Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Potrzebna porada, pomoc wymiana części 2,4JTD

  1. #1
    Dariush
    Gość

    Domyślnie Potrzebna porada, pomoc wymiana części 2,4JTD

    Witam otóż jak nazłość w ostatnim czasie w mojej pięknej belli padło wszystko do wymiana mam:
    - rozrząd
    - pompa wody
    - sprzęgło
    Otrzymałem ofertę zakupu sprzęgła Valeo, rozrządu kompletnego ( z pompą wody)GATES w cenie 933,00PLN co na to alfaholicy dobta cena?
    Dodam że mam przelatane na swojej już 242,000 tyś KM i chciałem to sprzedać ale po takiej operacji nie wiem czy to będzie miało sens..masa kasy włożona i co choć przebieg mnie strasznie przeraża? może po wymianie zamiana na coś młodszego? oczywiście Alfa sam nie wiem co mam robić jeździć nią dalej czy puszczać ją w inne ręce? Jakieś sugestie? co byście zrobili?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Na pytanie czy sprzedać czy jeździć to tylko sam możesz sobie odpowiedzieć. Nikt tu Ci nie doradzi bo to będzie subiektywne. Ja np w życiu bym nie sprzedał chyba że ktoś chce zamienić swój automat na mój manual. Wtedy chętnie. Albo poliftowa. Rocznik mi nie przeszkadza. Kilka tatek w te czy wewte szału nie zrobi a kupić kilkuletnie.... nie stać mnie.
    Jeżeli chodzi o inwestycje to widać jest już niezbędna więc z racjonalnego punktu widzenia teraz nie sprzedaż a po szkoda. Jeździj dalej. Jednak skoro już Ci się nie podoba to przecież nie przekonamy Cię

  3. #3
    Dariush
    Gość

    Domyślnie

    Podoba mi się autko strasznie to nie podlega wątpliwości jeżdżę swoją bella od 2007 rok a jej rok produkcji to 2001 po prostu nie wiem na ile stać ten silnik w sensie jakie przebiegi one robią, czy to nie jest przypadkiem sygnał że czas coś zmienić ale chyba akurat diesel Alfy jest jednym z lepszych na rynku.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Nie wiem ile rocznie robisz kilometrów ale 240 tys to jeszcze nie powód do obaw. JTD faktycznie są jednymi z najlepszych na rynku motoryzacyjnym. Jednak nie rozumiem Twoich obaw bo to co masz do wymiany to wymienia każdy co jakiś czas. Rozrząd wiadomo że co 60tys. Sprzęgło jak wymienisz to już będziesz miał spokój "na zawsze". To co się o silnik martwisz? Olej zżera? Nie odpala? Inne objawy? Kupisz drugie to rozrząd do wymiany na wejściu a sprzęgło? Kto wie, może po miesiącu. Przecież przed kupnem nie będziesz skrzyni odkręcał żeby to sprawdzić..... I wyjdziesz jak przysłowiowy zabłocki na mydle

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dawid_007_04
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Tucze
    Auto
    Była Alfa 155 2,5 TD 1994r. Alfa 166 3.2 V6 , Alfa 166 2,4 JTD 2000 r
    Postów
    327

    Domyślnie

    Kolego a czy przebieg oryginalny ? Sprawdzany na kompie? Widziałem Alfę 166 z silnikiem 2,4 JTD i przebiegiem zapisanym na kompie grubo ponad 300 tys. nie pamiętam już dokładnie ale przebieg był cofnięty o jakieś 100 tys

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Ej. Moja ma 279 tys i jeździ. Sporo rzeczy było do zrobienia, ale raczej takich oczywistych w rodzaju elektryki, zawieszenia. JTD wytrzyma sporo.

    Tylko haka za cholerę nie mogę odkręcić, bo musiałem wyrzucić wydech i jeszcze teraz zderzak :/


  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    To Premek jest tym jednym z wielu których silniki mają już duży przebieg i jeszcze długo pocieszą. Tym się nie martw Dariush.

    P.S. Eno Premek dasz radę odkręcić Czekam

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ja np w życiu bym nie sprzedał chyba że ktoś chce zamienić swój automat na mój manual. Wtedy chętnie. Albo poliftowa.
    Ja swoją wyłącznie na V6 albo poliftową. Żadne inne auto nie wchodzi w grę.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Ja się rozglądam za automatem. Chciałem mieć automat, nie mogłem znaleźć więc odpuściłem. Teraz żałuję i chętnie bym się zamienił na automat V6. Albo kupił ale na dwie mnie nie stać
    A kolega myślę że spanikował jak mu na części przyszło 1000zł wydać. Ale to nie powód do zmartwień.

  10. #10
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Ja swoją kupiłem z licznikowym przebiegiem 210tys km, a na masce miała naklejkę z wymiany rozrządu przy 200tys km tylko, że z... 2006 roku. Teraz faktycznie ma pewnie ze 350tys km i silnik chodzi jak zegarek (oprócz może hałasującego napędu pompy oleju). Oleju nie bierze, przy -25 stopniach odpala za pierwszym razem. Ja nie wiem o co chodzi tym ludziom, którzy jak zobaczą cyfrę 2 z przodu licznika przebiegu wpadają w panikę. To nie Polonez. Rozrząd i sprzęgło to są najzwyklejsze części eksploatacyjne, ja nie wiem co Ci się zepsuło bo nie widzę tu nic zepsutego, tylko normalnie zużytego.

Podobne wątki

  1. [146] Wymiana świec 1.6 TS potrzebna pomoc
    Utworzone przez Jankes21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 09:09
  2. Wymiana wahacza górnego komplikacje potrzebna pomoc
    Utworzone przez albertoo w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 10:31
  3. [Giulietta] Potrzebna porada
    Utworzone przez Dymo w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 11:28
  4. [147 lub 156] Kompletna wymiana zawieszenia PORADA JAKIE CZĘŚCI
    Utworzone przez wojciech_marek w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 13:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory