Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Szrpanie i brak mocy na gazie + błędyP300 i P303 po przełączeniu na LPG

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie Szrpanie i brak mocy na gazie + błędyP300 i P303 po przełączeniu na LPG

    Mój problem jest dość podobny do problemu Rafcia, który pisał o tym kilka miesięcy temu. http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...szarpanie.html

    Sytuacja wyglądała następująco. W czasie jazdy z Łodzi do Szczecina zatankowałem gaz w Granowie i po przejechaniu około 150km na S3 przy prędkości przez dłuższy czas utrzymującej się w okolicach 120km/h pojawił się błąd silnika, samochód zaczął tracić moc i szarpać. Podłączyłem pod komputer i odczytałem błędy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Błedy z trasy do szczecina.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	159.3 KB
ID:	23271

    Próbując ruszyć na LPG samochodem mocno szarpało więc przełączyłem na benzynę i pojechałem dalej. Na benzynie nie było jakiegokolwiek problemu. Następnego dnia podczas jazdy przełączyłem się na gaz i przez jakiś czas wszystko było ok, po czym samochód zaczął szarpać i natychmiast pojawiły się błędy silnika i piszczał co chwilę, że jest coś nie tak. Po przełączeniu na benzynę wszystko wróciło do normy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Problem z gazem.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	94.6 KB
ID:	23270

    Pytanie jest podstawowe - czy winowajcą może być tu kiepskiej jakości gaz? Pojawiajace błędy zapłonu mogą sugerować, że coś nie tak jest ze świecami lub przewodami. Wcześniej szarpanie (lekkie) pojawiło mi się raz ale było to już gdy miałem mało gazu więc możliwe że taki objaw dawał przy jego zbyt małej ilości w butli. W tej chwili samochód zaraz po przełączeniu na LPG traci moc, piszczy i pojawia się kontrolka silnika sygnalizując te dwa błędy oraz pojawia się szarpanie. Do wymiany na pewno jest filtr gazu bo samochód ma w tej chwili przejechane 149,3 tys. km a miał mieć wymieniony filtr gazu z tego co widzę przy 148tys.

    Parametry mojej instalacji:
    Reduktor: KME
    Zawór gazowy: Valtek
    Wielozawór: Tomasetto
    Obudowa wielozaworu: KMBF
    Zawór tankowania: Tomasetto
    Przełącznik/centralka: Diego
    Układ elektroniczny: Diego

    Instalacja montowana przez poprzedniego właściciela - nadaje się do tego silnika?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    ja miałem coś takiego, latał pin w kostce od wtryskiwacza, ale błędów nie było

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    A może wtryskiwacz gazowy po prostu umarł. Sprawdź też w jakim stanie są świece i przewody ponoć gaz jest bardziej wymagający niż PB.
    A jakie wtryski są zamontowane?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    Hmm u mnie sprawa była podobna. Ale ja miałem wypadające zawory - zamieniłem cewkę zapłonową 1 z 2 i problem przeskoczył na cylinder obok. Kupiłem używaną cewkę, założyłem i śmigam jak szalony

    Powiem Ci że wszystko zaczęło mi się z nikąd, zostawiłem samochód na noc a rano już mi szarpało... Więc nie jest to powiedziane że to wina gazu. Pierw sprawdź wszystko na 3cim cylindrze, jak będzie się wydawało ok a gazownik stwierdzi że z instalacją jest wszystko w porządku to możesz się bawić w przekładanie.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Błąd wypadających zapłonów pojawia się też na różnych cylindrach (P0300). W domu już czeka komplet nowych świec do sprawdzenia więc po ich wymianie powinienem mieć odpowiedź. Dziś testowałem jeszcze instalację i kolejne spostrzeżenia - przy niskich obrotach 2000-2500 na max. wciśnięcie gazu samochód wogóle nie reaguje. Powyżej chyba 3000 zaczyna reagować jakoś lepiej. Odkąd jeżdżę na benzynie nie pojawił mi się ani jeden z pierwszej listy błędów. A już myślałem, że przepływomierz i sonda lambda szwankują. Jednak okazało się, że błędy dotyczą tylko jazdy na gazie.

    U mnie jeśli chodzi o błędy to są stałe - zaczyna piszczeć jak tylko zaczyna szarpać.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Dziś przy okazji sprawdzania świec i podmianki na nowe ujawnił się problem powodujący wypadanie zapłonu na 3 cylindrze. Ułamała się cewka i to pewnie przez nią problemy.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    No dobra - świece wymienione, cewka też a problem jak był tak jest. Ma ktoś jakiś pomysł?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maybah
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Grudziądz/ Słupsk
    Auto
    AlfaRomeo 156 (Sport Pack 2) 1.8 T.S 16V 2000r.
    Postów
    239

    Domyślnie

    Masz 4 wtryskiwacze od gazu. Z nich wychodzą gumowe przewody w stronę silnika. Weź kombinerki i po ściskaj każdy z nich po kolei. Jeżeli na ściśniętym którymś przewodzie obroty silnika nie spadną tzn że wtryskiwacz (wtryskiwacze) do wymiany. Rób to wszystko na odpalonym silniku.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Dziś jednak pojechałem do gazowników i efekt - wymienione dwa wtryskiwacze, gdyż to one powodowały problemy. Dodatkowo wymienione zostały oba filtry gazu oraz czujnik temperatury gazu, który szwankował i pokazywał na komputerze ujemne wartości. Miałem fuksa bo akurat gdy byłem u gazowników posłuszeństwa odmówił czujnik położenia wału, który również został wymieniony. Całe szczęście, że padł u nich a nie gdzieś w trasie . Auto znowu śmiga na gazie bez szarpania, piszczenia od błędów itd.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maybah
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Grudziądz/ Słupsk
    Auto
    AlfaRomeo 156 (Sport Pack 2) 1.8 T.S 16V 2000r.
    Postów
    239

    Domyślnie

    Czyli miałem rację

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 23:10
  4. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  5. [155] Po rozgrzaniu silnika brakuje mocy na gazie LPG 1.8 TS
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 22:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory