Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 146

Temat: odpalanie problem (rozrusznik, akumulator)

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orson Zobacz post
    Witam.

    Moze niekoniecznie moje pytanie odnosi sie do tematu ale nie chce tworzyc nowego.

    Sprawa wyglada nastepujaco. Jakies 1,5 godziny temu moja zona wracala z pracy. Z tego co mowi za krotko przytrzymala przycisk Start przy odpalaniu i auto nie zapalilo. Za drugim razem odpalilo bez problemu ale wyskoczyl Check Engine i swieci caly czas. Auto chodzi normalnie. Jak przyjechala, sprawdzilem jak auto odpala, i nie ma z tym problemow, jedynie swieci Check.

    Czy jedt mozliwe, ze przy tym za krotkim przytrzymaniu Startu pojawil sie ten blad i czy wystarczy go skasowac? Czy moze byc to cos powazniejszego?

    Dajcie znac.

    Pozdro.

    Tapatalk @ HTC Wildfire
    Spróbuj kilka razy ( nie pamiętam ile razy dokładnie 4-6 chyba) odpalić i zgasić silnik i jeżeli to nic poważnego i błąd nie będzie sie powtarzał to lampka Check Engine zgaśnie. Błąd się zapisze w komputerze. Jeżeli to coś istotnego to lampka nie zgaśnie. Powinieneś wtedy podpiąć się pod komputer i zobaczyć czego błąd dotyczy. Osobiście wydaje mi się, ze to nic ważnego i błąd możesz wykasować z pamięci przy okazji.

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Orson
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16v Q-Tronic Progression
    Postów
    84

    Domyślnie

    Ok, sprobuje tak zrobic. Mam nadzieje, ze faktycznie to nic powaznego, bo za tydzien lece do Chorwacji, a jak do tej pory nic sie nie dzialo zlego.

    Pozdrawiam,
    Orson.

    Tapatalk @ HTC Wildfire

  3. #33
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Hmm z powodu zbyt krótkiego przytrzymania zapłonu check od tak sobie nie wyskakuje.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #34
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Panowie, spróbujcie odczekać około 10 sekund po włożeniu kluczyka i dopiero wtedy odpalać. U mnie odpala wtedy od strzału. Sprawdzałem prądy i wygląda to tak jakby pobór prądu po włożeniu kluczyka jest bardzo duży, akumulator "siada" i trzeba odczekać kilka chwil żeby miał siłę zakręcić. Na razie nic z tym nie robię, ale zamierzam przyjrzeć się samemu rozrusznikowi, jest już stary i nie kręci jak w nowym aucie.
    Odpowiadam sam sobie. Po oddaniu rozrusznika do regeneracji (wymiana szczotek, smarowanie, czyszczenie, sprawdzenie i poprawienie połączeń masowych i plusowych) kultura odpalania w końcu jest taka jak powinna. Delikatne zakręcenie rozrusznikiem i od razu silnik startuje. Bez łomotu podczas odpalania, bez coraz częstszego odpalania na 2 razy. Na razie jestem świeżo po robocie, zobaczymy na jak długo utrzyma się ten perfekcyjny stan. Wcześniej rozrusznik kręcił, ale słychać było, że nie jest to taka prędkość jak powinna. I widocznie była to za mała prędkość, żeby diesel kulturalnie zapalił. Dodatkowo co jakiś czas pojawiał się podczas odpalania błąd za wysokiej temperatury – to sugerowało, że rozrusznik brał za dużo prądu, napięcie mocno spadało i komputer widział przez chwile na czujniku temperatury napięcie spoza prawidłowego zakresu pracy (taka moja luźna interpretacja).
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 23-08-2013 o 11:23

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Odpowiadam sam sobie. Po oddaniu rozrusznika do regeneracji (wymiana szczotek, smarowanie, czyszczenie, sprawdzenie i poprawienie połączeń masowych i plusowych) kultura odpalania w końcu jest taka jak powinna. Delikatne zakręcenie rozrusznikiem i od razu silnik startuje. Bez łomotu podczas odpalania, bez coraz częstszego odpalania na 2 razy. Na razie jestem świeżo po robocie, zobaczymy na jak długo utrzyma się ten perfekcyjny stan. Wcześniej rozrusznik kręcił, ale słychać było, że nie jest to taka prędkość jak powinna. I widocznie była to za mała prędkość, żeby diesel kulturalnie zapalił. Dodatkowo co jakiś czas pojawiał się podczas odpalania błąd za wysokiej temperatury – to sugerowało, że rozrusznik brał za dużo prądu, napięcie mocno spadało i komputer widział przez chwile na czujniku temperatury napięcie spoza prawidłowego zakresu pracy (taka moja luźna interpretacja).
    U mnie również był problem z rozrusznikiem. Wymiana bendiksu zlikwidowała łomot podczas odpalania. Opisywałem to przy okazji innego tematu: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ailable-6.html

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gavu
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    395

    Domyślnie

    Podpowiedzcie koledzy ile PLN taka przyjemnosc?

    Send by Tapatalk S4

  7. #37
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    U mnie zakończyło się kwotą nieco poniżej 300 zł. To jedne z lepiej wydanych ostatnio 300 zł.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gavu
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    395

    Domyślnie

    Eeee no to nie ma tragedii dzieki, tak sie zastanawiam bo ostatnio zauwazam ze mam zaczatki tego problemu

    Send by Tapatalk S4

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał gavu Zobacz post
    Podpowiedzcie koledzy ile PLN taka przyjemnosc?

    Send by Tapatalk S4
    Za bendiks z wymianą zapłaciłem 130 zł.

  10. #40
    bartekpelka
    Gość

    Domyślnie Przy starcie zimnego silnika słychać jest i czuć uderzeniemechanicy się poddali !!!!!

    alfa romeo 159 1.9 JTDm 150km witam wszystkich mam mały problem z moim autkiem a mechanicy rozkładają ręce mianowicie. Przy starcie zimnego silnika słychać jest i czuć uderzenie dość mocne. Po starcie silnik pracuje nie równo plewi tak jak by go cos trzymało. Wymieniłem dwumas komplet wtryski oddałem do sprawdzenia są dobre komputer tez nic nie pokazuje. Poduszki pod silnikiem są dobre. Jeśli ktoś może pomóc piszcie bartekpelka1986@o2.pl a zapomniałem jak auto złapie temperaturę to wszystkie objawy znikają pali pięknie i pracuje super.

Podobne wątki

  1. [147]Rozrusznik ledwo kręci, akumulator sprawny
    Utworzone przez Poszukiwacz w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 20:08
  2. [159] Problem - odpalanie, wycie?
    Utworzone przez Kulpa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-07-2015, 09:37
  3. Odpalanie mały problem.
    Utworzone przez Ozzzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 18:40
  4. Problem z odpalanie AR 156 1.9 JTD
    Utworzone przez ThunderS w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 23:56
  5. [146] Problem : akumulator, ładowanie, rozrusznik?
    Utworzone przez kini007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 17:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory