Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Kilka pytan szczesliwego alfisty odnosnie 166

  1. #1
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie Kilka pytan szczesliwego alfisty odnosnie 166

    Witam. Wczoraj udalo mi sie kupic 166 z roku 2004 ( po lifcie ) z silnikiem 2.4 20v, mam kilka pytan odnosnie auta:

    1. - czy webasto i szyberdach byly opcja w autach poliftowych? widzialem tylko jedna poliftowa z webasto i szyberdachem i nie wiem czy byly dokladane czy ori. czy webasto jest jako dogrzewanie wnetrza czy dogrzewanie silnika ( to chyba maja wszystkie 20v? )

    2. - czy mozna podlaczyc kierownice z przyciskami zamiast zwyklej, tzn czy kostki sa pociagniete do sterowania ICS

    3. - jak zaczepiana jest roleta tylnej szyby, bo brakuje mi a chce doposazyc auto to max wyposazenia

    4. jak jest z tymi przyciaskami przy lewarku biegow. rozumiem ze max byly 4, ale jeden to str czyli z moim silnikiem to max 3 ( zam. drzwi, wlew i asr ) - i teraz pytanie - dlaczego niektore maja 3 przyciski a niektore 4 z jedna zaslepka?

    5. czy to mozliwe ze mam sam centralny zamek bez alarmu? dioda teoretycznie jest ale alarm nie dziala

    6. nie zamykaja i nie otwieraja mi sie z centralki tylne prawe drzwi, od czego najlepiej zaczac rozkrecanie? od wiazki przy drzwiach?

    7. mam biksenony. jak wlacze na stale swiatla dlugie to wlaczaja sie biksenony, obok nic sie nie swieci ( oprocz pozycji ), natomiast gdy chce mignac dlugimi to swieci sie tylko ksenon mijania i obok dolacza sie zarowka h1/h7 (? ), czy to normalne? ta zarowka przy stalym wlaczeniu dlugich sie nie swieci.

    8. w intrukcji jest opcja follow me home, natomiast moje halogeny sie nie wlaczaja, jest to opcja tylko z alarmem?

    9. mam automat - skrzynia chodzi bardzo dobrze, natomiast nie chodzi reczna zmiana biegow- caly czas jest napis auto - przeczytalem w intrukcji ze jest to norma jak cos popsute ejst w recznej zmianie, wiecie od czego zaczac szukanie?

    10. Gdzie wskazowka powinna byc przy temp silnika? na 90 stopniach? bylbym wdzieczny za zdjecie, jezeli ktos jest pewien ze termostat ma sprawny.

    Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedzi. Nawet nie wiecie jak sie ciesze ze wrocilem do Alfy, to auto jest niesamowite

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Widzę że kolego nie wiesz co kupiłeś pytasz o takie żeczy że brak mi słów. Na wszelkie pytanie odpowie szukajka, ewentualnie podpiecie pod komputer.

  3. #3
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    skad mam wiedziec co bylo opcja przy zakupie auta a co nie. po prostu nie chcialem tracic tygodnia na szukanie informacji w milionach postow, dlatego bylbym wdzieczny jakktos by poswiecil 2 min i odp na pytania jezeli zna odpowiedzi

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Faktycznie ręce opadają.... A instrukcję kolega ściągną? Świerzy nie jesteś więc powinieneś wiedzieć jak to się robi.
    1. Opcja.
    2. Nie, w dodatku nie każdy ICS współpracuje ze sterowaniem. A sokor nie masz fabrycznie to pewnie nie współpracuje.
    3. O zgrozo.... Musisz wymienić całą półkę i kupić haczyki w miejsce zaślepek w podsufitce.....
    4. STR w dieslu nie był, ASR też mogło być nie odłączane, centralki też mógł ktoś nie domówić. Otwieranie baku było zawsze. Zaślepki były gratis
    5. Tak. Alarm to opcja. Dioda była zawsze nawet jak nie było alarmu. Poczytaj instrukcję tam jest napisane jak poznać czy masz alarm. Nie będę się już tu rozwodził.
    6. Naturalną koleją rzeczy jest sprawdzenie czy dochodzi zasilanie i sprawny jest odbiornik. TO standardowa procedura do wszystkich usterek. Szukasz aż znajdziesz.
    7. Tu nie jestem pewien bo nie mam FL a instrukcji na pamięć nie znam. Ale chyba to normalne. Czytać.
    8. J.W. choć na pewno to nie był standard.
    9. Od szukania na forum....... Podłączenia się do skrzyni......
    10. Idealnie w poziomie czyli na 90.

    Czuję że zrobi się tu burdel. Bo większość z tych pytań powinny stanowić osobne tematy. Będzie tu przepychanka, co rusz ktoś do tego kociołka coś dorzuci i nikt nic stąd nie wyniesie. I poszukaj trochę bo pomimo że streściłem się w wypowiedziach sporo jest na forum już o tym (termostat, skrzynia)

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    O jakiej opcji mówisz jaką masz Impression, Progression, Distinctive ?? wpisujesz vin w eperze i pokazuje twoją wersję.Nie stracisz tygodnia, a druga sprawa jeśli ktoś będzie miał podobny problem jak ty, po twoim temacie nigdy nikt tego nie znajdzie. Więc teraz wiesz, dlaczego mówisz że stracisz tydzień z szukajką, gdyż posty są opisane w taki właśnie sposób 15 zapytań w 1-nym temacie i w dodatku nic nie wnoszące.

  6. #6
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Marek dzieki za info. z tymi przyciskami to chodzi mi o to ze ja mam ulozenie 1. zamykanie drzwi, 2. asr, przerwa, 3. otwieranie baku, a niektore polifty z tym silnikiem mialy 1.zamykanie drzwi,2. asr, 3. pusty klawisz, 4. otwieranie baku. od czego zalezy ta roznica?

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek83 Zobacz post
    a druga sprawa jeśli ktoś będzie miał podobny problem jak ty, po twoim temacie nigdy nikt tego nie znajdzie. Więc teraz wiesz, dlaczego mówisz że stracisz tydzień z szukajką, gdyż posty są opisane w taki właśnie sposób 15 zapytań w 1-nym temacie i w dodatku nic nie wnoszące.
    Dobrze prawisz.
    Dlatego proponuję aby autor jednak rozbił to na tematy i wkleił tu odnośnik.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    Marek dzieki za info. z tymi przyciskami to chodzi mi o to ze ja mam ulozenie 1. zamykanie drzwi, 2. asr, przerwa, 3. otwieranie baku, a niektore polifty z tym silnikiem mialy 1.zamykanie drzwi,2. asr, 3. pusty klawisz, 4. otwieranie baku. od czego zalezy ta roznica?
    Nie wiem, może od sjesty czy co tam makarony w przerwie robią

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    1. Szyberdach i webasto (działające jako dogrzewacz silnika) były opcją domawianą przy zakupie.
    2. Ciężka sprawa szczególnie z zakupem samej kierownicy. Kostek ja u siebie nie mam, więc ty zapewne też. Jeszcze zależy czy masz DSP czy nie.
    3.
    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    3. O zgrozo.... Musisz wymienić całą półkę i kupić haczyki w miejsce zaślepek w podsufitce.....
    4. Masz dokłądnie takie samo ułożenie jak u mnie
    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    mam ulozenie 1. zamykanie drzwi, 2. asr, przerwa, 3. otwieranie baku,
    5. Też nie mam alarmu, była to opcja.
    6. Pewnie zamek ma dość. Szukajka się kłania - wszystko już zostało o tym napisane.
    7. Dodatkowa żarówka służy do mrugnięcia/chwilowego podświetlenia drogi. Przy załączonych na stałe światłach drogowych korzystasz jedynie z ksenonów.
    8. u mnie funkcja follow me home nie zapala halogenów a światła mijania. Jak z nie korzystać opisane jest w instrukcji.
    9. Często winę za to ponoszą obluzowane mikrostyki po lewarkiem zmiany biegów. Ktoś na forum już miał z tym problem. Generalnie trzeba zdjąć tą górną obudowę lewarka i zobaczyć czy nic tam lużno nie lata.
    10. Jeśli masz ori termostat to wskazówka jest najczęściej w okolicy 80st., ponieważ miały one temperaturę otwarcia 78-82st. a dopiero pozmianowe w okolicach 88st. Tak jest też u mnie. Dopiero depnięcie mu na chwilę powoduje wskoczenie 90st.

    Ogólnie tak jak koledzy pisali, większość jest na forum i w instrukcji. W razie problemów pisz.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    DSP mam na szczescie, bo na wymiane glosnikow w kolejnym aucie nie mialbym juz sily rolete sobie jednak chyba odpuszcze, ciezko bedzie trafic z bezowa polka.

    11. aha jeszcze jedno. Nie odskakuje mi przelacznik kierunkow jak skrecam w prawo, slychac klikniecie kiedy powinien sie wylaczyc a nie odskakuje. mozna to jakos naprawic czy lepiej wymiana od razu?

    dziekuje za pomoc w poprzednich pytaniach

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    aha jeszcze jedno. Nie odskakuje mi przelacznik kierunkow jak skrecam w prawo, slychac klikniecie kiedy powinien sie wylaczyc a nie odskakuje. mozna to jakos naprawic czy lepiej wymiana od razu?
    LINK ==> http://www.forum.alfaholicy.org/166/...nkowskazy.html
    [C

Podobne wątki

  1. [GTV] Kilka pytan odnosnie sprzetu Audio w GTV
    Utworzone przez kobielczak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 12-04-2016, 16:55
  2. [GTV Spider] no i jescze pare pytan odnosnie wymian czesci
    Utworzone przez xsnailx w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 14:28
  3. Kilka pytan odnosnie 147 2.0 TS, po zakupie.
    Utworzone przez evanduril w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 00:09
  4. kilka pytań odnosnie 147
    Utworzone przez OO__V__OO w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 10:09
  5. Kilka pytan o 1,9 jtd
    Utworzone przez malarz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory