Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Temat: AR 159 w "Operacji Tunning"

  1. #41
    Anka Cyganka
    Gość

    Domyślnie

    Johny - alfisci nic sobie nie dorabiaja - po prostu uzywaja wlasciwego wyrazu oznaczajacego rzecz.
    A nie nasza wina ze niewiele marek jest dumna ze swojego tradycyjnego elementu , charakterystycznego i niezmiennego od dziesiatkow lat.
    Wiec ma on swoja nazwe.
    A wiele innych marek nie ma takiego czegos , wiec nie maja co nazywac.

    A co do Julietty - wnetrze swietne , a przełaczniki w "lotniczym " lub dawnym stylu boskie
    A wnetrze mojej 159 to juz przeboskie - zwlaszcza srodkowy panel z aluminium , z zegarami , przypominajacy kokpit samolotu - a mam slabosc do lotniczych klimatow. Jadac nieraz mysle co by moglo byc inaczej w mojej 159 i ciagle dochodze do wniosku ze NIC

    Jesli chodzi o funkcjonalnosc- dla mnie to ostatnia cecha jaka kieruje sie przy wyborze wiekszosci rzeczy .
    Takze a moze przede wszytskim auta.
    Ale tez mebli , innych rzeczy domowych , ubran itd.
    Przede wszytskim ma byc piekne.

    Funkcjonalnosc , trwalosc , niska cena - czyli wszytskie cechy ktorymi kieruja sie tzw "rozsadni ludzie" pozostawiam wlasnie takim nudnym ludziom.
    I oni kupuja vw , toyote itd.

    Ja w wielu wyborach kieruje sie sercem i emocjami.

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar maciejbydg_87
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 147 & 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    558

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    Jak można zdjąć logo Alfy z Alfy Romeo? Przecież ono jest piękne i jedno z grona najciekawszych. Tylko cioty zdejmują ten znaczek.
    mocno i dobrze powiedziane ! przecież w Alfie już sam znaczek to dzieło sztuki - Alfa bez nzaczkai bez scudetto to nie Alfa...

    Moje Belle:
    Alfa 33 Imola 1.4 BX 1993 ( '08 - '11 )
    Alfa 155 Sport 1.8 TS 8v 1995 ( '11 - '12 )
    Alfa 164 Super 2.0 TS 8v 1997 ( '12 -'14 )
    Alfa 147 1.9 JTD 2003 ('14 - )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 115km 2002 ('14 - '16 )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 110km 2001 ('16 - '18 )
    Alfa 159 SW 1.9 JTD 150 Q-tronic 2010 ('18 - )
    Alfa 33 Q4 1992 ('18 - )

  3. #43
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka Cyganka Zobacz post
    Johny - alfisci nic sobie nie dorabiaja - po prostu uzywaja wlasciwego wyrazu oznAaczajacego rzecz.
    A nie nasza wina ze niewiele marek jest dumna ze swojego tradycyjnego elementu , charakterystycznego i niezmiennego od dziesiatkow lat.
    Wiec ma on swoja nazwe.
    A wiele innych marek nie ma takiego czegos , wiec nie maja co nazywac.

    A co do Julietty - wnetrze swietne , a przełaczniki w "lotniczym " lub dawnym stylu boskie
    A wnetrze mojej 159 to juz przeboskie - zwlaszcza srodkowy panel z aluminium , z zegarami , przypominajacy kokpit samolotu - a mam slabosc do lotniczych klimatow. Jadac nieraz mysle co by moglo byc inaczej w mojej 159 i ciagle dochodze do wniosku ze NIC

    Jesli chodzi o funkcjonalnosc- dla mnie to ostatnia cecha jaka kieruje sie przy wyborze wiekszosci rzeczy .
    Takze a moze przede wszytskim auta.
    Ale tez mebli , innych rzeczy domowych , ubran itd.
    Przede wszytskim ma byc piekne.

    Funkcjonalnosc , trwalosc , niska cena - czyli wszytskie cechy ktorymi kieruja sie tzw "rozsadni ludzie" pozostawiam wlasnie takim nudnym ludziom.
    I oni kupuja vw , toyote itd.

    Ja w wielu wyborach kieruje sie sercem i emocjami.
    Generalnie wszyscy ktorzy tak krzyczą tutaj nie rozumieją zamysłu tej modyfikacji. W tym wypadku to ma być krzykliwe i już... Tak promuje się nie tylko tą branżę! Na tym skończę ten wątek bo dłużej o tym nie ma sensu

    Scudetto...
    Można i tak to tłumaczyc co nie zmienia faktu że jednak statystycznie rzecz zbiorąc jak zapytasz własciciela opla, bmw, citroena, renault itd (marka nie ma tu znaczniea) jak inaczej nazwie kratke wlotu powietrza na masce to odpowie GRIL
    Oczywiscie nie protestuje zeby tak to nazywać bo absolutnie nie mam nic przeciwko i ma to duży urok.

    A w ogole, narazie inne marki nie nazywaja tego rzeczywiscie, ale poczekaj jak chiny zaczna się panoszyć (powoli sprawdza se przepowiednia mojego nauczyciela historii ze chiny wkrótce zaleją świat nie tylko towarem ale i swoimi obywatelami bo tam juz mieli za ciasno 100lat temu) i ich marki aut zaczna miec znaczenie (oglądałem kilka propozycji i powiem szcerze ze wygladają niestety coraz lepiej :/ )
    Wtedy działy marketingu firm produkujących samochody zaczna intensywniej poszukiwać różnych pomysłów któe będą przywązywały włascicieli pojazdów do marki właśnie w... historii marki. To tylko kwestia czasu. Marketing to piękna dziedzina która z niczego robi coś weźmy przykład red bulla wyprodukowanie puszki napoju kosztuje 40gr a sprzedają nawet po 8zeta na stacjach - rozumiem koszty dystrybucji itd, ale to samo (praktycznie ten sam skład) mamy w "tescowych" lub innych "nowych" energetykach ktore kosztują 2 zł (w promocji nawet 1zł)
    ...no ale jak mowilem na marginesie, to są napoje dla ludzi z żelaznymi nerkami...po 2 latach picia teg dziadostwa stwierdzam ze moje jednak niestety żelazne nie są

    Wracajac do motoryzacji...
    Czytałem w twoim profilu że pasjonujesz się lotnictwem więc rozumiem twój zachwyt nad deską Julietty, ale mnie ono niestety nie urzekło. NIe da sie ukryc że jest ciekawa, ale nie jest to jakiś designerski przełom i gdyby szła chociaz za tym lepsza funkcjonalność to jakoś bym zrozumiał...I bardo załuje bo na ten moment AR nie ma dla mnie targetu w ktory moglbym celować. Nie chcę sedana b miałem i to nie jest auto dla mnie. Kombi narazie nie potrzebuje.. . moze jak będe miał keidys rodzine to pomyslę o tym... Gabarytowo pasuje mi tylko Julietta i 147ka ktorą sam mam (niestety nie udalo mi się znaleźć zadbanej po lifotwej w moim regionie nad czym ubolewam- bo nie jestem zwolennikiem sporwadzania czy jezdzenia za autem dalej niz 100km).
    159 musialbym sie dokaldniej przyjrzec - bo narazie patrzylem tylko pobieżnie, i powiedzmy ze design jest kompletny z zwwnątrz super, wnętrze pasuje chociaż widziałem bardziej zachwycające półki niz ta (oczywiście nie mówię ze jest jakaś zła, ale są lepsze, bardziej funkcjonalne, łądniejsze, chociaż i... gorsze - np. oplu vectrze 2010 r zapomnieli o mocowniu na kubek z kawą dla kierowcy co w aucie tej klasy można delikatnie pwoiedzieć ... groteska... chociaż rozwiazanie multifunkcji kierownicy można nazwać przełomem i poprostu genialne!

    Osobiście w przeciwieństwie do ciebie kieruję się tak funkcjonalnością, ergonomią aut jak i urodą.
    Jak narazie , wiem ze strzelam sobie w kolano bo za chwile mnie tu moze wszyscy zjedzą, albo nikt wiecej nie pomoże w biedzie, ale muszę powiedziec ze ergonomia wnętrza Audi, BMW czy Volvo jest lepsza niz Alfy. Wszystko tam jest na swoim miejscu, do wyciagnięcia na przysłowiowy "paluszek" (inna sprawa jak sie kojarzą).
    Mimo tego ze sylwetka Alfy podoba mi się zdecydowanie bardziej i wnętrza ładne to są mniej funkcjonalne niestety i dlatego te auta są tańsze niż np Volvo (chociaz teraz co do ceny nie bedę się spierał bo volvo przejeli chińczycy ale technologia i projekty Są jeszcze typowoe szwedzkie - zobaczymy co pokazą nastepne modele)

    Szkoda ze w Alfach nie stosuje się rozwiązań z takich aut jak Phaeton, Audi, BMW czy wlasnie Volvo, ale ich produceni wydają znacznie wiecej pieniędzy na projekty ergonomiczne ktore sa ciągle przerabiane, poprawiane bo np galka od radia wcyhdzoi za daleko o 2 cm, bo koszyk składania fotela ma złą parabolę łuku itd itp .

    Dobra końćze ten przydługi monolog.
    Reasumując mogliby mnie tam zatrudnić wiedziałbym co zmienic na plus
    Wtedy wsiadając zobaczylibyście zupełnie nowe wnętrze alfy i let's get ride to the end of the road... complete design by JohnnyDeformer
    Ostatnio edytowane przez JohnnyDeformer ; 01-10-2011 o 19:06

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Trudno żeby właściciel Opla, VW itd mówił, że ma na przednim zderzaku scudetto bo to dotyczy aut AR.
    Czym innym jest jednak poszanowanie marki. Jeśli ktoś emblemat AR zakleja czarną taśmą z chińskimi znakami to ja tego zwyczajnie nie rozumiem. I nie jest tu ważne czy auto ma być wystawowe czy reklamuje budkę z chińszczyzną.

    P.S. O co Ci chodziło gdy pisałeś "Patheon"? O model VW (Phaeton)?

  5. #45
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Trudno żeby właściciel Opla, VW itd mówił, że ma na przednim zderzaku scudetto bo to dotyczy aut AR.
    Czym innym jest jednak poszanowanie marki. Jeśli ktoś emblemat AR zakleja czarną taśmą z chińskimi znakami to ja tego zwyczajnie nie rozumiem. I nie jest tu ważne czy auto ma być wystawowe czy reklamuje budkę z chińszczyzną.

    P.S. O co Ci chodziło gdy pisałeś "Patheon"? O model VW (Phaeton)?
    nie do konca zrozumialeś moja wypowiedź o scudetto.

    a zaklejanie logo akurat w tym wypadku tez mialo znaczenie i zostalo zrobione z rozmysłem. chodzilo o odwrócenie uwagi od marki auta i skierowniae jej na logo producenta elektroniki.


    PS.
    tak chodzilo mi o Phaeton, słuszna uwaga. poprawiam!
    Ostatnio edytowane przez JohnnyDeformer ; 01-10-2011 o 14:54

  6. #46
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejbydg_87 Zobacz post
    Alfa bez nzaczkai bez scudetto to nie Alfa...
    ...to DEMO CAR!!!!

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  7. #47
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka Cyganka Zobacz post




    Jesli chodzi o funkcjonalnosc- dla mnie to ostatnia cecha jaka kieruje sie przy wyborze wiekszosci rzeczy .
    Takze a moze przede wszytskim auta.
    Ale tez mebli , innych rzeczy domowych , ubran itd.
    Przede wszytskim ma byc piekne.

    Funkcjonalnosc , trwalosc , niska cena - czyli wszytskie cechy ktorymi kieruja sie tzw "rozsadni ludzie" pozostawiam wlasnie takim nudnym ludziom.
    I oni kupuja vw , toyote itd.

    Ja w wielu wyborach kieruje sie sercem i emocjami.
    ... jezcze dodam że to bardzo dobra cecha kobiety zeby zawsze kupowac rzeczy piękne.
    kobiety mają być piękne, abysmy my, brzydale mogli się wami zachwycać, podziwiać, adorować, potykać się przez was na ulicy, powodować wypadki-stłuczki, flirtować i... tracić głowę... ... krzyczeć "bella bella principessa moia amore mio!"

    ...bo jaki smutny byłby świat gdyby nie było pięknych kobiet i pięknych samochodów
    Ostatnio edytowane przez JohnnyDeformer ; 01-10-2011 o 21:15

  8. #48
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka Cyganka Zobacz post

    Funkcjonalnosc , trwalosc , niska cena - czyli wszytskie cechy ktorymi kieruja sie tzw "rozsadni ludzie" pozostawiam wlasnie takim nudnym ludziom.
    I oni kupuja vw , toyote itd.
    Trzecia wymieniona przez ciebie cecha jest raczej zarezerwowana dla Alfy, chyba że chodzi o serwis...
    Dla mnie ten democar jest po prostu świetny, a wybór Alfy na ten projekt to strzał w przysłowiową "10"-tkę.

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory