Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #7831
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2005 120km 260 tyś.
    Postów
    32

    Domyślnie

    Witajcie. Panowie jak wiecie szukam alfy dla siebie. Jako że na Pomorzu nie ma nic ciekawego będę musiał zapuścić się na południe polski. Ale żeby nie jechać na darmo mam nadzieje że znajdę kogoś z Krakowa kto rzucił by oko na tą sztukę

    http://allegro.pl/alfa-romeo-159-1-9...569281922.html

  2. #7832
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Witam. Przymierzam sie do 159 2.0 JTD. Nie chcę kupić od druciarza. Po przejrzeniu forum i ogólnie internetu bardzo pozytywne opinie ma autka.pl i marek jako spec na tym forum. Proszę o potwierdzenie opinii. Kogo pewnego możecie polecić. Marka oczywiście proszę o powstrzymanie się od autopromocji

  3. #7833
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    nissan primera p11
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich, przyszła pora na wymianę mojej leciwej primerki i tak mnie znajomy zachęcił do Alfy. Mam na oku coś takiego:

    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#1b28d55ec1

    na pewno chcę benzynę z gazem a ponieważ z tego co czytałem ten silnik nadaje się najlepiej do tego także nie mam wielkiego wyboru.

    Co myślicie o tym egzemplarzu? w weekend mam zamiar go oglądać także dam znać co znalazłem

  4. #7834
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Witam. Przymierzam sie do 159 2.0 JTD. Nie chcę kupić od druciarza. Po przejrzeniu forum i ogólnie internetu bardzo pozytywne opinie ma autka.pl i marek jako spec na tym forum. Proszę o potwierdzenie opinii. Kogo pewnego możecie polecić. Marka oczywiście proszę o powstrzymanie się od autopromocji
    Chyba chodzi o Tomka... ja go mogę polecić, ale jako warsztat. Samochodu u niego nie kupowałem.
    Ale... skoro warsztat najlepszy to wie co czym handluje- wniosek jest jeden.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 09-09-2014 o 07:00
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #7835
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał gopspeedy Zobacz post
    1.9 ttid z nowym kolektorem już. Właściciel myślał że jak zmieni na niby ten poprawiony to będzie ok. 3 z 4 klap wpadły. Cinsoft wrzucił to na fb do siebie możesz poszukać (saab 1.9ttid)
    Czytałem. Pisałem też, czym się różni kolektor 1.9 TTiD od 2.0 JTDm pomimo bardzo, bardzo zbliżonej budowy. Różni się właśnie samymi klapkami. W 2.0 JTDm są inaczej nawlekane (dwa oczka) i są z grubszej blachy. Wystarczy. Miałem we własnych rękach i jeden kolektor, i drugi - nie wróżę z fusów. Saab 1.9 TTiD i Lancia 1.9 TwinTurbo mają TE SAME kolektory, groźba urwania klapek jest realna, Alfa 159 ma inny.
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 09-09-2014 o 22:04
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #7836
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stopek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Gubin, Poland
    Auto
    Audi A5 8T Coupe 3.0 240KM
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasiu018 Zobacz post
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-q4-...C34097046.html

    Tak jak obiecałem, byłem dzisiaj z żonką i kumplem sprawdzić ten egzemplarz. Pokrótce:
    1. Wizualnie
    - drobne zarysowania na lakierze - mało widoczne
    - robiona z przodu, minimalnie zauważalne różnice w lakierze + klapa silnika minimalnie źle spasowana względem prawego nadkola, wg nas była lekko walnięta, czego sprzedający po naszym pytaniu potwierdził
    - widoczne zmęczenie materiału we wnętrzu - zdjęcia na otomoto naprawdę dobrze to ukrywają, przetarcie na panelu środkowym (chyba od latającego breloka lub drugiego kluczyka), przetarcie na uchwycie schowa - rzuca się w oczy, tak jak Czarny_28 zauważył przetarty dekielek na drążku zmiany biegów (tak w połowie, trzeba byłoby go zedrzeć do końca aby miał jednolity kolor), drobne, ale widoczne przetarcia na plastykach w drzwiach,
    - widoczne przetarcia na jasnej skórze -szukaliśmy 159 w tym kolorze, ale po obejrzeniu tej zmieniliśmy zdanie - bardzo szybko widać rysy, nawet te drobne.
    2. Po przeglądzie
    - zero oznak rdzy itp - spód wygląda bardzo dobrze
    - nie było zastrzeżeń do zawieszenia z przodu
    - prawy amortyzator z tyłu do wymiany (poci się)
    - tylne koła ciężko chodzą przy ręcznym kręceniu - dużo ciężej niż przednie, tak jakby hamulec je blokował (nie, nie był zaciągnięty)
    - panowie z serwisu też przyznali że był robiony z przodu, ale zrobiony dobrze, nie było widać że mogłoby coś naciągane itp.
    3. Jazda
    - przy pierwszym odpaleniu zakręcił 3 razy (byliśmy z rana i niby nie palił go wcześniej, później palił można powiedzieć na dotknięcie, chociaż nie było jakiś ta dłuższych przestoi - max 25minut
    - przy gwałtownym puszczeniu sprzęgła odczuwalny stuk z tyły auta, prawdopodobnie coś w zawieszeniu
    - silnik pracuje równo, nie słychać różnicy z wciśniętym i wyciśniętym sprzęgłem,
    - nie jest zamulony, ładnie się zbiera, ale myślałem że poczuję większą róźnice względem swojej 156 2.4 @170KM, z drugiej strony nie było też za bardzo pola do popisu - krótki przejazd przez miasto (1-4)
    - światła szyby, klima przód i tył, regulacja elektryczna obydwóch foteli sprawne,
    - uszkodzony czujnik parkowania (lewy przód), zaczął wyć ruszając z pustego placu - pewnie pozostałość po tym dzwonku
    4. Ogólne wrażenia
    Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi skąd taka atrakcyjna cena, apropo tego, sprzedający twierdzi że po sprowadzeniu wymienił olej i dwumase! Co prawda stan wnętrza pozostawia trochę do życzenia, plus robiony przód, ale to wciąż mało. Jak ktoś wahał się czy jechać oglądać to ja nie rozwieje jego wątpliwości. Chciałem zabrać ją jeszcze na trzepanie na stację diagnostyczną w tym tygodniu, ale żona jest na nie, więc odpuszczam.

    Gdybym mógł jeszcze pomóc w tym temacie to pytajcie, może czegoś jeszcze nie ująłem.

    Pozdrawiam
    Kojarzy ktoś czy ta Alfa była w Gostyniu? Bo jeżeli tak to ja ją kupiłem.
    Miała malowany przód i prawy bok (w serwisie przy przebiegu paru km, może z ciężarówki spadła). To że auto miało coś malowane to dla mnie nie skreślało, najważniejsze było dla mnie że wszystkie podłużnice, słupki i elementy konstrukcyjne są w oryginale, czyli raczej nie jest po dzwonie tylko powierzchniowe przetarcia. Ten przedni lewy czujnik nie jest uszkodzony tylko odstawała rejestracja, wystarczyło dokręcić ramkę i elegancko działa. Co do odpalania na zimno mam wrażenie że coś z układem świec żarowych bo jak dwa razy zagrzeję świece to pali od razu. Zrobiłem nią w tym tygodniu 1000km i na razie ok. Co do wnętrza kilka elementów wymaga dopieszczenia ale nie kupowałem auta nowego tylko z przebiegiem 200tys. km. To że ciężko chodzą te tylnie koła to może być wina Q4, a przynajmniej tak mi się wydaje. Pojeździmy zobaczymy

  7. #7837
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał stopek Zobacz post
    Co do odpalania na zimno mam wrażenie że coś z układem świec żarowych bo jak dwa razy zagrzeję świece to pali od razu. Zrobiłem nią w tym tygodniu 1000km i na razie ok.
    Zdecydowanie jest to typowa przypadłość silnika 2.4 związana z sadzą w kolektorze ssącym i z jego awarią. Poczytaj te wątki i podobne:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._na_zimno.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...m_silniku.html
    ostatnie strony tego wątku:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ilnika-24.html

    i inne podobne. Nie ma sensu powtarzać 50 raz tego co zostało już napisane.

  8. #7838
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gebeth
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie zakup Alfy 159 2.0 czy 2.4

    Po pierwsze witajcie.

    Nazywam się Michał i właśnie zdecydowałem, że chcę przesiąść się na Alfę 159. Wybaczcie jeśli przewinęły się już podobne tematy. Obecnie przyswajam zawartość forum, jednak prosiłbym w tym miejscu o wasze subiektywne porady i podzielenie się odczuciami.

    Wybór padł na Alfę 159, myślę, że zapewni mi wygodę i po prostu jest to jedno z niewielu aut, które mi się podobają. Użytkowanie typowe: miasto + raz na miesiąc w przeciągu 2-3 dnia jakiś 1,5 tyś. km trasy. Ogólnie spodziewałbym się rocznie około 20 do 25 tyś km. Zastanawiam się nad wersją silnikową 2.0 lub 2.4 w dieslu. Która z tych wersji wydaje się wam lepszym wyborem, jak z elastycznością, niezawodnością i kosztami części/napraw (nie pytam o spalanie bo jestem skłonny lepiej karmić silnik 2,4 , tylko czy warto). Ogólny budżet do 40 000 zł preferowane, jeśli naprawdę warto to do 45 000 zł.

    Jestem otwarty na sugestie i rady. Mieszkam w Krakowie, więc uderzę też do Tomka.

  9. #7839
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    podobno 2.0 ale ja mam tylko 1.9wiec sie nie znam

  10. #7840
    Użytkownik Świeżak Avatar stasiu018
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał stopek Zobacz post
    Kojarzy ktoś czy ta Alfa była w Gostyniu? Bo jeżeli tak to ja ją kupiłem.
    Miała malowany przód i prawy bok (w serwisie przy przebiegu paru km, może z ciężarówki spadła). To że auto miało coś malowane to dla mnie nie skreślało, najważniejsze było dla mnie że wszystkie podłużnice, słupki i elementy konstrukcyjne są w oryginale, czyli raczej nie jest po dzwonie tylko powierzchniowe przetarcia. Ten przedni lewy czujnik nie jest uszkodzony tylko odstawała rejestracja, wystarczyło dokręcić ramkę i elegancko działa. Co do odpalania na zimno mam wrażenie że coś z układem świec żarowych bo jak dwa razy zagrzeję świece to pali od razu. Zrobiłem nią w tym tygodniu 1000km i na razie ok. Co do wnętrza kilka elementów wymaga dopieszczenia ale nie kupowałem auta nowego tylko z przebiegiem 200tys. km. To że ciężko chodzą te tylnie koła to może być wina Q4, a przynajmniej tak mi się wydaje. Pojeździmy zobaczymy
    Tak, to ta z Gostynia. A doszedłeś już do tego co tak wali z tył przy gwałtowniejszym przyspieszeniu? I czy geometrie zrobiłeś bo prawa opona z przodu fest brana była.
    Bezawaryjności

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory