Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Temat: wymiana akumaltora miga licznik km i nie dziala B&M BT

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korba Zobacz post
    Faktycznie robię krótkie przebiegi między rozruchami, raz na dwa tygodnie się mocniejszy przebieg trafi. Czyli podładowanie aku/wymiana? Wypiąc go i łądować, a błąd się skasuje? Czy już dupa zbita, aku szrot, a B&M do poprawki FES?
    Dziękuję za szybką odpowiedź
    Podładuj aku na początek tylko nie wuciagaj go z auta bo rozkoduje Ci się również alarm.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  2. #32
    Korba
    Gość

    Domyślnie

    Kwestia wariującego B&M uleczy się bez wyjmowania akumulatora? Tylko podładowanie i powinno hulać już jak dawniej? Nie mam alarmu, ale rozumiem, że lepiej jednak nie wyjmować wcale?

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korba Zobacz post
    Kwestia wariującego B&M uleczy się bez wyjmowania akumulatora? Tylko podładowanie i powinno hulać już jak dawniej? Nie mam alarmu, ale rozumiem, że lepiej jednak nie wyjmować wcale?
    Jeśli nie masz alarmu to wyjmij jeśłi nie pomoże z B&M to pozostaje Ci osiowanie fes-em.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  4. #34
    fiedork
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, odświeżam temat. Przedwczoraj zaczął mi migać przebieg, bez powodu, aku sprawny nie ładowany. Po przeczytaniu Waszych porad zrobiłem osiowanie FESem i przestał migać, ale tylko po pierwszym odpaleniu. Teraz problem powrócił. Odpiąłem aku na kilka minut i dalej mruga. Co teraz? Odpiąć na dłużej i ponownie skorzystać z FESa?

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Dziś wymieniłem aku i po tej operacji zauważyłem dziwne działanie imo/alarmu. Otóż przed wymianą przy otwieraniu auta było słychać podwójne piknięcie. Teraz jest to seria b.szybkich piknięć. Podobnie przy zamykaniu. Ktoś się z czymś takim spotkał? Jak to zmienić? Wkurza mnie to...

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Zrób FES'em skan DTC. Wyskoczą wszystkie błędy w każdym z modułów.
    Następnie łączysz się z każdym z modułów w których jest błąd i kasujesz go.
    Oczywiście musisz mieć program i odpowiedni kabel.
    Czytałem, że należy odłączyć akumulator i odmówić parę psalmów i po podłączeniu powinno być wszystko OK. Niestety w moim przypadku nie pomogło.

    Dzisiaj usłyszałem jeszcze jedną radę, od mechanika, żeby po odłączeniu masy od akumulatora zewrzeć tą masową klemę z drugim biegunem akumulatora i wtedy na pewno wszystkie błędy się wyzerują. Nie testowałem tego sposobu. Może to rzeczywiście pomaga.

  7. #37
    Korba
    Gość

    Domyślnie

    W kwestii moich problemów czekałem z napisaniem posta, żeby mieć pewność, choć pewności nie ma z elektroniką w sumie nigdy
    Odpięcie i porządne naladowanie akumulatora (cały dzień, mały prąd) pomogło. Błąd się wykasował po odpięciu klemy (po wpięciu naładowanego akumulatora przez chwilę nie działała klapa bagażnika, ale po ponownym rozruchu hulało już wszystko), a po naladowaniu zniknął problem z ponawiającym się błędem B&M, więc to faktycznie wina niskiego napięcia przy rozruchu - tutaj mała uwaga, nie wyłączałem świateł do rozruchu, a że się zrobiło chlodniej, świece żarowe dłużej musiały grzać przed rozruchem, a przebiegi robię małe między odpaleniami, to akumulator wymęczyłem tym dużym obciążeniem (świece ż.+światła+rozruch+krótkie przebiegi). Także w moim przypadku winą był słaby akumulator, z kolei umęczenie go to moja bezmyślność (światła) w połączeniu z charakterystyką używania (dużo odpalania, mało jazdy). Jak mi problem wróci, to juz przyjdzie czas na nowy akumulator - i tyle.

    Co do sposobu waldiego - mechanikiem/elektrykiem nie jestem, o wiele rzeczy pytam, ale jednak w przypadku akumulatora i zwieraniu w nim klem znam dwie możliwe inne konsekwencje niż skasowanie błędów:
    1. po ładowaniu akumulatora iskra między zwartymi klemami może spowodować wybuch oparów z akumulatora (wyczytane, wypytane, niesprawdzone na własnej skórze)
    2. zwarcie klem zwyczajnie niszczy akumulator (jak kiedyś bawiłem się motocyklami to tak mi się "zwarły przypadkiem" i miałem baterię do wywalenia - jedna celę szlag trafił)
    ale jak zaznaczyłem na początku, fachowcem nie jestem, mogę się mylić. W każdym razie ja z tym sposobem u siebie ryzykował nie będę.
    Pozdrawiam

  8. #38
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldi102 Zobacz post
    Dzisiaj usłyszałem jeszcze jedną radę, od mechanika, żeby po odłączeniu masy od akumulatora zewrzeć tą masową klemę z drugim biegunem akumulatora i wtedy na pewno wszystkie błędy się wyzerują. Nie testowałem tego sposobu. Może to rzeczywiście pomaga.
    Że niby "puścić" + do masy auta? Pierwszy raz słyszę taką teorię i bardziej śmierdzi mi to możliwością uszkodzenia elektroniki niż sposobem na dokonanie naprawy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Że niby "puścić" + do masy auta? Pierwszy raz słyszę taką teorię i bardziej śmierdzi mi to możliwością uszkodzenia elektroniki niż sposobem na dokonanie naprawy.
    Ta rada mechanika to nie zwarcie akumulatora, ale zwarcie odłączonej od akumulatora klemy masowej z klemą prądową. Żadnego błysku i ,,spawania'' nie będzie. Robi się to poza zasilanie akumulatora.

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    Ta rada mechanika jest stosowana w samochodach BMW, bo tam się tak kasuje pamięć w ECU, w innych samochodach może być inaczej, np. w Lexusie musiałem wyciągnąć 2 bezpieczniki. ja tego sposobu w Alfie bym nie próbował, lepiej odłączyć na dłuższy czas aku i efekt będzie ten sam.

    PS. W BMW to też nie było takie po prostu zwarcie klem, tylko seria określonych czynności.
    Ostatnio edytowane przez tomio ; 06-12-2013 o 12:49

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Miga licznik przebiegu
    Utworzone przez Conveyor w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 03-06-2022, 15:09
  2. Wymiana zegarów i licznik kilometrów
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-05-2020, 20:58
  3. [159] panel klimatyzacji nie działa , miga licznik kilometrów.Proszę o pomoc
    Utworzone przez entuzjasta159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 09:43
  4. wymiana zegarów - jak usnąc mrugający licznik km
    Utworzone przez illu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 06:43
  5. Licznik miga - pokazuje mega spalanie
    Utworzone przez marcin1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory