Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Sprzedaż auta - dzwina oferta

  1. #11
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał lutador Zobacz post
    osoba mieszkajaca z Anglii, ktora po krotkim opisie i obejrzeniu auta tylko na zdjęciach chce ode mnie samochod odkupić. Pieniądze chce wysłać poprzez paypal i
    i dostaniesz dziwne kwity że niby kasa już jest u ciebie ale musisz wydać auto i wtedy odblokują ci kasę ...
    tylko że to gówno prawda








  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał lutador Zobacz post
    Witam,

    aktualnie sprzedaje Alfe 147. Aukcja jest na allegro(bez otomoto). Napisała do mnie osoba mieszkajaca z Anglii, ktora po krotkim opisie i obejrzeniu auta tylko na zdjęciach chce ode mnie samochod odkupić. Pieniądze chce wysłać poprzez paypal i ona zorganizuje sobie transport tego samochodu. Oferta co najmniej dziwna. W anglii za bardzo autem nie pojezdzi bo kierownica jest z lewej strony. Auto ma 223 000km, wersja progression.
    W mojej opinii jest to jakiś przękręt kupujący może chcieć po zakupie skorzystać z prawa rękojmi i naprawić kilka rzeczy w samochodzie na mój koszt. Jestem świadom, że 11 letnie auto nie jest w idealnym stanie technicznym.
    Jestem ciekaw czy ktoś z forum spotkał sie z podobną ofertą.
    Daj sobie spokój z tym pacjentem. Miałem taki sam przypadek w lecie tego roku jak sprzedawałem New Beetla mojej żony, zgłosił się marynarz z UK który chciał kupić auto dla swojej żony - po prostu nie odpisuj na takie maile. Tego typu oferty "niby" z UK przychodzą gdy sprzedajesz lub chcesz kupić auto. Ja miałem takie oferty zarówno przy próbie sprzedaży jak i zakupu.
    To są oszuści którzy szukają desperatów - moja dobra rada - NIE ODPISUJ !!!

    Pozdrawiam.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Naciągaczy nie brakuje.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Mi jeden taki "kolega" w sumie nie wiadomo skąd (Niemcy się przewijały, Austria, Dania...) chciał sprzedać 75-ke QV w świetnym stanie za 2.500 EUR . Niestety, stara prawda, że oferta zbyt piękna, żeby była prawdziwa, okazuje się najczęściej nieprawdziwa, chodziło o wy***ę na Western Union.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Ja bym się twardo uparł, że zapraszam na oględziny samodzielne oględziny do Polski, bo nie bawię się w sprzedaż wysyłkową samochodu No chyba, że zależy Ci na kliencie, ale nie wiem czy warto ryzykować,prawda? Bo jak sam zauważyłeś oferta była conajmniej dziwna

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Odpuść sobie tutaj w UK bardzo często oszuści próbują wyłudzić auta w taki sposób. Kumpel prawie tez się naciał.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2009
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    223

    Domyślnie

    Jak tylko na ebayu w uk samochód wystawiałem zawsze takie oferty, tu marynarz, wojskowy, prezent dla syna itp.
    Jak się zgodzisz wyślą tobie podrobioną stronę paypala że niby kasa wpłacona i będą żądać opłaty za transport którą to masz wpłacić na W. Union. miliony tematów do poczytania. Niby wpłacają więcej żebyś ten transport pokrył, właśnie.....niby.
    Olej albo popisz sobie z nimi i zobaczysz że tak będzie, ja się zawsze tak bawię. Specjalnie sobie przygotowałem szablony do odpisywania.
    Jak już niby tą kasę Tobie wyślą zaczną żądać opłaty na W. union, wtedy już interpolem, fbi postraszą, niezła zabawa z idiotami.

    Nie chodzi o wyłudzenie samochodu tylko kasy niby za transport, 300, 500funtów.

  8. #18
    Maar
    Gość

    Domyślnie

    Oszustwo nigeryjske na „aukcje internetową”



    Oszustwa nigeryjskie stale ewoluują, a raczej oszuści, szukają ciągle nowych sposobów wyłudzenia pieniędzy. Coraz częściej do tego celu wykorzystują popularne aukcje internetowe.

    Tym razem ofiara jest wyszukiwana na portalu aukcyjnym, gdzie wystawia jakiś wartościowy sprzęt elektroniczny, np. laptopa lub sprzęt fotograficzny. Kontakt pocztą elektroniczną nawiązuje oszust, który sprawia wrażenie bardzo zainteresowanego zakupem oferowanego przez ofiarę towaru, który najczęściej ma stanowić jakiś okazjonalny prezent dla bliskiej osoby, przebywającej w innym kraju niż oszust, np. w Wielkiej Brytanii.

    Oszustowi bardzo zależy na czasie wysyłki, który ma być jak najkrótszy, gdyż prezent musi dotrzeć w konkretnym terminie, więc sprzedaż musi się odbyć poza aukcją, jeżeli aukcji nie można zakończyć z opcją „kup teraz”. Oszust takie niedogodności chce zrekompensować nawet dwukrotnie wyższą kwotą jakiej żąda sprzedający, który staje się nieświadomą ofiarą.

    Oszuści bazują na prostej socjotechnice kierując się inteligencją emocjonalną, licząc na chciwość potencjalnych ofiar. Wielu sprzedających zgadza się wysłać towar, oczywiście po otrzymaniu zapłaty. Tu pojawia się charakterystyczny dla tego oszustwa sposób działania sprawcy. Po zakończeniu transakcji, najczęściej drogą elektroniczną, ofiara otrzymuje spreparowany skan potwierdzenia dokonania wpłaty pieniędzy, wraz z komentarzem, iż pieniądze z Afryki przelewane są kilka dni, a prezent musi dojść niezwłocznie. Często wpłata ma odbywać się za pośrednictwem takich systemów płatności jak Bidpay, Money Gram, Western Union. Oszust prosi, by ofiara zawierzyła skanowi potwierdzenia dokonania przelewu i wysłała towar. Zazwyczaj sprzedający godzi się na taki obrót wydarzeń, natomiast w przeciwnym wypadku, ofiara jest straszona złamaniem umowy, oskarżana o oszustwo,
    a w skrajnych przypadkach straszona jest nawet zgłoszeniem sprawy do Interpolu.

    W takim, jak i w wypadku każdej innej transakcji z opcją „wpłata na konto bankowe” należy trzymać się sztywno podstawowej zasady – towar wysyła się wyłącznie dopiero po zaksięgowaniu pełnej kwoty na koncie bankowym.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    O, akurat w temacie - w aktualnym numerze Auto Świata - tym którym jest w kioskach jest cały dodatek "Oszustwa samochodowe w internecie" - widziałem tylko przez szybę, więc nie wiem, czy taki przypadek będzie tam opisany, ale myślę, że na pewno też
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory