Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: półoś prawa 2.4 jtdm

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    W ASO za wymianę powiedzieli 160 zł o ile nie trzeba będzie skrzyni rozdzielczej ruszać bo im się wydaje że raczej tak .
    U litwinów znalazłem coś takiego
    https://www.fiat-autoparts.com/pl/ka...zmu-rnicowego-

    1)Czy półoś z przodu od wersji 2.4 jtdm a wersji 2.4 ale Q4 będzie się różniła ?
    2)Uszkodzona półoś napedowa z tyłu czy z przodu w wersji Q4 może powodować buczenie podobne do uszkodzonego łożyska ?

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    a ten temat czytałeś http://www.forum.alfaholicy.org/159_...nie_biegu.html

    cała półoś lata jak się ją ręką złapie i poruszat
    tak jak u mnie ?


    ja się zastanawiam czy u mnie skrzynia stuka ale ty masz lepsiejszą f40 i też Ci stuka, więc może faktycznie półosie

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    Czytalem ale to dotyczy tylu i w Q4 to norma. Mnie drazni stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu na nizszych biegach , czuc ten stuk w okolicach skrzyni biegow.poduszki juz wykluczylem to albo ta półoś albo skrzynia rozdzielcza .
    Dzwiek ruszajac półoś jest u mnie taki sam jak na tym filmiku

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    u mnie też jeden mechanik stwierdził, że to półosie odpowiadają za stukanie
    inny że dwumas, jeszcze inny poduszki, kolejny że to skrzynia i ten typ tak ma, następny nic podejrzanego nie widział lol
    poduszki i dwumasa wymieniłem zostały półosie i sama skrzynia
    wymieniłem lewą półoś na taką która nie stukała jak się ją kręciło w rękach i nic nie zmieniło, szukam prawej używki na alledrogo w pobliżu ale nic nie ma a znowu w ciemno jedną kupiłem i stukała jak moja, oraz nad tym kielichem w włoch się zastanawiam

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar haps
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 2.0 jtdm sport plus
    Postów
    74

    Domyślnie

    odświeżę kotleta
    wymieniłem przeguby wewnętrzne zeta erre, efekt taki że po przejechaniu 400km jest gorzej niż było na półosiach oryginalnych z przelotem 135kkm...

    pozostaje mi wymiana kompletnych półosi z ASO, te zamienniki niestety to prawda ale nie dają rady, szczególnie gdy auto jest zczipsowane.. potwierdza tą informację 3pracowników ASO, więc musi w tym coś być..a cena hmm no przeraża, ale chyba też coś w tym jest, że połoś w ASO jest droższa 2-3x vs. to co na allegro itp, ale sama budowa krzyżaka też jest inna w oryginale, a inna w zamienniku (dużo słabsza).
    Panowie z eurodriveshaft (spora firma produkująca zamienniki przegubów), potwierdziła mi jasno że ich towar jest słabszy niż oryginał i skoro oryginał mi poleciał to ich części jeszcze szybciej zakończą żywot..widać że z zeta erre jest dokładnie tak samo.
    Miałem tylko nadzieję, ze chociaż te 50kkm spokojnie wystarczą, no ale czlowiek jest za biedny żeby kupować tanie części

Podobne wątki

  1. Półoś prawa 2,4 JTD
    Utworzone przez ostry11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 21:03
  2. [164] Półoś prawa 2.0 TS
    Utworzone przez flup w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 21:56
  3. 156 półoś prawa
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory