Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: UBEZPIECZENIE - WAŻNE proszę przeczytać

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał gigi Zobacz post
    Z tym prawem dot. ubezpieczenia jest wielki młyn i ubezpieczyciele sami do końca nie wiedzą na kogo jest ubezpieczenie. Jeśli pożyczysz komuś auto, a on spowoduje kolizję to ubezpieczalnia nie pokryje powstałej szkody, .......

    O czym ty piszesz???? Kto nagadł Ci takich................
    "Jeśli celujesz w nic, zawsze trafisz!"

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMAJ Zobacz post
    Pamiętaj o OC! tylko problem w tym że mając kilka aut ( do tego inne ważne sprawy na głowie) którymi jeżdżą np twoi pracownicy przedłużenie takiej polisy może tobie wypaść z głowy więc z mojego punktu widzenia stary system był lepszy bo zawsze przed końcem ubezpieczenia dostawałem druki,email i raczej nie byłem wstanie zapomnieć a w tym roku już raz przegapiłem temat o 5dni

    Dostajesz mail z propozycja polisy...pozostaje oplacic. I uwierz mi ja tez nie mam na glowie jednego samochodu i tez mam na glowie mnostwo spraw prowadzac dosc absorbujaca firme...i o dziwo pamietam. Czyzbym byl nadczlowiekiem?

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał gigi Zobacz post
    Jeśli pożyczysz komuś auto, a on spowoduje kolizję to ubezpieczalnia nie pokryje powstałej szkody,
    Jest to zwyczajna nieprawda.

    Cytat Napisał gigi Zobacz post
    wynika na to, że ubezpieczenie jest na właściciela pojazdu.
    Błędny wniosek wysnuty na podstawie błędnego założenia.

    Cytat Napisał gigi Zobacz post
    Poza tym przy zawieraniu polisy płacisz dodatkowo, jak autem porusza się osoba druga
    Płacisz dodatkowo jeśli osoba ma np. zwyżkę za wiek czy krótki czas posiadania prawka. Jeśli osoby, które będą jeździły autem nie mają tego typu zwyżek to nie płacisz nic więcej.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    A nie lepiej gdyby OC było na osobę , a nie na pojazd , i tak kierowcamoże jechać tylko jednym pojazdem na raz- reasumując posiadacz 6 aut płaci 6 -OC, a i tak 6 naraz niepojedzie. A motocykl lub przyczepe kempngową też trza opłacać na rok a używamy tylko w sezonie. Co zrobić aby to zmienić??? Polska to dziwny kraj...

    Akurat system w Polsce jest bardziej optymalny.
    Alternatywą jest system kierowca + auto, a nie jak tu niektórzy sugerują sam kierowca. Bo liczy się też czy poruszasz się autem które ma 500koni czy 50koni.
    W takim wypadki ani nie możesz pożyczyć od kogoś auta - nawet w sytuacji awaryjnej, a i przy okazji skutecznie blokujesz wszystkich pasjonatów motoryzacji do wieku 24lat.
    W tym drugim wypadku dochodzi do paradoksów typu ubezpieczenie auta o wartości 1000zł za 4000zł, bo ktoś ma prawo rok i ~20lat.

    Poza tym OC jest istotne też w wypadkach typu samozapłon auta - kto wtedy ponosi konsekwencje? Ostatnio czytałem o takim wypadku w garażu podziemnym, szkody na kilka milionów...

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  5. #25
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    A nie lepiej gdyby OC było na osobę , a nie na pojazd , i tak kierowcamoże jechać tylko jednym pojazdem na raz- reasumując posiadacz 6 aut płaci 6 -OC, a i tak 6 naraz niepojedzie. A motocykl lub przyczepe kempngową też trza opłacać na rok a używamy tylko w sezonie. Co zrobić aby to zmienić??? Polska to dziwny kraj...
    Tak jest w stanach./ choć nie wiem czy we wszystkich/
    Jeżdzisz jednym samochodem a masz ich 10 a kupujesz jedno OC i jedną tablicę rejestracyjną.
    I to jest normalne a to co jest w komunizmie europejskim jest nienormalne.
    Doją nas obywateli ze wszystkich możliwych stron i jeszcze nam wmawiają,że to dla naszego dobra.
    Ps.A wracając do tematu to ta zmiana poszła w dobrym kierunku.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Amadi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Skaryszew
    Auto
    AR 147 FL 2005R 1.9 JTD 115KM
    Postów
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Jest to zwyczajna nieprawda.
    W takim wypadku to tylko wlasciciel moglby się poruszać swoim autem. Ewentualnie rozwiń swoją myśl.

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1,9jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamillll Zobacz post
    Dostajesz mail z propozycja polisy...pozostaje oplacic. I uwierz mi ja tez nie mam na glowie jednego samochodu i tez mam na glowie mnostwo spraw prowadzac dosc absorbujaca firme...i o dziwo pamietam. Czyzbym byl nadczlowiekiem?
    nie twierdze że jesteś nadczłowiekiem! twierdzę że może się taka opcja przytrafić a ja w tym roku nie dostałem zadnej propozycji stąd moje przeoczenie za które teoretycznie mogę wyłapać karę finansową od funduszu gwarancyjnego

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Kobyłka
    Auto
    AR 156 FL 1,9 JTD 8V Berlina
    Postów
    97

    Domyślnie

    Taka opcja może się także przytrafić, jak zawalisz jakiś termin w Urzędzie Skarbowym, a o terminie złożenia deklaracji VAT lub innych rozliczeń US też Tobie nie przypomina. Tak samo jak musisz pilnować przeglądów we wszystkich samochodach tak samo trzeba pilnować OC. Jeśli masz więcej samochodów i np. problemy z pamięcią, to trzeba założyć sobie jakiś rejestr do którego będziesz zaglądał. Nikt przecież nie każe Tobie o tym pamiętać - jak sobie z tym poradzisz zależy tylko od Ciebie.

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1,9jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał taerg Zobacz post
    Taka opcja może się także przytrafić, jak zawalisz jakiś termin w Urzędzie Skarbowym, a o terminie złożenia deklaracji VAT lub innych rozliczeń US też Tobie nie przypomina. Tak samo jak musisz pilnować przeglądów we wszystkich samochodach tak samo trzeba pilnować OC. Jeśli masz więcej samochodów i np. problemy z pamięcią, to trzeba założyć sobie jakiś rejestr do którego będziesz zaglądał. Nikt przecież nie każe Tobie o tym pamiętać - jak sobie z tym poradzisz zależy tylko od Ciebie.
    Ok zgodzę się z tym że powiinienem pamiętać i sprawdzać ale teoria teorią a praktyka ma swoje prawa i taka sytuacja może się zdarzyć każdemu ( może jestem jakis inny lub zapominalski ) dlatego twierdzę że stary system był lepszy bo nawet w momęcie przegapienia terminu ubezpieczenie automatycznie się przedłużało

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amadi Zobacz post
    W takim wypadku to tylko wlasciciel moglby się poruszać swoim autem. Ewentualnie rozwiń swoją myśl.
    Amadi, jak to jest w przypadku, gdy wykupując OC, deklaruję, że tylko ja będę jeździł, albo ew. konkretna osoba, a faktycznie zupełnie ktoś inny spowoduje stłuczkę? Właśnie chciałem przedłużyć umowę w mbanku i w kwestionariuszu musiałem wpisać, kto jeszcze, oprócz mnie, będzie jeździł samochodem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Poza tym OC jest istotne też w wypadkach typu samozapłon auta - kto wtedy ponosi konsekwencje? Ostatnio czytałem o takim wypadku w garażu podziemnym, szkody na kilka milionów...
    Krusz, spójrz z innej strony. Kuchenka w mieszkaniu, TV, nawet przy pewnym splocie okoliczności niemal każda rzecz może spowodować ogromne szkody, a nikt nie każe wszystkiego ubezpieczać. Na szczęście, bo to już byłby obłęd - już ja widzę uśmiechy na twarzach ustawodawców, wymyślających ku naszemu dobru, co jeszcze jest dla nas zagrożeniem i ile z tego będzie kasy dla/od TU.

Podobne wątki

  1. Dwa ważne pytania
    Utworzone przez Mroniu1993 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 17:13
  2. Ważne pytanie o rejestracje i oc
    Utworzone przez yezus89 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 16:34
  3. [146] Hamulce zawsze ważne
    Utworzone przez Mietek i Basia w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 10:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory