Strona 8 z 23 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 229

Temat: [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny

  1. #71
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar p4tryk1
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI 2008r
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wlasnie jestem po zakupie alfy 1.8 mpi. Silnik wybrany tyko dla tego zeby zalozyc lpg. Co do wrazen: wczesniej jezdzilem civikiem 113km, autko lekkie wiec nawet fajnie lecialo. Po przesiadce do ciezkiej alfy 140km nie moge powiedziec zeby ten silnik nie dawal sobie rady z tym samochodem. Dla mnie jest idealnie i sadze ze twoj ojciec tez nie potrzebuje zawsze byc 1 z pod swiatel.

    Co do silnikow diesla- nigdy tego nie kupie. I to nie dlatego ze jestem zle nastawiony. Silniki fajne, ekonoiczne duzy momen ale... jak sa nowe. W firmie mamy ok 30 samochodow wiekszosc w dieslu, to co sie dzieje z tymi silnikami po 100 -150 tys km to jest zenada. Koszta napraw takie, ze te spalanie 6-7 litrow to nie beda oszczednosci.

    Zaznaczam ze to tylko moja opinia na podstawie doswiedczen z firmy wiec prosze to uszanowac.

    A teraz cos z wikipedi dla tych co pisza jakie te 1.8 mpi to muly a a zachwalaja np przyspieszenie 1.9 JTDM.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_159

    1.8 nie jest to silnik marzen ale dla mnie jest wazne, ze jest to zwykly silnik bez elemnetow typu dwumas, turbo itd.

    aha. mam kolege ktory jezdzi passatem 1.9 tdi, przejechane ma 300 tys km i nic nie robil wiec trafic mozna Powodzenia w zakupach.

    Pozdrawiam

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SebaStol
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź/Almelo
    Auto
    159 SW 1.9 jtdm 16V 150 KM
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał p4tryk1 Zobacz post
    Wlasnie jestem po zakupie alfy 1.8 mpi. Silnik wybrany tyko dla tego zeby zalozyc lpg. Co do wrazen: wczesniej jezdzilem civikiem 113km, autko lekkie wiec nawet fajnie lecialo. Po przesiadce do ciezkiej alfy 140km nie moge powiedziec zeby ten silnik nie dawal sobie rady z tym samochodem. Dla mnie jest idealnie i sadze ze twoj ojciec tez nie potrzebuje zawsze byc 1 z pod swiatel.

    Co do silnikow diesla- nigdy tego nie kupie. I to nie dlatego ze jestem zle nastawiony. Silniki fajne, ekonoiczne duzy momen ale... jak sa nowe. W firmie mamy ok 30 samochodow wiekszosc w dieslu, to co sie dzieje z tymi silnikami po 100 -150 tys km to jest zenada. Koszta napraw takie, ze te spalanie 6-7 litrow to nie beda oszczednosci.

    Zaznaczam ze to tylko moja opinia na podstawie doswiedczen z firmy wiec prosze to uszanowac.

    A teraz cos z wikipedi dla tych co pisza jakie te 1.8 mpi to muly a a zachwalaja np przyspieszenie 1.9 JTDM.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_159

    1.8 nie jest to silnik marzen ale dla mnie jest wazne, ze jest to zwykly silnik bez elemnetow typu dwumas, turbo itd.

    aha. mam kolege ktory jezdzi passatem 1.9 tdi, przejechane ma 300 tys km i nic nie robil wiec trafic mozna Powodzenia w zakupach.

    Pozdrawiam
    wniosek z tego taki; "jak dbasz, tak masz", a jakie są najszybsze samochody na świecie?
    służbowe!
    takie o które się nie dba, tylko leje paliwo i wciska ile fabryka dała
    każdy, nawet najbardziej niezawodny samochód można wykończyć, wystarczy tylko dać go polskiemu przedstawicielowi handlowemu

  3. #73
    mickry
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaStol Zobacz post
    wniosek z tego taki; "jak dbasz, tak masz", a jakie są najszybsze samochody na świecie?
    służbowe!
    takie o które się nie dba, tylko leje paliwo i wciska ile fabryka dała
    każdy, nawet najbardziej niezawodny samochód można wykończyć, wystarczy tylko dać go polskiemu przedstawicielowi handlowemu
    co racja to racja, z tym że jest kilka prostych zasad które pozwolą cieszyć się bezawaryjną jazdą dieslem nie wazne jakim i to nawet po 500tyś i wiecej bez zaglądania.
    Ja widze to tak:
    1. Turbo - żeby go nie zaje** to po pierwsze gasić auto po trasie po odczekaniu kilku minut, to nic nie kosztuje a duzo daje, to samo w druga stronę, zimny silnik traktować delikatnie dopoki się lekko nie nagrzeje, a cisnąć można owszem ale jak olej złapie z 80st.(nie wiem jak w alfach ale ja w moim "porshe" bardzo nie lubianej marki na forum mam w komputerze odczyt z temp. oleju a auto z 96r. Ten kto ma program zrobiony jak i bez programu to wiadomo że wymiana oleju na czas a nawet wcześniej, i taka prawda ze oleje w polsce są do chrzczone strasznie dlatego może wyda się wam to śmieszne, ale ja mam znajomego który przywozi olej z niemiec oryginalny, i leje tylko motula do mojej padaki i silnik chodzi jak żyleta. Ja dodatkowo po każej trasie przegonie go porządnie na 3,4 biegu i poźniej ładnie studze żeby wydmuchać cały syf.
    2. przepływka - wystarczy wymieniać częsciej niż to zalecane filtr powietrza i broń Boże filtrona bo to gówno tak syfi termistor przepływki że nie chcecie wiedziec co się poźniej z nim dzieje, naprawiałem już znajomym kilka razy to wiem jak wygląda ich po jeżdzeniu na filtronie a jak moj na Mann-ie
    3. skrzynia, dwumas można zameczyc bardzo szybko, wystarczy często dawać w pizde na 1, albo w zimie pobawić się troche w przyspieszanie na lodzie i niech złapie asfalt pozatym jak ktoś wam robi program to poproście żeby momentu nie robił dużego z dołu bo to gwóźdź do trumny
    4. Zawieszenie wiadomo leci szybko na naszych drogach.

    Ale tak jak kolega wyżej mowi, jak się dba, troszczy o auto to się odwdzięczy bezawaryjnością. Ja jezdziłem nie jedym służbowym i nigdy nie mecze nie swojego auta, wrecz przeciwnie także współczuje co niektórym;p

  4. #74
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E90 - operacja Afla Romeo zawieszona.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Przepraszam że to ze podłączam się pod temat kolegi, ale tak samo szukam AR 159 i zastanawiam się między 2.2 JTS a 1.9JTDM lub 2.4 JTDM

    Proszę o opinie jaki z tych silników jest najlepszy i najmniej kłopotliwy, przeczytałem już kilkanaście postów i ciągle mam mętlik w głowie...
    Auto będzie pewnie z 2006-2007r.

    Chciałbym aby auto miało dobre przyspieszenie i nie paliło ogromnych ilości paliwa...

    Z góry dzięki za odpowiedź.

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    [QUOTE=mar0s;1173527]Tak, to jest najlepsza droga, aby robić przebiegi 10 tys km rocznie w cenie 20 tys km


    uważam ze przy takich przebiegach alfa 159 to niepotrzebny wydatek, chyba ze ktos chce sobie kupic takie auto zeby zaimponowac sasiadom.
    To auto nie słuzy do poruszania się po miescie.

  6. #76
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    mi sluzy do poruszania się po miescie i w trasie i nikomu nie chciałem zainponowac...Glupie masz myslenie.Czyli jak mi się podoba alfa 159 i wole jezdzic dieslem to mam go nie kupic??Ja robie ok 12-13 tys rocznie.bami159 moge ja mieć dalej czy musze ja sprzedać??

  7. #77
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał p4tryk1 Zobacz post
    Po przesiadce do ciezkiej alfy 140km nie moge powiedziec zeby ten silnik nie dawal sobie rady z tym samochodem. Dla mnie jest idealnie i sadze ze twoj ojciec tez nie potrzebuje zawsze byc 1 z pod swiatel.

    [...]

    A teraz cos z wikipedi dla tych co pisza jakie te 1.8 mpi to muly a a zachwalaja np przyspieszenie 1.9 JTDM.
    Hmmm.. "dawał radę" to pojęcie mocno względne..
    Moje 2.5V6 w moim odczuciu "daje radę", aczkolwiek brakuje mi mocy i dlatego zmieniłem na 3.0

    Przyspieszenie 0-100 to jeden z wielu parametrów i niewiele mówi o odczuciu z jazdy i elastyczności, która na codzień jest ważniejsza. Aż boję się pomyśleć jaką ma elastyczność 1.8 w tak ciężkiej budzie jak 159. Za to 1.9JTD (120KM) może jest nieco wolniejszy do 100 (zakładam, że o to chodziło z tą wikipedią), ale idę o zakład, że jazda jest o wiele przyjemniejsza - zarówno w mieście, jak i na trasie.

    Tak więc reasumując IMHO dla małych przebiegów i wolnej jazdy głównie w mieście (nie zależy na osiągach) wybrałbym 1.9JTD 120KM lub 150KM. Benzyna w mieście pali bardzo dużo, im większe korki tym większa różnica do diesla. Poza tym silniki JTD są ogólnie znane i ogarnięte przez mechaników, co ułatwia wykonanie i obniża koszty napraw. Nie można tego chyba powiedzieć o JTS
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #78
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Tak, to jest najlepsza droga, aby robić przebiegi 10 tys km rocznie w cenie 20 tys km
    uważam ze przy takich przebiegach alfa 159 to niepotrzebny wydatek, chyba ze ktos chce sobie kupic takie auto zeby zaimponowac sasiadom.
    To auto nie słuzy do poruszania się po miescie.
    A od kiedy AR159 kupuje się ze względów ekonomicznych? Jak bardzo zależy na ekonomii to polecam zagazowane Seicento, też włoskie Wszystko można ogarnąć, tylko z głową. I pewną dozą szczęścia.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #79
    mickry
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    A od kiedy AR159 kupuje się ze względów ekonomicznych? Jak bardzo zależy na ekonomii to polecam zagazowane Seicento, też włoskie Wszystko można ogarnąć, tylko z głową. I pewną dozą szczęścia.
    racja 159 kupuje się z serca dla mnie jest ciasna, ale pomimo tego nie wiem czy nie zaryzykuje

  10. #80
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    A ja się odniosę do kilku wypowiedzi jednocześnie:
    Jest wiele samochodów lepszych do miasta od 159-tki, wiele z tych wielu jest nawet sporo od niej tańszych. Jedyne miejsce gdzie wolę moje poprzednie punto II od alfy to zatłoczone miasto. Punto było zwrotniejsze, zwinniejsze w ciasnych zakrętach i łatwiejsze w parkowaniu, kierownica, pedały- wszystko chodziło lżej. Alfa w mieście wyraźnie się dusi- widać że nie jest to jej naturalne środowisko. Co innego trasa i kręte, górskie drogi z dobrym asfaltem.
    Co do szybkości 1.9 8v w porównaniu do 1.8 mpi i subiektywnych odczuć- siostra, która na codzień jeździ fordem puma 1.7 (coś ponad 120KM w aucie wielkości fiesty) po przejażdzce alfa stwierdziła, że alfa ma świetnego kopa. :0

Podobne wątki

  1. [159] Jaki silnik wybrać ?
    Utworzone przez kasiabzz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:26
  2. Praca Inżynierska - jaki temat wybrać
    Utworzone przez K@rdi4N w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 13:37
  3. Jaki silnik wybrać 1.9 JTD czy 2.0 JTS ?? :-)
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale GT
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 14:01
  4. Jaki silnik 156 wybrać??
    Utworzone przez rebel w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory