Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114

Temat: Światła dzienne - montaż

  1. #1
    lukdab
    Gość

    Domyślnie Światła dzienne - montaż

    Światła dzienne!
    Wiem jak zamontować i wiem że ma to wymierną wartość ale nie wiem gdzie mam te ledy umieścić żeby nie zeszpecić auta!!!

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Northampton (UK) / Borek Szlachecki (PL)
    Auto
    166 Super
    Postów
    334

    Domyślnie

    Odpuść ledy... wrzuć bixenon w mijania a w drogowe słabszą żarówkę i będą do jazdy dziennej


  3. #3
    lukdab
    Gość

    Domyślnie

    bixenon? Pytam powaznie

  4. #4
    piter1984
    Gość

    Domyślnie

    światła dzienne od drogowych nieco się różnią, drogowe mają skupioną wiązkę do przodu są jakby dalekosiężne, za to dzienne są szerokokątne w każdą stronę rozsyłając podobną ilość światła, moc źródła światła nie ma tu nic do rzeczy, jeżeli wrzuci słabsze to po prostu z boku nie będzie nic widać a z przodu dalej będzie razić.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    moim skromnym zdaniem te doczepiane ledy dzienne gdziekolwiek są załozone to wygladają tragicznie.. tylko jak producent oryginalnie je montuje w nowych autach to to ładnie wyglada..

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Eee, myślę, że jakby to przemyśleć i dobrze dobrać, to by było fajnie. Mnie przychodzą na myśl póki co tylko 3 opcje, które by nie szpeciły autka:
    - lampy ledowe w miejsce halogenów (minus - pozbywamy się halogenów, plus - mamy ładne sterowanie lampek guzikiem od halogenów)
    - ledy wbudowane w oryginalne lampy (minus - nie mam pojęcia, jak jest z dopuszczeniem takich lamp do ruchu, pewnie kiepsko jak mniemam )
    - wbudować lampy ledowe jakoś obok halogenów, w zderzak, żeby ładnie grały z resztą (minus - dziurawienie zderzaka, poza tym światła dzienne muszą być bodajże >25cm od ziemi, trzeba by zmierzyć czy się wyrobią)

    Na forum 156 jest spory wątek o tych światłach, naprawdę ciekawie wyglądają te linijki z ledów wsadzone do fabrycznych lamp:
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...ziennej-3.html

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    a jak by zamiast pozycyjnych włożyć led??
    http://xtremeleds.otwarte24.pl/134,H...t-z-komputerem
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar mahony2008
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Wałcz
    Auto
    Fiat Stilo 1.9jtd była alfa 166 3.2 TI 2004
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał yoozef Zobacz post
    - lampy ledowe w miejsce halogenów (minus - pozbywamy się halogenów, plus - mamy ładne sterowanie lampek guzikiem od halogenów)
    - ledy wbudowane w oryginalne lampy (minus - nie mam pojęcia, jak jest z dopuszczeniem takich lamp do ruchu, pewnie kiepsko jak mniemam )
    -jak byś zastosował ledy w miejsce halogenów to masz sterowanie guzikiem ale muszą być włączone światła pozycyjne co już jest niezgodne z przepisami dotyczącymi świateł dziennych które nie mogą świecić z innymi światłami!
    -to drugie sam rozważam! mam bixenony i nieużytkowe miejsce świateł drogowych,kiedyś podłączyłem na próbę i pojechałem do diagnosty się zapytać to mówił że nikt się na tym nie pozna, jakby jeszcze zastosować ledowe żarówki zamiast H7 to myślę, że by inaczej rozpraszały światło!
    mahony2008

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Moim zdaniem te linie ledowe zajeżdżają wiochą maksymalnie. W każdym aucie a nie wspominając o 166 -co innego oryginał w audi. Nie rozumiem tej chęci upodobniania się do audi czy jakiegokolwiek innego - dla mnie to żenada. W przypadku jak ma mahony bixenony i wolne światła drogowe to co innego. Tylko pytanie po co? Trzeba dodatkowe pstryczniki, kombinować tak żeby wyglądało na fabrykę bo na przeglądzie będzie problem. I wracamy do punktu wyjścia - nie ma większej albo żadnej różnicy.

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar mahony2008
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Wałcz
    Auto
    Fiat Stilo 1.9jtd była alfa 166 3.2 TI 2004
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Tylko pytanie po co? Trzeba dodatkowe pstryczniki, kombinować tak żeby wyglądało na fabrykę bo na przeglądzie będzie problem. I wracamy do punktu wyjścia - nie ma większej albo żadnej różnicy.
    Bo już mam dosyć wymieniania żarników co roku. Jeżdżę w większości po mieście i częste włączanie i wyłączanie chyba skraca ich żywot. Rok temu kupowałem osrama po 300zł za szt. i już przygasają!! Kombinowania aż tak dużo nie ma, a chcę zrobić tak jak przy światłach dziennych; przy odpalaniu od razu się zaświecają i gasną przy włączeniu innych świateł(postojowych). Poza miastem to i tak dla swojego bezpieczeństwa wole jechać na normalnych światłach!!
    mahony2008

Podobne wątki

  1. [MiTo] światła dzienne
    Utworzone przez busso w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 17:23
  2. Światła dzienne LED
    Utworzone przez Marcino20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 11:58
  3. światła dzienne
    Utworzone przez Lucas83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory