Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 106

Temat: Stelvio - reflektory nie doświetlają zakrętów

  1. #91
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio Veloce '21
    Postów
    14

    Domyślnie

    U mnie również aktywowano światła skrętne na moją prośbę, jeszcze przed wymianą oleju. Dziwne jest to, że na przeglądzie zerowym przed odbiorem auta tego nie zrobiono (choć większe babole zostawili, jak np mapa z 2018...)

  2. #92
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Aktu mapy nie jest częścią procedury wydania auta przez zakupie, uzytkownik jak ma ochote moze sobie sciagac i updatowac

  3. #93
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Aktu mapy nie jest częścią procedury wydania auta przez zakupie, uzytkownik jak ma ochote moze sobie sciagac i updatowac
    Zgadza się racja, ale kupując auto, które wyjeżdża z taśmy produkcyjnej jak w moim przypadku w grudniu 2021 roku, to trochę słabo jak ma oprogramowanie (infotainment i mapy z 2018 roku) o tych wiem, pewnie w innych sterownikach jest podobnie. Oczywiście AFS też nie działa, jadę we wtorek do serwisu

  4. #94
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    U mnie tak samo (AFS i mapy) tylko infotainment o dziwo był 132.
    Zastanawiam się czy podczas akcji z AFS poruszać temat ładowania akumulatora - gdzieś mi się obiło na forum o oczy, że też jest z tym babol i ładowanie mocno nie-do-pełna.

  5. #95
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Zgadza się racja, ale kupując auto, które wyjeżdża z taśmy produkcyjnej jak w moim przypadku w grudniu 2021 roku, to trochę słabo jak ma oprogramowanie (infotainment i mapy z 2018 roku) o tych wiem, pewnie w innych sterownikach jest podobnie. Oczywiście AFS też nie działa, jadę we wtorek do serwisu
    rozumiem, masz rację ze wypadałoby żeby to ogarnęli w takiej sytuacji, no niestety jest jak jest, po części pewnie że dealer choćby chciał to chyba niewiele może zrobić (ścięgnięcie map z licencją pod dany VIN, zgaduje że auto musi być w bazie już ) zanim nie sprzeda auta pewnie nie zarejestrujesz VINu, z resztą FCA mu nie odda za robotę. co do kampani, to samo miałem z motocyklem Honda w 2015r - motor był produckja 2014, przestał zimę w salonie w Tychach, ja go sobie w zimie zaliczkowałem, odbiór umówiony był na marzec. W 2014r wyszła jeszcze kampania priorytetowa - myslisz że to zrobili? A gdzie wydali motor, ja jeździłem a tu jaja odpoczątku z licznikiem wariującym/resetujacym się itp. To ja znalazłem w necie że byłą kampania i zadzwoniłem do dealera i niepotrzebnie musiałem się bujać do nich. Myślisz że przeprosili chocby za kłopot?

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    U mnie tak samo (AFS i mapy) tylko infotainment o dziwo był 132.
    Zastanawiam się czy podczas akcji z AFS poruszać temat ładowania akumulatora - gdzieś mi się obiło na forum o oczy, że też jest z tym babol i ładowanie mocno nie-do-pełna.
    AFS to nowa kampania wiec Ty jej nie miałeś szans dostać - chyba jeszcze nie jest nawet przetłumaczona na PL i dealerzy o niej nie wiedzą. Co do ładowania - tak jest to słabo rozwiązane - nie bedę się powtarzał bo dokładny opis już kilkadziesiąt razy pisałem tu na forum, FB i innych forach; wyłączaj S&S a jak jeździsz na krótkie odcinki to raz na parę mcy podładuj aku na max, jeśli długie to raz w roku podładuj.

  6. #96
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    AFS to nowa kampania wiec Ty jej nie miałeś szans dostać - chyba jeszcze nie jest nawet przetłumaczona na PL i dealerzy o niej nie wiedzą. Co do ładowania - tak jest to słabo rozwiązane - nie bedę się powtarzał bo dokładny opis już kilkadziesiąt razy pisałem tu na forum, FB i innych forach; wyłączaj S&S a jak jeździsz na krótkie odcinki to raz na parę mcy podładuj aku na max, jeśli długie to raz w roku podładuj.
    Wiem, chodziło mi o stan po odebraniu (że nie działa AFS, były stare mapy i nowy firmware) a nie o kampanię.
    Dzięki za poradę odnośnie ładowania. Pamiętam, że ktoś (może Ty) wspominał, że po jakiejś serii upgradów firmware'ów ładowanie się podniosło znacząco. Nie powtarzaj, znajdę "to" :-).
    Podobna lipa jest w Toyocie, 70-75% stanu naładowania aku to max (wg słów serwisu Toyoty) i właściwie akumulator sukcesywnie się rozładowuje (wręcz do 4V - osobiście mierzyłem) jeśli samochód nie jeździ po kilka godzin codziennie.

  7. #97
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Pamiętam, że ktoś (może Ty) wspominał, że po jakiejś serii upgradów firmware'ów ładowanie się podniosło znacząco
    nic takiego nigdy nie mówiłem, ktoś inny i raczej wątpię - wg mojej wiedzy i wielu sprawdzań też w kilku autach z różnego okresu piszę, również poliftach.

  8. #98
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Te posty, faktycznie nie Twoje, miałem na myśli, głównie ten drugi.
    Żaden niby na 100% nie potwierdzony i nie powiedziane co konkretnie było zupdatowane.

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2145296
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2311222

  9. #99
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    no nie wiem, żadnych service newsów nie widziałem na ten temat. przy wyłączonym S&S i w miare regularnym jeżdżeniu nie na 2-4 km odcinki tylko te ok 75-80% (przy S&S włączonym raczej 60-70%) normalnie zawsze się trzymało (no chyba że jakieś stare softy co nie usypiały modułów to jeszcze inna bajka co mogło dotyczyć aut 2016/17, w mojej 2018 było ileśtam updatów jeszcze wgranych w 2019r).

    Będę za jakis czas jechał do znajomego sprawdzić czy są jeszcze jakieś updaty dla mnie, jakby były od ECU czy BCM to sprawdzę i ładowanie i dam znać. No chyba że tunera zaczepić, moze w ECU jest w stanie coś tam poprzestawiać -o ile dobrze pamietam (kiedyś lookałem na to) ze schematów to ECU steruje inteligentnym alternatorem, zaś BCM tylko łączy IBS i pewnie do ECU podaje SoC itp.

  10. #100
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Przełączyłem się do tamtego wątku żeby tu nie śmiecić o aku.

Podobne wątki

  1. [159] Doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez alfito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2020, 22:48
  2. [MiTo] Doświetlanie zakrętów mito
    Utworzone przez glowa666 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 21:15
  3. Doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 22:45
  4. Halogeny- doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez b.piotrus w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 08:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory