Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17091
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDD1h3r.html

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Tu więcej zdjęć: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6CKFn6.html

    Fotel pasażera zużyty nieadekwatnie do deklarowanego przebiegu

  2. #17092
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nikt się nie denerwuje. Po prostu trzeba sobie zdawać sprawę z wartości niektórych egzemplarzy.

    Pakiet TI nie obejmuje świateł ksenonowych ani czujników parkowania. Te dodatki trzeba było zamówić osobno.
    Magil ja juz dawno przestałem tu pisać. Śmiać mi się chce jak czytam czasami tu posty. Brak pojecia

  3. #17093
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Tu więcej zdjęć: otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1750-tbi-200ps-sport-bixenon-piekna-ID6CKFn6.html

    Fotel pasażera zużyty nieadekwatnie do deklarowanego przebiegu
    Ale w górę czy w dół ?


    Na zdjęciach to auto wygląda spoko - to jakaś Wasza sztuka ?

    Panowie nie zrozumcie mnie źle, czytam, sprawdzam, oglądam i zdobywam wiedzę. Gloryfikowana wersja TI wydawała się być tą najwyższą a tu się okazuje że może być jak w BMW - pełen wypas elektryczno - nawigacyjny i siedzenia w szmatach ręczne ...

  4. #17094
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Chłopie wersje Ti idzie poznać po kilku elementach. Poczytaj i poprzegladaj internet. Tu od razu widać ze jest to jakieś może sport plus bo jest kierownica Ti ale nie patrzyłem czy ma podsufitke czarna. Ksenony elektryka foteli i inne bajery nie idą w parze. Możesz mieć wersje Ti bez tych rzeczy, a przykładowo distnictive będzie bogatsza w gadzety, że tak to powiem. Ti masz nakladkie progowe, kierownicę, gałkę, fotele, oznaczenia Ti na błotnikach i klapie, nakładki na pedały,listwy progowe chrom z napisem 159 Ti i niekoniecznie ale często powinna mieć chrom nakładki na lusterka no i felgi 19 cali ale z tym też może być roznie. Jeszcze chyba zegary są z czerwoną obwodka na cyferblatach. Do tego duże czerwone zaciski brembo. Nie wiem czy o czymś zapomniałem. Na ksenony, el.fotele, lusterka i inne takie nie patrz bo mogą być ale nie muszą.

    - - - Updated - - -

    Ma czarny słupek to będzie i podsufitka. Coś mi gałka nie pasuje bo chyba powinna mieć czerwone szycie, a jest chyba czarna nic albo jasna nie widac. Według mnie jest to wersja sport plus. Sprzedawca jakiś handlarz bo w opisie kluczyki scyzoryki i nawet nie chciało mi się czytać dokładnie tych pierdół
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 30-12-2019 o 00:49

  5. #17095
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Chlopie, czytam internet ale nigdzie nie wspomnialem ze ta sztuka z pomorskiego to TI

  6. #17096
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To jest Sport lub Sport Plus - w TBi można było coś takiego zamówić. Podobnie skonfigurowana do mojej byłej, jednak ja przy okazji profilowanej kierownicy miałem też gałkę z przeszyciem. Czarna podsufitka robi robotę, do tego felgi. Jakbym był napalony na TBi, to bym tą z Pomorza obejrzał albo przynajmniej jakieś autotesto na nią nasłał, żeby w razie czego się bardziej nie rozczarować. Zależy w ilu kawałkach przyjechała do PL Wbrew pozorom czasem trafia się handlarz, który coś kupi okazyjnie i potem nie wie co sprzedaje.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17097
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki magil, pomyślę jak rozkoduję vin.
    Alfy to raczej nie jest chodliwy towar u nas w PL.
    A TBi to tak trochę z rozsądku, 3,2 v6 jakos odrzucam ze względu na spalanie i potencjalne koszta. Niby miałem już 5,7 v8 ale jednak jest więcej do zepsucia się.

    Pomorze niby nie daleko ale to juz odległościowo blisko do ... Niemiec się robi.

  8. #17098
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Tu więcej zdjęć: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6CKFn6.html

    Fotel pasażera zużyty nieadekwatnie do deklarowanego przebiegu
    VIN ZAR93900007247058
    Wersję rozkodowuje w nagłówku jako ELEGANTE, a w rozwinięciu ELEGANTE/SPORT, natomiast w bazie Alfy jest wprowadzona jako Distinctive
    Ostatni wpis w ASO jest na 64519km
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #17099
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cześć.

    Co o tym myślicie olx.pl/oferta/alfa-romeo-brera-2-4-250km-CID5-IDD2w4g.html#c972699783?

    z tego co udało mi się ustalić jest to to samo auto: gratka.pl/motoryzacja/alfa-romeo-brera-2-4jtd-skora-panorama-dach-gwarancja/ob/10823487

    Właścicielka mówi że malowane były zderzaki i lewy przedni błotnik - były odrapane. Od czerwca wymieniony olej, rozrząd i czyszczony EGR, a na sprzęgło podobno jest faktura. Chip zrobiony w RR tuning w Krakowie.

    VIN ZAR93900005015835

    W sobotę będę oglądał bo to u mnie w wiosce. Może ktoś podpowie czy warto zwrócić w ogóle na to uwagę? I tak zdaję sobie sprawę z tego że cena i w ogóle przebieg ale i tak przygotowany jestem na ewentualny serwis do 8k, pytanie czy to ma sens?

    I przy okazji pytanie jak najlepiej sprawdzić mechanicznie taki wóz w Krakowie? Podjechać do ASO czy jakaś stacja diagnostyczna, co radzicie?
    I totalnie z innej beczki ale w związku z brakiem ksenonów jak wygląda w przypadku brery/159 wydajność lamp soczewkowych? Czy to świeci w miarę dobrze czy trzeba regenerować? (w puncie II soczewki to jest jakaś padaka...)

  10. #17100
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał leczooo Zobacz post
    Czy to świeci w miarę dobrze czy trzeba regenerować?
    Jeśli siedzą tam jeszcze fabryczne soczewki to może być słabo. Regeneracja, wymiana na nowe zamienniki AL lub Magneti Marelli (oba to jakość oryginału), lub zabawa w montaż projektora.

    - - - Updated - - -

    Co do samego ogłoszenia to ja bym się przyczepił wykresu. Idealne 200 KM (ok, zdrowy silnik), ale prawie 500 Nm? Czy komuś taki bonus się zdarzył? I dość pofalowany wykres. Do tego drugi pomiar na innym przełożeniu (biegu?).
    Ostatnio edytowane przez magil ; 02-01-2020 o 06:00
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory