Strona 5 z 30 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #41
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja tylko nieśmiało przypomnę, że kolega chce kupić 320d , a nie M3

  2. #42
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Dolaczenie przodu do rwd daje niewiele,
    Sorry. Daje ZNACZNIE więcej niż dołączenie tylnego napędu do FWD. Mocne RWD, szczególnie te starszej generacji, są bardziej niebezpieczne w prowadzeniu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    najpierw upewnij się że jesteś gotowy na silnik N47... bo najlepszych opinii toto nie ma...
    miałem e90 z N47, i rwd, i to jest świetne bezpiecznie prowadzące się auto. Ktoś kto nie interesuje się motoryzacją zza kierownicy nie powie że to rwd. A silnik jest bardzo dobry, jeśli ktoś pisze zę konieczność zrobienia rozrządu raz na 200 tys km to wada, to chyba nie wie jakie buble producenci wypuszczają obecnie na rynek

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ja tylko nieśmiało przypomnę, że kolega chce kupić 320d , a nie M3
    "Odbezpieczony granat" wygrywa ciekawie to ujął

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sorry. Daje ZNACZNIE więcej niż dołączenie tylnego napędu do FWD. Mocne RWD, szczególnie te starszej generacji, są bardziej niebezpieczne w prowadzeniu.
    Dokładnie, widać to po testach Giulii, między veloce a zwykłą rwd jest spora różnica, rozmawiałem kiedyś z Czarkiem Gutowskim i mówił, że veloce mega klei w każdych warunkach. Przy zwykłym rwd nie miał tej pewności.

  5. #45
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    "Odbezpieczony granat" wygrywa ciekawie to ujął


    Powiem tak, dobre AWD nawet jak się przesadzi wystarczy odpuścić gaz i ustawia się momentalnie na tor jazdy. Tomtrz - spróbuj to zrobić w RWD, a poczujesz różnicę. I zgadza się, z rolki RWD na suchym będzie szybsze. Ze startu już nie, na mokrym już nie, o śniegu nawet nie rozmawiamy. W zakrętach AWD bezpieczniejsze i pewniejsze.
    Powtórzę raz jeszcze - na tor lepsze jest RWD (stąd Giulia Q, M3 itd.), ale na co dzień IMO wygrywa AWD (Veloce, X-Drive, Quattro).

    A wracając do tematu. Gdyby to było 330i to bym powiedział "bierz BMW". Ale przy dwulitrowym dieslu? Ja bym brał 159. Przynajmniej wygląda - zarówno z zewnątrz jak i w środku to zupełnie inna liga! A napęd na przód przy 150KM nie jest aż taką wadą.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #46
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    jeśli chodzi o elektroniczne wspomagacze jazdy, to wszystko zależy od producenta. Ale generalnie im młodsze auto tym szybciej reaguje i elektroniczny "kaganiec" jest mocniejszy. a auto (w domyśle inżynier je projektujący) traktuje kierowcę jak totalnego idiotę i amebę drogową. np. nowy citroen potrafi przestać przyspieszać na mokrej, prostej, dziurawej drodze, bo elektronice już wydaje się, że jest niebezpiecznie. chcesz przyspieszyć już na wyjściu z zakrętu - o nie, nie. poczekaj aż się wyprostują koła bo na skręconych gaz nie działa. W starszych autach elektronika jest tylko asystentem kierowcy i pomaga w sytuacjach kryzysowych, ale wymaga też od kierowcy nieco umiejętności. co do wyboru auta BMW jest generalnie ok, ale nie wiem czy chciałbym do łączyć do społeczności posiadaczy 10-15 letnich BMW zwanej potocznie "dresami". wiem, wiem, to tylko opinia, ale nie spodziewaj się, że ktoś ci ustąpi miejsca na drodze, czy aby przypadkiem nie wpuści na pas - to spostrzeżenia szwagra, ex posiadacza E46 - o ile jest spokojnym kierowcą, to spotykał się z taką ilości nieuzasadnionej agresji na drodze - zwłaszcza w większych miastach, że zmienił markę.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 10-06-2020 o 11:27

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    bravo 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    miałem e90 z N47, i rwd, i to jest świetne bezpiecznie prowadzące się auto. Ktoś kto nie interesuje się motoryzacją zza kierownicy nie powie że to rwd. A silnik jest bardzo dobry, jeśli ktoś pisze zę konieczność zrobienia rozrządu raz na 200 tys km to wada, to chyba nie wie jakie buble producenci wypuszczają obecnie na rynek
    ale po co wydawać 4-5 tyś na wymiane rozrządu jak można wymienić za kwote 700 zł(robota z częściami) w 1.9

    oczywiście kolega kupi co chce ale ja wybierająć między 2.0 bmw n47 a fiat 1.9 16v brał bym fiat. Po prostu lepsza i co najważniejsze prostsza w budowie jednostka.
    Może być tak, ze kupi 2.0 n47 przejedzie nawet 100 tyś i nic się nie wydarzy ale gorzej jak coś się wydarzy

    N47 od samego początku – i to niekiedy przy bardzo małych przebiegach – borykała się z rozciągniętym łańcuchem rozrządu. I wszystko byłoby do opanowania gdyby nie fakt, że konstruktorzy umieścili napęd pomiędzy blokiem silnika z skrzynią biegów, czyli z tyłu. Ponadto, kompletny rozrząd składający się m.in. z trzech łańcuchów, czterech ślizgów i dwóch napinaczy, napędza również pompę oleju oraz pompę wtryskową.
    Jeśli do naprawy trafi silnik z rozciągniętym już łańcuchem rozrządu, ale jeszcze będący w całości, trzeba wymienić kompletny napęd rozrządu wraz z kołami zębatymi. Problem w tym, że koło zębate wału korbowego jest zintegrowane z samym wałem, więc pojawia się także konieczność jego wymiany, co dramatycznie podnosi koszt naprawy cena samego wału to około 4000 zł.
    Wymiana wału korbowego to już otarcie się o remont kapitalny silnika

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    E90, Dedra, Berlingo
    Postów
    266

    Domyślnie

    I dlatego jeśli 320d to tylko z M47, a co do agresji na drodze to faktycznie niektórzy lubią startować jak głupi spod świateł jak stoję obok, ale to może być przypadek. A z innymi dziwnymi zachowaniami się nie spotkałem

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    stalem dzisiaj kolo seryjnej e90 i powiem wam ze szalu nie ma ;D srodek welurowy , taka bida ze glowa mala , dla mnie to e46 tylko minimalnie "nowoczesniejsze " chyba jednak wybor padnie na 159 , nawet zwykly golas wyglada lepiej niz bmw. Trzeba miec tez z tylu glowy ze wyprzedzajac bmw kierowca przed napewno nie powie pod nosem " o fajnie ze bmw wyprzedza " tylko " gowniarz jeden kupil bmw , na 1 zakrecie skonczy na drzewie " ;D

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Pod kątem wyglądu E90 nie ma nawet startu do 159. Chyba żadne BMW z tamtych lat i nawet trochę późniejszych nie ma.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory