Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Pełno odprysków na przedniej szybie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm v8
    Postów
    1

    Domyślnie Pełno odprysków na przedniej szybie

    Witam,
    Mam pewien problem, mianowicie chodzi mi o dużą ilość odprysków na przedniej szybie. Alfę kupiłem 3 dni temu, wczoraj zauważyłem że mam odprysk tak jakby od kamyczka. Dziś mi to zrobili w serwisie szyb samochodowych. Przyjechałem do domu i zauważyłem że takich malutkich może ani nie milimetrowych odprysków jest pełno na całej przedniej szybie. Bardzo się tym obawiam . Czy już należy zmienić szybę czy jeszcze poczekać?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Może się mylę, ale w alfie chyba to standard. Mam to samo. Pełno malych odpryskow i wypiaskowana szyba od kamyczków. 4 rok tak jeździ i nic się nie dzieje, na przeglądzie tego nie widać. Jak zacznie gdzieś pękać to wtedy zmienię. W widoczności to specjalnie nie przeszkadza. Dopóki komfort jazdy jest ok to nie ruszaj, ewentualnie jak masz AC to "poczekaj" aż gdzieś pęknie [emoji6] i wymień dla lepszego samopoczucia [emoji3]

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Jak nie przeszkadza to jeździć samo nie powinno pęknąć ale zapewne będzie miało wpływ na jakość działania wycieraczek lub ewentualnie jakieś refleksy słoneczne. U mnie także jest tego pełno ale głównie robię trasy więc sporo dziadostwa przyjmuje szyba. Pewnie ją kiedyś zmienię gdy już pęknie . Można się pobawić w polerowanie ale raz że to kosztuje nie mało w wyspecjalizowanych zakładach a i tak wszystkiego się nie wygładzi więc bardziej opłacalna wymiana. Można samemu próbować ale trzeba mieć mechaniczna polerke oraz pewna wiedzę aby szyba nie pękła podczas pracy lub żeby nie narobić zniekształceń widzialnego obrazu.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jaki standard w Alfie, bez przesady Naturalne zużycie. Jak nie przeszkadza w widoczności to można używać.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Jak ktoś robi głównie trasy to tak jest. Przedewszystkim u tych co jadą na glonojada

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Jest to normalne zużycie szyby przedniej. Dopóki nie ma pęknięć, pajączków, czy znaczących odprysków - ubytków można śmiało jeździć. Ja ostatnio zmieniłem, bo kamlot mi walnął. Powiem tak: różnica w widoczności kolosalna.
    Pilkington - bez podgrzewania strefy wycieraczek to koszt trochę ponad 500 PLN, zaś podgrzewana (o ile jest instalacja i działa - a sprawdzą to po zdemontowaniu starej), to ok. 750 PLN. Najlepiej stań pod słońce, jak jest już niżej (nie w południe ) i popatrz, jak jest naprawdę dużo tych małych odprysków i są "refleksy", i nie widać dobrze, to wymień, ale jak dobrze wszystko widać, to nie bawiłbym się.

    Zobacz: https://www.forum.alfaholicy.org/159...przednia_.html
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 25-07-2019 o 14:09

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Jak ktoś robi głównie trasy to tak jest. Przedewszystkim u tych co jadą na glonojada

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Jak ktoś robi głównie trasy to tak jest. Przedewszystkim u tych co jadą na glonojada

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Odniosę się trochę do tego
    Ja akurat jeżdżę zachowując pewną bezpieczną odległość od auta poprzedzającego ale lubię dynamiczną jazdę tam gdzie jest taka możliwość i siłą rzeczy podczas wyprzedzania trzeba się zbliżyć od auta wyprzedzanego i następnie go wyprzedzić. Normalna sprawa. Po autostradach to już w ogóle dochodzi prędkość i impet kamienia spod koła gdzieś w oddali plus twoja prędkość zrobi swoje. Na południu gdzie ruch jest spory( obwodnica Krakowa, autostrada a4) masz większą szansę dostać kamykiem itd. Inna sprawa,że po pierwszym właścicielu też już sporo tego było a przy mnie tego nie ubywa, wręcz odwrotnie. Nie ma co generalizować, szyba pilkingtona nie jest zbytnio wytrzymała pod tym względem chociaż znajdą się i gorsze a mam porównanie do innych samochodów z innymi szybami. Też kiedyś byłem zaskoczony tą szybą gdy go kupowałem , a później co jakiś czas ktoś pisze o tym problemie. Nie mów, że u Ciebie nie ma, chyba że zmieniłeś na nową. Inna kwestia, że dla jednego kilkanaście kropek to wiele a dla innego kilkadziesiąt to nic.

Podobne wątki

  1. [145] Pas na przedniej szybie
    Utworzone przez simeone w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-04-2020, 15:51
  2. Co to na przedniej szybie??
    Utworzone przez stachuelo18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-08-2014, 19:50
  3. Czujniki na przedniej szybie
    Utworzone przez BARANEK w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 17:24
  4. Odprysk na przedniej szybie i co z tym zrobić ?
    Utworzone przez asterix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 20:50
  5. Lista płac na przedniej szybie
    Utworzone przez signordave w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory