Strona 9 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 232

Temat: Eibach vs MTS TECHNIK

  1. #81
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Zły kąt z tyłu pojawił się po tym jak wyleciałem z zakrętu, wcześniej wszystko było OK. Auto skończyłem robić tuż przed wyjazdem i już nie zdążyłem tego rozebrać, pooglądać. Mam nadzieję, że kolumna jest ok. Jeśli nie to dokładam używany seryjny amortyzator lub sportowego nowego MTSa.
    Co do samego obniżenia to bardzo mi się podoba jak jest i siadło równo w miarę. Nie wiem dokładnie musiałbym zmierzyć jakie odległości są na serii a jakie teraz. Może uda się jak przyjadę do PL ( ok tygodnia ) bo szwagier ma serię taką jak ja. Wkładam gwint i dlatego mój kit pójdzie na sprzedaż.
    Osłony pod silnikiem nie mam wcale.

  2. #82
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    A czy katy nie sa czasem stale jak w 156? Jesli tak to kazdy zawias bedzie wychodzil poza norme...
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  3. #83
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    tak katy są stałe, dlatego wiem na 100% że coś jest uszkodzone. Na szczęście nie zdziera mi opon.

  4. #84
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Amadi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Skaryszew
    Auto
    AR 147 FL 2005R 1.9 JTD 115KM
    Postów
    139

    Domyślnie

    A nowy za ile mógłbys załatwić ten kit Vogtlanda?

  5. #85
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    ok 1450zł

  6. #86
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Vogtland w przeciwieństwie do MTS ma rozróżnienie na wersje silnikowe ale ciekawi mnie czy te zawieszenia w rzeczywistości czymś się różnią.
    Znalazłem takie fotki dla TS.
    Różnią się długością sprężyn przednich.

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Widzisz Omen - szkoda, że jak ja byłem na kupnie to czegoś takiego nie napisałeś bo już bym brał
    Ja pisałem bo kupowałem Vogtlanda mniej więcej w tym samym czasie co Ty MTSa ale wiedziałeś lepiej Omenowi poleciłem Vogtlanda i jak widać zadowolony :]

  7. #87
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Amadi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Skaryszew
    Auto
    AR 147 FL 2005R 1.9 JTD 115KM
    Postów
    139

    Domyślnie

    Ok, także pomogłeś mi zdecydować. Raczej na 100% biorę kit Vogtlanda. Przynajmniej będzie kompletny zestaw złożony od jednego producenta.
    Odezwij się jak będziesz wiedział czy sprzedajesz swój i czy tam wszystko z nim ok.

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ja pisałem bo kupowałem Vogtlanda mniej więcej w tym samym czasie co Ty MTSa ale wiedziałeś lepiej Omenowi poleciłem Vogtlanda i jak widać zadowolony :]
    O tym, że kupujesz akurat kit Vogtlanda napisałeś już po tym gdy ja kupiłem MTSa.
    Żeby nie być gołosłownym: http://www.forum.alfaholicy.org/hamu...tml#post533293

    Nie pisałeś wcześniej ani słowa i zawieszeniu tej firmy (a ja na nie w poszukiwaniach nie natrafiłem) więc nie pisz, że wiedziałem lepiej...

  9. #89
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie pisałem konkretnie co biore bo jeszcze w 100% pewny nie byłem i zamiast rzucać się na pierwszy lepszy zawias siedziałem wieczorami i przeglądałem polskie jak i zagraniczne fora. Masz google? Jeśli tak to również mogłeś znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cie pytania i szukać info o zawieszeniach. Po za tym pisałem o swoich spostrzeżeniach odnośnie MTS od pierwszej strony w.w tematu wiec co Ci jeszcze miałem napisać? Właśnie to było największa zagadką co usiądzie na MTS dobrze T.S czy JTD okazuje się, ze to drugie siada tak jak powinno bez klina w drugą stronę
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 07-03-2012 o 21:39

  10. #90
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja myslalem ze tematy zaklada ktos kto potrzebuje pomocy by poznac opinie innych. A forum jest po to by dzielic sie informacjami...

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-kit w 75
    Utworzone przez radosuaf w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory