Strona 18 z 27 PierwszyPierwszy ... 89101112131415161718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 269

Temat: Turbina (dźwięki z turbo, gwizdanie)

  1. #171
    Użytkownik Znawca Avatar IamICEman
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    U mnie już nie ma wg oleju w tym wezu i tak powinno być na moje. Wąż suchutki i nawet nie ma zapocenia. Przynajmniej narazie zobaczymy jak zrobię z 10tys km. Bo narazie zrobiłem tysiąc od naprawy i jest git.



    SZUKASZ NOWYCH OPON? NAPISZ PRZYGOTUJE OFERTĘ.
    DYSPONUJE DUŻĄ ILOŚCIĄ OPON NOWYCH JAK I UŻYWANYCH!!
    Felgi nowe i używane! dystanse każdy rodzaj !


  2. #172
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    krzysztof mechanik Ci doradzil czy odradzil tego oil catch?
    Chciałem napisać odradził już poprawiłem.
    Ale jeden np. mechanik mówi że można a drugi już nie na dwoje babka wróżyła, ja osobiście to bym to założył. Jeśli ktoś z silnikiem 2.0 zakładał i wszystko jest o.k to niech się podzieli opinią.
    Ostatnio edytowane przez krzystof ; 31-12-2014 o 11:36

  3. #173
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzystof Zobacz post
    Odma znajduje się z tyłu silnika zeby ją wyjąć to jest trochę gimnastyki
    Piszesz o separatorze oleju, który jest elementem układu odpowietrzania silnika.
    Cytat Napisał IamICEman Zobacz post
    "Trochę" tak ale zbyt duża ilość może rozwalić turbo.
    Co masz na myśli?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #174
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzystof Zobacz post
    Chciałem napisać odradził już poprawiłem.
    Ale jeden np. mechanik mówi że można a drugi już nie na dwoje babka wróżyła, ja osobiście to bym to założył. Jeśli ktoś z silnikiem 2.0 zakładał i wszystko jest o.k to niech się podzieli opinią.
    szewi z tego co pamietam zakladal w swojej poprzedniej 2.4 Ti

  5. #175
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150 KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam.
    1.9 JTDM 150 KM + program (nie wiem na ile). Na liczniku 150k (ale nie jeżdżę od nowości, to nie mam pewności), usunięte klapy wirowe i zaślepiony EGR.
    Słyszę świst przy wchodzeniu na obroty. Auto przyspiesza elegancko, załadowane nie ma żadnych problemów z mocą, kręci się ładnie do czerwonego pola.
    Jedyne niepokojące objawy to ten lekki świst na zimnym silniku, jasny dym z wydechu (też tylko na zimnym), oraz mało mocy na zimnym silniku chwilę po zapaleniu (jak nie dodam lekko gazu, to bez gazu napewno zgaśnie, a ruszając pod górkę muszę już dodać gazu zdecydowani więcej, ale też generalnie nie dużo - jak tylko zaczyna pracować turbina mocy nie brakuje). Oleju ubywa, ale na 10k opadło 1-2 kreski na wyświetlaczu. Jeżdżę prawie tylko trasy.
    W związku z tymi objawami, głównie z tym spadkiem mocy na zimno, oddałem auto do mechanika i usłyszałem, że w przewodach do turbiny jest olej, turbo ma luzy i trzeba wymienić. Podobno mam jakiegoś Gareta (nie wiem co to) i tych turbin się nie regeneruje. Koszt nowej turbiny to ok 3500zł.
    Co sądzicie? Rady?

    ps.
    Jutro będę wiedział co komputer mówi o wtryskiwaczach, ale w ocenie mechanika powinno być wszystko ok.

  6. #176
    Użytkownik Znawca Avatar IamICEman
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Niech się wypowie ktoś kto się tym zajmuje ale moim zdaniem tą turbine się regeneruje. Jak każdą



    SZUKASZ NOWYCH OPON? NAPISZ PRZYGOTUJE OFERTĘ.
    DYSPONUJE DUŻĄ ILOŚCIĄ OPON NOWYCH JAK I UŻYWANYCH!!
    Felgi nowe i używane! dystanse każdy rodzaj !


  7. #177
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    168

    Domyślnie

    Nie ma problemu z regeneracją turbo garretta. Ja coś takiego robiłem u siebie i nie mam z nią żadnego problemu, ważne aby wykonać taką usługę w dobrym warsztacie i na częściach firmy Mellet. Dlaczego? Ponieważ garrett nie produkuje części zamiennych do swoich turbin. Jest niby seria REMANUFACTURED gdzie można wyrwać turbo po naprawie fabrycznej ale czy są do alfy to nie mam pojęcia. Jeśli chcesz koniecznie nową turbawkę to zgłoś się do cinka (cinsoft) u niego koszt nowej turbiny do 1.9 16v 150 to w granicach 550 ojro, taką cenę mi podał pod koniec tamtego roku.

  8. #178
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Niemcza
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4Jtd 20v
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich ,od kilku dni zaczelo mi coś piszczeć dzwięk podobny do ślizgajacego sie paska lecz niestety to nie pasek.Zrzucilem dzisiaj wszystkie rolki i kolo pasowe po odpaleniu nadal piszczy .Okazało sie że piszczy turbina ale tylko podczas dodawania gazu tak w okolicach 2000 obr. Na wolnych obrotach jest wszysko ok. Pisk ten występuje tylko rano i po postoju tak mniej wiecej 20 min nawet na cieplym silniku.Postanowilem ściągnać wężyk przy zaworku sterujacym turbiną ten co idzie do gruszki i odziwo nic nie piszczy .Wywnioskowalem ze chyba coś sie dzieje z geometrią ,a pacjetka to Alicja 166 2.4 jtd 20v .Miał ktoś kiedys podobny problem ?W czwartek muszę zrobić 1200 km i boję sie zeby dmuchawka sie nie rozpadła .

  9. #179
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Mam taki sam problem, przy samym odpaleniu też piszczy. Zrobiłem ostatnio 2000 km z czego jakieś 700 na pełnym bucie z prędkościami 200-220 km/h i nie rozpadła sie. Jedyne co zauważyłem to czasem zaczyna falować ciśnienie doładowania, wtedy wystarczy zwolnić na chwile do 180, poczekać i ponownie pełen but. Tak czy innaczej szykuje sie na regeneracje lub wymiane na nową

  10. #180
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Niemcza
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4Jtd 20v
    Postów
    3

    Domyślnie

    Mi własnie przy odpaleniu nie piszczy i jak chodzi na wolnych obrotach jest wszystko ok .Dopiero jak przygazuję albo ruszam i sztanga od turba zaczyna się ruszać to pojawia się pisk dopiero jak bardziej obciążę turbo to przestaj i jest wszystko ok .Napewno cos jest nie halo z kierownicami ,boje sie ze moga trzeć o wirnik .Może mi sie uda dojechac do Pl to oddam do regeneracji

Podobne wątki

  1. Gwizdanie turbiny JTD
    Utworzone przez TOBISIAK w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 09:54
  2. gwizdanie- nie turbo!!
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 02:07
  3. Uszkodz.rura od turbo-czy turbina może coś zassać ?
    Utworzone przez Garos w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 08:23
  4. 156 2.4 td sprowadzona - problem z turbina (turbo)
    Utworzone przez GTom777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 16:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory