Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: przygotowania do wyjazdu w dłuższą trasę..na co zwrócić szczególną uwagę ?

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    alfa 159 8v 120km
    Postów
    171

    Domyślnie przygotowania do wyjazdu w dłuższą trasę..na co zwrócić szczególną uwagę ?

    Panowie w sierpniu wybieram sie ze znajomymi do chorwacji i jedziemy na 2 auta w tym ja jadę swoim. W obie strony wyjdzie kolo ~3000km i to w sumie moja pierwsza tak daleka podróż i chciałem Was zapytać co sprawdzić/na co zwrócić uwagę przed wyjazdem.
    Oddam auto do warsztatu żeby zrobili taka scieżkę zdrowia ale czy uczulić ich zeby coś konkretnego sprawdzili ? wykupie na wszelki wypadek pakiet assistance na europe etc ale wolałbym (odpukać) aby obyło sie bez żadnych przygód. Na dzień dzisiejszy alfa chodzi ładnie, zapala bez problemu - silnik chodzi równo etc. Przed wyjazdem wymienie olej bo teraz juz jest około 13 tys od ostatniej wymiany więc chyba lepiej zrobić to przed podróżą ?
    Jedynie nie wiem czy pompy wspomagania nie bede musiał robić ale to też własnie chciałem zapytać. Generalnie jakiś miesiąc temu padł mi magiel, objawy na początku były takie jak z padnietym zbiorniczkiem od wspomagania. Od momentu jak zaczęło wyć i cięzko chodziła kierownica zrobiłem może z 4km, później już laweta. W warsztacie okazało się że nie przez zbiorniczek ucieka a przez drążek kierowniczy. Moj stary magiel nie nadawał się do regeneracji bo wżery były za duże no ale udało mi sie kupić magiel używany z auta po niedużym przebiegu. Sprawdzony po tygodniu jazdy i nic tam z niego nie cieknie ani nic więc powinno byc ok.
    Ale żeby nie było zbyt pięknie to jak stoję i kręcę kierownicą i przy wolnej jeździe czuje takie jakby delikatne wibracje na kierownicy, i po skręcie jak ją puszcze to nie wraca do końca i nie kręci sie płynnie tylko tak jakby przeskakuje. Oprócz tego nic sie nie dzieje, żadnych dzwieków przy kręceniu nie ma - kierownica chodzi delikatnie i lekko, płynu od wspomagania nie ubywa ani nic takiego. Jak padł magiel to pompa trochę pewnie chodziła na sucho więc może też dostała po dupie... Jak uważacie ? czy to może cos innego ?
    Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie

    Sprawdź wszelkie płyny,żarówki,ciśnienie w oponach i martw się o pogodę w Chorwacji a nie o auto bo wykraczesz.
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jw. Podepnij też pod kompa, zobacz czy nie ma nic niepokojącego. Sprawdź stan opon i w jakim stanie jest koło zapasowe.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    No to ja wybieram się też pod koniec sierpnia dziewiątka do PL tyle,ze ja mam dystans 2500kmw jedną strone Ale troche rzeczy zrobiłem od wiosny tj. kompletny rozrząd,olej i filtry, klocki nowe opony 4X, termostat, zostały mi do wymiany sprężyny i łożysko prawe przód Przed podróża zobacz co jest obowiążkowe w chorwacji bo jadąc przez Słowacje musisz mieć 4 kamizelki i to w samochodzie o ile dobrze pamiętam.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Fleyvor
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    nie przewidzisz co się stać może jak pewien czas już jeździsz to wiesz co masz, na resztę nie masz wpływu

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Przed wyjazdem na południe skupiłbym się na sprawdzeniu działania klimatyzacji, umyłbym porządnie szyby i posprzątał w środku, żeby się wygodnie jechało. I tyle. Ach, sprawdziłbym jeszcze ciśnienie w kołach i w zapasie i upewniłbym się, że klucz do kół na pewno pasuje i nie połamie się. Upewniłbym się też, że mam aktualną mapę w nawigacji, zaopatrzył się w papierowe mapy regionu, w którym będę. 3000 km to nie jest dużo, nic wielkiego stać się nie powinno, auto powinno to przejechać bez zająknięcia. To nie jest maluch, żeby na taką wyprawę zabierać takie części zamienne jak zabieraki, aparat zapłonowy, pływak gaźnika itp.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 01-07-2013 o 09:13

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Mimo niezawodności "9" pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu.
    Ja co CRO wybieram się za jakieś trzy tygodnie, jeśli plan wypali
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Ja co CRO wybieram się za jakieś trzy tygodnie, jeśli plan wypali
    No to kilka oramkowanych 159 będzie w cro Jaja będą jak trafimy na siebie, bo w tym samym terminie jadę

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Jak yblem w w Chorwacji rok temu, to wpadlem na 2 klubowe Alfy i w dodatku pogadalem z kierownikami Takze duzo nas tam.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Trzeba by jakiś spot w CRO zorganizować Sorry za OT.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Zakup 147- na co zwrócić uwagę ?
    Utworzone przez gumatrabi w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 14:58
  2. Chce kupić 156-kę. Na co zwracać szczególną uwagę?
    Utworzone przez adam156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-08-2008, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory