Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Dziwny gwizd przy przyśpieszaniu 2.0 TS

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie Dziwny gwizd przy przyśpieszaniu 2.0 TS

    Witam. pisze nowy post bo nie wiem jak to nazwać i gdzie szukać. Mianowicie przy przyśpieszaniu słychać z prawej strony w okolicach paska klinowego dźwięk , coś jak gwizd albo szum. Ktoś mi powiedział, że to chyba od wspomagania, ale co wspólnego ma przyśpieszanie do kierownicy?!? Przy odsuniętych szybach i przejeżdżniu koło jakichś ekranów czy innych samochodów hałas jest bardzo duży. Ktoś może pomóc?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    To niewiele napisałeś. Sprawdź czy dźwięk narasta wraz z prędkością obrotową silnika czy z prędkością jazdy. Podnieś maskę i posłuchaj gdzie to jest.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klakierr
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.9JTD, 2000r.
    Postów
    749

    Domyślnie

    Ja mówilem to samo, pompa wspomagana

    Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2


  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie

    dźwięk narasta z obrotami silnika. na początku myślałem, że to jakaś rolka od paska klinowego, bo z tamtych okolic słychać ten dźwięk. ale obawiam sie o rozrząd. ale wczoraj byłem u mechanika który miał nabić klimę i sprawdzić co to za odgłos i powiedział, że coś od wspomagania, wariator albo pompa czy coś podobnego. nie odczuwam wkładania wiecej siły w kręceniu kierownicą. mam w czwartek wyjazd jakieś 400 km i nie wiem czy nic się nie stanie. jeżdżę z tym juz kilka miesięcy. ale dopiero od momentu tego gorąca problem mnie zaniepokoił, gdyż jak pisałem przy otwartej szybie szum jest spory.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    ja bym się nie odważył jechać, tym bardziej że problem występuje od kilku miesięcy. Zdejmij koło, nadkole odpal auto i nadsłuchuj skąd wydobywa się dźwięk.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    być może gwiżdże napinacz lub któreś z kółek prowadzących od paska osprzętu. najlepiej zdjąć koło i nadkole i posłuchać , ewentualnie ściągnąć pasek i poruszać wszystkimi rolkami.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Zrzuć pasek od osprzętu i odpal silnik. Wtedy się upewnisz czy to rozrząd czy coś z osprzętu. Pojedź do kilku mechaników. Za posłuchanie nic nie zapłacisz a my tu będziemy zgadywać bez końca. Trudno się domyśleć z samego opisu a nagranie nie odzwierciedlą rzeczywistości. Fakt faktem w pierwszej kolejności podejrzana jest pompa wspomagania. Potem bym stawiał na którąś rolkę osprzętu. Rozrząd raczej nie, chyba że nigdy nie wymieniałeś....

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar heweliusz64
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Krzeszowice,Małopolska
    Auto
    AR 166 2,4 JTD 150KM DISTINCTIVE
    Postów
    60

    Domyślnie

    Sprawdż poziom oleju w zbiorniczku wspomagania.Jeśli jest poniżej minimum będziesz miał specyficzny szum wrastający wraz z obrotami.U mnie po wymianie rozrządu myślałem że mechanik za mocno napiął pasek.Jednak dzwięk dochodził z pompy wspomagania.Dolałem oleju było go ledwo na dnie i nastała cisza.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Ja się oczywiście powtarzam ale lubię te forumowe zgadywanki Mamy równanie: upały+hałas+brak oznak na wspomaganiu= kompresor klimy (jak dla mnie) Napewno jeździsz z włączoną klimą a w 166 kompresor jest napędzany tym samym paskiem co wspomaganie a jak ma zużyte np łożysko to hałasuje.


    Sent from my iPhone 4S using Tapatalk by redek83
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie

    po zdjęciu nadkola (poprzedni mechanik w sumie go nie założył) i skręceniu kół w lewo słychać ten hałas tak jakby od strony koła przy przegrodzie. Jeden mechanik mówi , że obstawia pompe wspomagania, drugi, że może to być pompa albo jakaś rolka i dodał, że póki nic nie dzieje się z kierownicą to jeździć. nie mam kluczy żeby sprawdzić ten pasek klinowy tzn zdjąć go. spróbuje z tym płynem do wspomagania i zobacze czy coś to pomoże. hałas jest również jak mam wyłączona klimę, w sumie to z powodu jej braku i konieczności jazdy z opuszczonymi szybami dosłuchałem się tej przypadłości.

    po szybkim sprawdzeniu wygląda to tak: płyn we wspomaganiu jest na maxa tak jak było, natomiast na moje nie fachowe oko ten odgłos dochodzi tak jakby od alternatora. może być tak, że padło w nim łożysko czy nawet sam alternator? ładowanie chyba jest żadna kontrolka się nie pali (czasem po dłuższej jeździe zapala się czerwona chyba od hamulca ręcznego).
    więc może rozrząd odpada. chociaż i tak go wymienię w tym tygodniu bo ma ponad 4 lata.
    Ostatnio edytowane przez trk0 ; 31-07-2013 o 08:41

Podobne wątki

  1. [159] Dziwny dźwięk z silnika przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez dawidoos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-07-2023, 10:51
  2. [159] [159] Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Gixer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 08:31
  3. Dziwny gwizd przy zmianie biegów, po stronie filtra powietrza.
    Utworzone przez przemek10000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 23:23
  4. dziwny gwizd w 2.0ts
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 11:40
  5. dziwny gwizd
    Utworzone przez turlisalfaromeo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory