Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm SW

Domyślnie Alfa 159 2.4 padł sterownik silnika przez pobyt kluczyka w stacyjce

Witam forumowiczow. Tak jak w temacie kluczyk siedzial przez 3 dni w stacyjce poniweważ nie było mnie w domu. Po powrocie wsiadam do auta wlaczam zapłon a tu kontrolka z autem i klódką się świeci. Kreci silnikiem ale immo blokuje odpalenie. Przyjechał znajomy elektronik i nie można było sie połaczyc z autem. Wział sterownik auta na warsztat do siebie i tam pod jakims urzadzeniem nawet nie można sie ze sterownikiem połaczyć. Powiedział że sterownik umarł wiec powiedzial żebym kupił zestaw cały zestaw więc kupiłem taki sam nr seryjny sterownika, stacyjke z kluczyem, blokade kier, bezpieczniki pod kierownica. Przyszedł zestaw dzisiaj i po podlaczeniu odpalił tylko raz. Potem znomu wyskoczyła kontrolka od blokady immo. Przyjechałm elektronik podłaczy kompa a tu u1601 C-CAN error i U0426 key transponder status. Mechanik wział sterownik od auta i wyłaczył immo. Teraz Auto odpala lecz swieca sie wszystkie możliwe kontrolki abs poduszki itp i pracuje w trybie awaryjnym nawet nie zmienia biegu i jezdzi na pierwszym. Bład u1601 jest cały czas i nie da sie usunac. Juz nie wiem gdzie szukac przyczyny wszystko sprawdzane kilka razy. Prosze o pomoc moze ktos miał ten C-can błąd. Pozdrawiam

› Więcej...: Alfa 159 2.4 padł sterownik silnika przez pobyt kluczyka w stacyjce

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 V6 '06

Domyślnie

Nie znam przyczyny problemu, ale ciekawi mnie czy po pierwszej próbie odpalenia auta próbowałeś do jego uruchomienia użyć drugiego kluczyka?

Użytkownik Świeżak Avatar macinek102
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

Auto

Domyślnie

Czyta kluczyk tylko nowy ci przyszedl ze sterownikiem

Auto

Domyślnie

Probowalem chyba sprawdzac wszystko to co koledzy opisuja w linku. Ale jak to mozliwe wogole ze steriwnik silnika padł? Nie da sie go juz odratowac? Na starym sterowniku wszystko chodzilo az milo

- - - Updated - - -

Albo zestaw co zamowilem sterownik i reszta nie jest sprawne

Użytkownik Maniak resoraków
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off

Domyślnie

o i masz odpowiedź

Użytkownik Świeżak Avatar macinek102
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+

Domyślnie

Cytat Napisał gryzli167 Zobacz post
    Probowalem chyba sprawdzac wszystko to co koledzy opisuja w linku. Ale jak to mozliwe wogole ze steriwnik silnika padł? Nie da sie go juz odratowac? Na starym sterowniku wszystko chodzilo az milo

- - - Updated - - -

Albo zestaw co zamowilem sterownik i reszta nie jest sprawne
    Sterownik nie uszkadza się dlatego , że ktoś nie wyciągnął kluczyka, może było coś jeszcze o czym nie wspomniałeś lub nie wiesz. W obecnych czasach już nie kupuje się zestawów startowych, wystarczy kupić sam sterownik i go dopasować ( virgin). Poszukaj w okolicy dobrego "magika" samochodowego lub tunnera. Jeżeli faktycznie masz wyłączone immo w nowym sterowniku to powinien odpalić na "starych bebechach". Wrzuć z powrotem swoje stare rzeczy oprócz sterownika silnika i wtedy uruchom i zobacz co się dzieje.
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 Berlina, 2.4 JTDm 221 KM 2006r., Citroen C4 VTS 2.0 16V 177 KM

Domyślnie

Ten zaje...sty elektronik tylko cię na koszty naciagnał. Jak powiedział kolega @macinek102 wystarczy kupić sprawny, używany sterownik o takich samych numerach i "sklonować " zawartość swojego do tego nowego. Ktos kto ogarnia temat zrobi to w godzinkę czasu.
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 221 KM, 456 Nm by @cinek_ 2006r. NERO OCEANO - DPF OFF, EGR OFF, KLAPY OFF http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtdm_mike.html
    Citroen C4 2.0 VTS 177 PS, 2007r.

Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)