Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Lotka w 146 - Po co ?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomakt Zobacz post
    jak się montuje spoilerek do 146? Jakieś mocowania są? Czy się przykręca do klapy na wkręty?
    Przykręca się. Trzeba w klapie wywiercić otwory.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Bez przesady. Moją byłą Ti jechałem licznikowe 230 (GPS wskazał 224) a 1,4 TS swego czasu osiągnąłem 210 (nie miałem wtedy jeszcze GPS'u więc pewnie było to około 200-205).
    Chyba na niemieckiej autostradzie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Taki spoiler na 100% zmienia docisk tyłu tym bardziej, że linia bagażnika jest dość łagodna i nie tworzy się zbyt duże podciśnie za krawędzią, jak w przypadku 145, która mino, że jest lżejsza to ma prędkości maksymalne niższe niż 146 z takim samym silnikiem.
    Pytanie, po co tak naprawdę jest ta siła docisku? Ma pomagać w szybkim pokonywaniu zakrętów a komu z nas jest to potrzebne? Poza tym większa siła docisku, to większe opory a więc i wyższe zużycie paliwa, oraz gorsze osiągi


  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Murcialago
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 146 , 1.4 TS '98 / 156 JTD 16V
    Postów
    238

    Domyślnie

    Pytanie, po co tak naprawdę jest ta siła docisku? Ma pomagać w szybkim pokonywaniu zakrętów a komu z nas jest to potrzebne? Poza tym większa siła docisku, to większe opory a więc i wyższe zużycie paliwa, oraz gorsze osiągi [/QUOTE]

    Już wiem dlaczego mi tle pali

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomakt Zobacz post

    A co z widocznością? Czy spoiler ogranicza widoczność do tyłu?
    Mógłby ktoś wrzucić jakąś fotkę co mniej więcej widać w lusterku wstecznym?
    Nic nie ogranicza. Widać dobrze. Fotki nie mam ale jak odgrzebię lalkę spod śniegu to cyknę, o ile nie zapomnę

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Marcoo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa 156 2,5 V6 <3
    Postów
    147

    Domyślnie

    Ale w sumie, nie ma to jak docisk na tylną oś w przednio napędowym

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marek_M
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Zamość / Lublin/Radom
    Auto
    Alfa Romeo 145 QV
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcoo Zobacz post
    Ale w sumie, nie ma to jak docisk na tylną oś w przednio napędowym
    145/146 ładnie tyłem zamiatają przy odjęciu gazu, więc w szybkich zakrętach jakiś docisk się przyda. Chociaż wątpię aby ta lotka dawała odczuwalny efekt, oprócz poprawy samopoczucia oczywiście :-) . Ja tam sobie swojej 145 bez spojlera nie wyobrażam.

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcoo Zobacz post
    Ale w sumie, nie ma to jak docisk na tylną oś w przednio napędowym
    Co ma napęd do aerodynamiki?W/g Ciebie docisk tyłu jest potrzebny w tylnonapędowych gdy dzięki spojlerowi działa on powyżej 100 km/h?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Tak, tylko że przy prędkościach rzędu 200km/h, których 146 nawet nie osiągną

    Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
    Bez przesady,to działa już od około 100km/h

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał saroo Zobacz post






    Pytanie, po co tak naprawdę jest ta siła docisku? Ma pomagać w szybkim pokonywaniu zakrętów a komu z nas jest to potrzebne? Poza tym większa siła docisku, to większe opory a więc i wyższe zużycie paliwa, oraz gorsze osiągi
    Lotki jak w 146 nie tyle dociskają ile poprawiają przepływ powietrza zmniejszając zawirowania.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    docisk tyłu jest potrzebny w tylnonapędowych
    Przydaje się dla zmniejszenia podatności do nadsterowności. Mała lotka wiele nie zmienia i przypuszczam iż jej montaż nie będzie miał odczuwalnego wpływu na prowadzenie.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post

    Pytanie, po co tak naprawdę jest ta siła docisku? Ma pomagać w szybkim pokonywaniu zakrętów a komu z nas jest to potrzebne? Poza tym większa siła docisku, to większe opory a więc i wyższe zużycie paliwa, oraz gorsze osiągi
    Siła docisku jest potrzebna przy prędkościach, których nikt nie nazwie oszczędną jazdą, więc argument oszczędzania paliwa raczej nikomu tutaj do głowy nie przyjdzie. Co do oporów to nie tak do końca. Jeśli za autem powietrze trafia na "próżnię" to podciśnienie i zawirowania powietrza powodują większe straty niż dobrze wyprofilowany spoiler. Dlatego wspomniałem o 145 w której linia dachu kończy się przepaścią i mają mniejszą prędkość maksymalną niż 146 mimo kilkudziesięciu kilogramów różnicy. Ale prawdą jest, że w większości przypadków modele bez spoilerów osiągają większą prędkość niż te z pakietem dociskowy. Tylko co nam daje duża prędkość jeśli docisku dobrego nie ma

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Murcialago
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 146 , 1.4 TS '98 / 156 JTD 16V
    Postów
    238

    Domyślnie

    Zapewne AR zanim wypuściła na ulicę np. Juniora, musiała wykonać testy. Ciekawe czy można gdzieś dorwać info na ten temat.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Siła docisku jest potrzebna przy prędkościach, których nikt nie nazwie oszczędną jazdą, więc argument oszczędzania paliwa raczej nikomu tutaj do głowy nie przyjdzie. Co do oporów to nie tak do końca. Jeśli za autem powietrze trafia na "próżnię" to podciśnienie i zawirowania powietrza powodują większe straty niż dobrze wyprofilowany spoiler. Dlatego wspomniałem o 145 w której linia dachu kończy się przepaścią i mają mniejszą prędkość maksymalną niż 146 mimo kilkudziesięciu kilogramów różnicy. Ale prawdą jest, że w większości przypadków modele bez spoilerów osiągają większą prędkość niż te z pakietem dociskowy. Tylko co nam daje duża prędkość jeśli docisku dobrego nie ma
    Co nie zmienia faktu, że lotka w Alfie 146, to wyłącznie element estetyczny

    Cytat Napisał Murcialago Zobacz post
    Zapewne AR zanim wypuściła na ulicę np. Juniora, musiała wykonać testy. Ciekawe czy można gdzieś dorwać info na ten temat.
    Jakie znowu testy Nic nie "usportawia" auta tak dobrze, jak ławeczka na tylnej klapie


  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Marcoo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa 156 2,5 V6 <3
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Co ma napęd do aerodynamiki?W/g Ciebie docisk tyłu jest potrzebny w tylnonapędowych gdy dzięki spojlerowi działa on powyżej 100 km/h?
    Moja wypowiedź była bardziej "humorystyczna". Kolega drift-r napisał to co chciałem napisać.

Podobne wątki

  1. Lotka 147
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 25-12-2016, 23:20
  2. Lotka do AR 147
    Utworzone przez ficzi1 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 16:56
  3. Spojler lotka w 166
    Utworzone przez uldyn w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 23:10
  4. [145] Lotka
    Utworzone przez pafcioooo w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 05:29
  5. [166] lotka
    Utworzone przez rafalbedzin w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 13:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory