Strona 228 z 234 PierwszyPierwszy ... 128178218219220221222223224225226227228229230231232233234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,271 do 2,280 z 2336

Temat: Opony Letnie

  1. #2271
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Firma która zajmuję się sprzedażą opon od wielu lat napisała mi że Dębica Frigo2 jest dokładnie tą samą oponą co Sava Eskimo2, to myślę że z oponami letnimi jest podobnie. A producenci w tych czasach robią wszystko żeby obniżać koszty. Ty piszesz o awaryjnych sytuacjach o zabawach, a ja takich rzeczy unikam, przewiduję sytuację na drodze, bo wiem że opona mnie od wszystkiego nie uratuję.

  2. #2272
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    A Dębica presto występuje w jakimkolwiek rozmiarze 19" bo chyba nie. Jakby były to bym się pewnie nie zastanawiał nawet

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    No chyba nie bardzo, prywatne wycieczki i "kulturalne" słownictwo użytkownika Czarny_28 zostawiłeś. To niezbyt obiektywne zachowanie
    Idź się jeszcze pozal mamie

    Więcej szacunku do pozostałych użytkowników. Nie chce mi się bawić w edytowanie postów. Rozmawiajmy kulturalnie.
    - magil
    Ostatnio edytowane przez magil ; 09-04-2020 o 15:02

  3. #2273
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    skoda
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Firma która zajmuję się sprzedażą opon od wielu lat napisała mi że Dębica Frigo2 jest dokładnie tą samą oponą co Sava Eskimo2, to myślę że z oponami letnimi jest podobnie. A producenci w tych czasach robią wszystko żeby obniżać koszty. Ty piszesz o awaryjnych sytuacjach o zabawach, a ja takich rzeczy unikam, przewiduję sytuację na drodze, bo wiem że opona mnie od wszystkiego nie uratuję.
    nie mowie ze nie. mam znajomego z debicy .dal mi cynk ze w debicy dunopy bija a te tansze marki bodajze w niemczech. ale to tez kilka lat temu. pozatym o tym czy mieszanka ta sama to firma sprzedajaca opony nie wie bo to tajemnica jedna z wiekszych. przychodzi mieszanka do fabryki i klepią na formach . nawet nie wiedza do konca co.

    tak samo mozna powiedziec ze dunlop wintersport 5 , goodyear ug performance (g1 i + ) , frigo hp2, sava eskimo hp2 ze to te same opony. a sa mieszanki inne .


    19 debica nie robi uhp

  4. #2274
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Firma która zajmuję się sprzedażą opon od wielu lat napisała mi że Dębica Frigo2 jest dokładnie tą samą oponą co Sava Eskimo2, to myślę że z oponami letnimi jest podobnie. A producenci w tych czasach robią wszystko żeby obniżać koszty..
    No jednak opony letnie w testach mają inne wyniki, więc jakaś różnica między nimi jest.

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Ty piszesz o awaryjnych sytuacjach o zabawach, a ja takich rzeczy unikam, przewiduję sytuację na drodze, bo wiem że opona mnie od wszystkiego nie uratuję.
    Wszystkiego niestety nie da się przewidzieć.

    Co do tych subiektywnych odczuć, że opona 'dobrze klei' to też to można między bajki włożyć. Jestem pewien, że takie samo odczucie byście mieli na 2 różnych zestawach, których droga hamowania np. z 60km/h różni się o 3-5 metrów. Wszystko fajnie, do pierwszej awaryjnej sytuacji.

  5. #2275
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    skoda
    Postów
    34

    Domyślnie

    we wielu testach szczególnie tych nowoczesnych. takich jak tirereview na YouTube obok suchych danych pomiarowych sa dane subiektywne. dla pasjonatów szczegolnie wazne. bo dla mnie po kilku testach i znajomosci rynku i mieszanek jakie dane firmy wypuszczają nie jest trudne wylowic dobra opone. natomiast wrazenia subiektywne np. czy opona ucieka na wyjsciu, czy na granicy przyczepnosci jest stabilna, czy traci przyczepnosc informujac o tym czy nagle, takie dane sa dla mnie kluczowe.
    bo jezeli ktos z was zapytal by mnie podaj mi 3 najlepsze opony w takim i takim rozmiarze nie patrzac na cene to zajelo by mi to pare sekund. natomiast rozmawiajac z osoba znającą sie na rzeczy musialbym dopytac czego oczekuje od opony i zajelo by to kilkanascie minut.

    niedawno pojawil sie test porównujący dwie najlepsze sportowe drogowe opony. 90 procent uzytkownikow nie widzialo by zadnej roznicy. a gosc testowal je przez pare tys km na parusetkonnych bmw M i rozprawial o tym parenascie minut.

    Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez xtremesystems ; 09-04-2020 o 22:19

  6. #2276
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtremesystems Zobacz post
    niedawno pojawil sie test porównujący dwie najlepsze sportowe drogowe opony. 90 procent uzytkownikow nie widzialo by zadnej roznicy. a gosc testowal je przez pare tys km na parusetkonnych bmw M i rozprawial o tym parenascie minut.
    Wrzuć link.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał xtremesystems Zobacz post
    bo dla mnie po kilku testach i znajomosci rynku i mieszanek jakie dane firmy wypuszczają nie jest trudne wylowic dobra opone.
    Mógłbyś rombek tej tajemnicy uchylić?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #2277
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Niestety ale obecnie producenci zafiksowali się z modelowaniem opon pod kątem trzech piktogramów naklejanych na oponę (spalanie, hałas i trakcja na mokrym) wymyślonych przez biurwy z UE. jakby ktoś znalazł kryteria przyznawania tych znaczków (poza hałasem - to akurat jest wprost podawane w dB) - będę bardzo wdzięczny. parametry takie jak trakcja czy droga hamowania na suchym jest pomijana. widać to po bieżnikach, bardzo mało jest opon, które posiadają część "slick" na bieżniku. czyli wprost producent nie podaje, a UE nie wymaga, aby podać jak się zachowuje opona w warunkach w jakich będzie eksploatowana przez ok. 70% swojej eksploatacji.

  8. #2278
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    skoda
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Wrzuć link.

    - - - Updated - - -


    Mógłbyś rombek tej tajemnicy uchylić?
    ale co mam uchylic ? szukasz opon ? podaj rozmiar i co oczekujesz

    https://www.youtube.com/watch?v=41iQl1wzGD4

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Niestety ale obecnie producenci zafiksowali się z modelowaniem opon pod kątem trzech piktogramów naklejanych na oponę (spalanie, hałas i trakcja na mokrym) wymyślonych przez biurwy z UE. jakby ktoś znalazł kryteria przyznawania tych znaczków (poza hałasem - to akurat jest wprost podawane w dB) - będę bardzo wdzięczny. parametry takie jak trakcja czy droga hamowania na suchym jest pomijana. widać to po bieżnikach, bardzo mało jest opon, które posiadają część "slick" na bieżniku. czyli wprost producent nie podaje, a UE nie wymaga, aby podać jak się zachowuje opona w warunkach w jakich będzie eksploatowana przez ok. 70% swojej eksploatacji.
    odnosnie hamowania na mokrym w wiki masz niezle wytlumaczone

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Etykieta_opony

    swego czasu kormoran mial hamowanie na mokrym E


    hamowanie na suchym to tylko testy prywatnych magazynow

    mieszanka , scieralnosc.

    Jesli chcesz zeby opona dobrze trzymała to szukaj z oznaczeniem zużycia paliwa jak najgorszym wtedy opona daje opory tarcia czyli klei ( opony sportowe czesto maja F badz G)
    mozna sie wspomoc oznaczeniem UTQG
    https://en.wikipedia.org/wiki/Unifor...uality_Grading

    przydaje sie szczegolnie treadwear im nizszy tym szybciej sciera sie opona ,ale jasne jest tym samym ze lepiej trzyma.. zwykle cywilne opony maja TW 300-400. semislick widzialem 80-180. wiec semi mozna zjechac nawet 4 x szybciej niz zwykla drogowa opone
    Ostatnio edytowane przez xtremesystems ; 10-04-2020 o 17:38

  9. #2279
    Użytkownik Świeżak Avatar Mtd
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Podhale
    Auto
    byla 159 1.9 178/411..... jest 159 2.0 201/407
    Postów
    81

    Domyślnie

    ludzie mial ktos stycznosc z tymi oponami ?
    patrzcie jakie obiecujace parametry

    1. https://allegro.pl/oferta/4-opony-le...ab8b1bd1d899d5

    2. https://allegro.pl/oferta/4x-225-50r...let-8885437306


    800zl za kpl. az korci wziasc i zdac wam relacje ..

  10. #2280
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    skoda
    Postów
    34

    Domyślnie

    Auston to jakas spolka corka Coopera. (cos jak kormoran w michelinie) . wiec corka dosc slabej firmy
    a trackmax ale to klepie chinczyk.

    nikt tego nie testuje bo szkoda prądu. dziwi mnie ze panowie a AR takie padliny ogladaja. to w fabii klubie gdzie auta tansze lepsze opony kupyjemy (w octavii tak samo)



    tu test trackmax (7 metrow do czolowki czyli prawie kormoran)
    https://www.tyrereviews.co.uk/Articl...aking-Test.htm
    Ostatnio edytowane przez xtremesystems ; 10-04-2020 o 19:12

Podobne wątki

  1. Opony Letnie.
    Utworzone przez Kamilo90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 00:26
  2. [164] Opony letnie do 164...
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 15:24
  3. [75] Opony letnie
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 17:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory