Strona 24 z 30 PierwszyPierwszy ... 1415161718192021222324252627282930 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #231
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Jakos nie widze na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=fkAsUbpx3gE zeby ten :autobus z napedem na przod z ciezkim 2.4 w automacie miewal jakies powazne problemy.Zapewne pewnie jeszcze z miekkim seryjnym amortyzatorem a mimo wszystko nie wylatuje z drogi.Zastanawiam sie, jak to czytam ,jak wy jezdzicie w ruchu miejskim ze ciagle macie zle odczucia ,problemy, trakcja itd.Za duze macie oczekiwania, prawie od kazdej wersji silnikowej a tak to nie dziala.
    Ostatnio edytowane przez salatin ; 03-09-2020 o 23:55
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  2. #232
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Jakos nie widze na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=fkAsUbpx3gE zeby ten :autobus z napedem na przod z ciezkim 2.4 w automacie miewal jakies powazne problemy.Zapewne pewnie jeszcze z miekkim seryjnym amortyzatorem a mimo wszystko nie wylatuje z drogi.Zastanawiam sie, jak to czytam ,jak wy jezdzicie w ruchu miejskim ze ciagle macie zle odczucia ,problemy, trakcja itd.Za duze macie oczekiwania, prawie od kazdej wersji silnikowej a tak to nie dziala.
    Przed domem stoi 159 i Brera. Obie z 2.4 JTDm w manualu z napędem na ośkę. Zapraszam, może ja po 100kkm się mylę i jednak nie są zbyt ciężkie i nie czuć ich wagi.
    Nie twierdzę, że odczucia z jazdy są złe, bo nie są. W przypadku 159 są bardzo dobre, zdecydowanie lepsze od innych kombi tego segmentu. Jednak wsiadając do Brery szybko się człowiek rozczarowuje, bo po wyglądzie spodziewa się więcej niż otrzymuje. Dodatkowo przy prawie 530Nm na ośce problemy z trakcją nie są niczym niespotykanym.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 04-09-2020 o 00:22

  3. #233
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    O ile Pływak w obecnym samochodzie może pojechać jakiś zakręt (lub bardziej skrzyżowanie) boczkiem chwileczkę na pustej drodze bez uszczerbku na lakierze, tak mnie też zastanawia to płużenie przodem tym ciężkim klocem z 2.4 pod maską lub, o zgrozo, 3.2 z Q4. Normalnie chciałbym to zobaczyć
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #234
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    A wazyliscie swoje aktualne samochody? Czy tylko Brery byly wazone?
    [MENTION=56802]plywak[/MENTION] potwierdzasz, ze Brera, ktora jest na zdjeciu zwazona i pokazuje 1730 kg to jest to wpelni seryjne auto wersja 2,4 JTD taka jaka wyjechala z fabryki? (ciezsza od zakladanej wagi o 100kg)

    A wersja 3,2 Q4 wazy ponad 1800 kg?
    Ostatnio edytowane przez fan ; 04-09-2020 o 06:07

  5. #235
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zdjęcie ukradzione z grupy Brery jak chcesz to na nią zapraszam więcej ludzi ważyło swoje Brery. Moja tez miała okolice 1700kg ale zdjęcia nie mam. Nieseryjne były tylko felgi (ale 19" jak w serii wychodziły) i radio oraz sprężyny zawieszenia ale to raczej 200kg nie ważyło. Aktualnego jeszcze nie ważyłem ale z informacji wynika, ze realna waga miedzy 1700-1800kg ale w przypadku tego aut jak się już na nie spojrzy to taka masa nie powinna dziwić no i ma co ta masę napędzać.

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Zastanawiam sie, jak to czytam ,jak wy jezdzicie w ruchu miejskim ze ciagle macie zle odczucia ,problemy, trakcja itd.Za duze macie oczekiwania, prawie od kazdej wersji silnikowej a tak to nie dziala.
    A ja się zastanawiam jak to jest, że gdy alfa prowadzi się przeciętnie w swojej klasie jak wspomniana Brera to nagle oczekiwania są zbyt wysokie, a kierowca to jakiś szaleniec robiący sobie rajdy do sklepu po bułki. Natomiast gdy Alfa w swojej klasie prowadzi się świetnie (czyt. Giulia) to w temacie odnośnie sprzedaży gro osób przekonywało, że karbonowy wał czy rozkład masy bliski 50/50 to jest to co każdy powinien chcieć w codziennej jeździe i jest to wręcz niezbędne i bardziej ważne od systemów bezpieczeństwa i multimedialnych.

    Ja nie ukrywam, ze miałem wysokie oczekiwania co do Brery bo właśnie takie oczekiwania można mieć po znaczku na masce i po wyglądzie auta. Dodatkowo to do czego się po brerze przesiadłem jeszcze bardziej uwypukliło niedostatki w prowadzeni tego auta. Mi nie odpowiadało ale rozumiem, że są osoby, którym takie prowadzenie wystarcza i dla mnie nic w tym dziwnego ani złego bo każdy ma inne wymagania. Śmieszne jest tylko, ze osoby nie mające styczności z danym modelem próbują przekonać właścicieli tych aut do swoich "racji"

  6. #236
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A ja się zastanawiam jak to jest, że gdy alfa prowadzi się przeciętnie w swojej klasie jak wspomniana Brera
    Nie wiem jak prowadzi się Brera - może faktycznie tak tragicznie?
    Chyba tylko Ty uważasz, że prowadzenie samochodów Alfa Romeo jest przeciętne w swojej klasie. Rozumiem, że możesz nie chcieć przyznać racji innym użytkownikom forum, ponieważ tak naprawdę nie wiesz z kim masz do czynienia.
    Ale te wszystkie testy w prasie, Internecie itd. Nie spotkałem się jeszcze ze stwierdzeniem osób z tej branży, aby 159 prowadziła się przeciętnie w swojej klasie. Wszystkie opinie były pozytywne.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #237
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nigdzie nie napisałem, że tragicznie i proponuje sprawdzić znaczenie słowa "przeciętnie" to raz a dwa już pierwsze zdanie twojej wypowiedzi sprawia, że nie ma sensu podejmować dyskusji bo jest bezcelowa. Ponadto sam wyżej wspomniałem, że są auta AR, które prowadzą się w swojej klasie genialnie jednak bardzo lubisz wyrywać fragmenty z kontekstu.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 04-09-2020 o 07:54

  8. #238
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Człowiek wchodzi do wątku porównawczego 159 i E90 i czyta sobie o wyższości Audi A5 nad Brerą lub Brery nad A5 z rozbiciem na masę powietrza w kabinie... Panowie, trochę luzu :-)

  9. #239
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Człowiek wchodzi do wątku porównawczego 159 i E90 i czyta sobie o wyższości Audi A5 nad Brerą lub Brery nad A5 z rozbiciem na masę powietrza w kabinie... Panowie, trochę luzu :-)
    Racja
    Ale trochę się nie dziwię, jak ktoś wypisuje że 159 prowadzi się lepiej od Mustanga
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #240
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Zdjęcie ukradzione z grupy Brery jak chcesz to na nią zapraszam więcej ludzi ważyło swoje Brery. Moja tez miała okolice 1700kg ale zdjęcia nie mam. Nieseryjne były tylko felgi (ale 19" jak w serii wychodziły) i radio oraz sprężyny zawieszenia ale to raczej 200kg nie ważyło. Aktualnego jeszcze nie ważyłem ale z informacji wynika, ze realna waga miedzy 1700-1800kg ale w przypadku tego aut jak się już na nie spojrzy to taka masa nie powinna dziwić no i ma co ta masę napędzać.



    A ja się zastanawiam jak to jest, że gdy alfa prowadzi się przeciętnie w swojej klasie jak wspomniana Brera to nagle oczekiwania są zbyt wysokie, a kierowca to jakiś szaleniec robiący sobie rajdy do sklepu po bułki. Natomiast gdy Alfa w swojej klasie prowadzi się świetnie (czyt. Giulia) to w temacie odnośnie sprzedaży gro osób przekonywało, że karbonowy wał czy rozkład masy bliski 50/50 to jest to co każdy powinien chcieć w codziennej jeździe i jest to wręcz niezbędne i bardziej ważne od systemów bezpieczeństwa i multimedialnych.

    Ja nie ukrywam, ze miałem wysokie oczekiwania co do Brery bo właśnie takie oczekiwania można mieć po znaczku na masce i po wyglądzie auta. Dodatkowo to do czego się po brerze przesiadłem jeszcze bardziej uwypukliło niedostatki w prowadzeni tego auta. Mi nie odpowiadało ale rozumiem, że są osoby, którym takie prowadzenie wystarcza i dla mnie nic w tym dziwnego ani złego bo każdy ma inne wymagania. Śmieszne jest tylko, ze osoby nie mające styczności z danym modelem próbują przekonać właścicieli tych aut do swoich "racji"
    Gosciu zaczynasz mnie irytowac. Przyznalem Wam racje, ze jesli Brera wazy 100kg wiecej niz na papierze uwzgledniajac w to gabaryty to jest:

    Wersja 2,4 JTD 1730 kg co bylo powiedziane w jednym z powyzszych postow (pomijam juz fakt, ze FXX podal wage na poziomie 1665 kg tej samej wersji ale pomyslalem, ze moze jak wszyscy powazyli swoje samochody i nie ma sprzeciwu, ze faktycznie tak jest to nie bede sie klocil skoro opieram sie na danych z internetu a ktos ma fakty.

    To faktycznie jest to absurdalna waga, na podstawie waszych zeznan wlaczyl sie inny kolega, ktory porownal Twoja wage wersji 2,4 jtd. Z 5 metrowym Jaguarem co oczywistym byloby potraktowac to wrecz jak absurd.
    Ponadto w jednym z powyzszych postow napisales, ze wersje 3,2 litra waza ponad 1800kg.
    I na tej podstawie przyznalem Wam racje. A teraz mi piszesz, ze sprezyny, ze 19 i cos tam jeszcze i miales pod 1700 kg i operujesz w tekstach roznicami na poziomie 200kg. Na podstawie danych od FXX roznica pomiedzy papierem a realem jest na loziomie 30kg. Czy zatem powinienem Cie traktowac powaznie?
    Wasze zeznania sugeruja, ze Brera to zlom na kolkach, ktory tylko wyglada i nie mozna potwierdzic tych faktow o ktorych piszecie.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 04-09-2020 o 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory