenie (również z tyłu). Tylne amortyzatory wtedy to Nivomat firmy Sasch, a numerki na nich są takie 60668186 i 894104444024. Obnizane zawieszenie w SW występuje tylko i wyłącznie z Nivomatem, nie ma do tego klasycznych amorków na zastępstwo.
    Jeśli masz obniżony zawias to trzeba niestety trzeba wymienić nivo, albo komplet zwykły amor i zwykła sprężyna, bo te sprężyny od nivo nie pasują do zwykłych amorków - ale wtedy oczywiście zadek alfy pójdzie w dórę. Jak nie masz obniżanego zawiasu to zwykłe amorki podejdą bardzo dobrze.
    W moim poprzednim sedanie też z SP i z obniżonym fabrycznie zawiasem siedziały sprężyny Eibach(czarne, fabryczne) i amorki Magnetti-Marelli przeznaczone do SP
    pzdr

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sexplorer
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR 156SW
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Pomyliłes tylko kolego troche strony, amory z linku sa przednimi.
    Miałem otwartych kilka kart i źle skopiowałem link, mój błąd. Dzięki za uwagę, bo jeszcze omyłkowo bez sprawdzania bym kupił i by był problem.

    Dzięki za pomoc chłopaki, teraz już wszystko jasne

  6. #66
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Ja na czym mogę jeździć ? SportPack 1 pokazuję auto http://polskajazda.pl/Samochody/Alfa.../124420/904651

  7. #67
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Amadi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Skaryszew
    Auto
    AR 147 FL 2005R 1.9 JTD 115KM
    Postów
    139

    Domyślnie

    Czy są jakieś pośrednie amorki miedzy serią a b6? Szukam kompromisu również cenowego. Po torze nie jeżdzę, chce aby autko się trochę lepiej prowadziło niż na serii i żeby trochę usiadło. Sprężyny raczej Eibachy będą.

    Auto: 147 JTD 8V.

  8. #68
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Z eibacha masz B4 ale te są porównywalne z seryjnymi.

  9. #69
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Amadi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Skaryszew
    Auto
    AR 147 FL 2005R 1.9 JTD 115KM
    Postów
    139

    Domyślnie

    Chyba o bilsteina a nie eibacha Ci chodziło tak?

    Będę zmieniał amortyzatory więc chce zakupić obniżające sprężyny. Nie wiem tylko jakie wybrać, nie chcę się pakować w koszty ok 2000-2500zł. Szukam camorków które dadzą radę przy niższej sprężynie i wytrzymają dłużej niż seryjny amor na niższej sprężynie.

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Oczywiście chodziło bo Bilseteina. Ogólnie B4 w połączeniu ze sprężynami Eibach w 156 sprawdziły się średnio. U mnie jest komplet MTS i biorąc pod uwagę ich cenę (około 900zł) sprawdziły się całkiem nieźle aczkolwiek jest tak że przód nie jest tak nisko jak teoretycznie powinien lub tył jest niżej niż powinien a wg teorii wynika to z tego że są pakiet jest bez rozróżnienia na wersje silnikowe przez co w lżejszym TS przód jest wyżej niż gdyby był pod maską JTD. To jest taka opcja ekonomiczna. Eibach pro system, ceną przekraczają 2tys i to znacznie. O Vogtland możesz zapytać Pływaka bo ma taki kit u siebie. Ja zdecydowałem się na wersję ekonomiczną z myślą o ich przetestowaniu bo spotkałem się z wieloma rożnymi opiniami. Gdy przesiądę się na coś droższego będę miał równanie.

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-kit w 75
    Utworzone przez radosuaf w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory