Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Nie równa praca silnika 2,0 JTS

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie Nie równa praca silnika 2,0 JTS

    Witam

    Mam taki problem. Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem GT 2,0JTS BERTONE (2004 r.)
    I nie mogę znaleźć przyczyny nierównej pracy silnika. Objawia się to tym że na wolnym obrotach czuć nie równą pracę. Niby wskazówka obrotomierza nie "drga". Ale po podpieciu do kompa (ALFADIAG) widać że ampliuda obrotów skacze z nominalnych +/- 60 obr/min. Alfa diag nie pokazuje żadnych błędów. Robiłem reset parametrów adaptacyjnych. Czysciłem przepustnicę i dolot. Wyminiłem świece (oraz oleje filtry i rozrząd). I efekt jak był tak jest. Dodatkowo zauważyłem że nie osiąga pełnych obrotów tzn, dochodzi do +/- 6950 obr/min i dalej nie chce. I to nawet nie jest kwestia odciącia, tylko tego że poprostu wyżej obroty nie chcą iść i się w tej pozycji utrzymują. (Powinna być wg mnie odcina ). Na kompie pokazuje że odcięcie jest przy 7200 obr/min (max engine speed). Przepławka pokazała najwyższa wartość ok 350 kg/h ale też nie było pełmnych obrotów więc wnioskuję że powinna być ok. Filtr powietrza też jest wymieniony. I szczerze trochę nie mam pomysłu. Ta nierówna praca jest na zimnym i na ciepłym.

    I odrazu drugie pytanie, wie ktoś co to za pudełko z wbudowanym czujnikiem/mikrofonem (tak wyglada) mogę mieć między siedzeniami. wymiary 3x5 cm. jest na poczatku "pojemnika na długopisy"... i strasznie mnie intryguje.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    I odrazu drugie pytanie, wie ktoś co to za pudełko z wbudowanym czujnikiem/mikrofonem (tak wyglada) mogę mieć między siedzeniami. wymiary 3x5 cm. jest na poczatku "pojemnika na długopisy"... i strasznie mnie intryguje.
    Zobacz i poczytaj tutaj: http://www.forum.alfaholicy.org/gt/7...snie_gt-2.html

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Diablo sprytne - wiedziałem że to mikrofon hehehehe
    Ale to było pytanie dodatkow nie punktowane.
    Bardziej mnie intresuje kwestia nierównej pracy silnika

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar stalek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    7

    Domyślnie

    Mam ten sam problem - w sensie nierówna pracę na jałowym biegu. Gość w serwisie Alfy stwierdził, że "te typy tak mają" - ale nie wiem na ile można mu wierzyć - generalnie nie mam dobrego zdania o "specjalistach" z autoryzowanych serwisów. Póki co, oprócz niemiłego dla ucha falowania, nie zauważyłem żadnych negatywnych konsekwencji takiego stanu rzeczy.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    U mnie było to samo na jałowym, wypsikane wszystkie kostki od lambd Kontaktem i jak ręką odjął

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    oooo. Na to nie wpadłem choć lamda żadnych błedów nie pokazuje, ale faktycznie może być przekłamanie.
    Tak na marginesie ktoś wie która SONDA jakie paramtry powinna mieć ? (chodzi mi o napięcie jakie pokazuje AlfaDiag ?)
    Ale nic mnie to nie kosztuje więc dla pewnoście wyczyszczę / wypsikam wszystkie kostki

    JEDNO POWIEM NIE WIERZĘ JAK MI KTOŚ MÓWI TEN TYP TAK MA... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Jakby tak miało być to już z fabryki wychodząc byłlo by coś takiego ale tak nie jest więc i być nie powinno później.
    A spotkaliście się ztym że nie wkręca wam sie na pełne obroty ?? Jak pisałem ja mam Max Engin Speed na 6950-6980 (a powinno być 7200).

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    JEDNO POWIEM NIE WIERZĘ JAK MI KTOŚ MÓWI TEN TYP TAK MA... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Jakby tak miało być to już z fabryki wychodząc byłlo by coś takiego ale tak nie jest więc i być nie powinno później.
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/7...tml#post872716
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 15-06-2012 o 22:23

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    Majka co tak póżno odpowiadasz na ten temat. Cześciej siedzisz na 156 TS anie na GT JTS.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    No, późno, bo miałam wcale nie odpowiadać, jednak kolega wypowiedział zdanie zupełnie jakby był mną. Wcześniej stworzyłam już wątek, ale nikt nie był zainteresowany.


    Są dane do porównania, są koledzy, którzy mają wiedzę, i jestem ja – co mogę wszystko sprawdzić w swojej GT. Jednak – trzeba pokazać logi i zrobić test OBD.


    Dawne pomiary z AD, jako link do wątku, do wszystkiego są zamieszczone logi z AD:

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...testach-7.html


    Nie powinna tak pracować na jałowym, moja tak nie pracuje aktualnie. Przyczyn może być wiele, nawet nie znam wszystkich. Chciałam, żebyśmy zobaczyli logi z JTSów z nierównym jałowym, kąty wtrysku także chciałabym zobaczyć. Od logów powinni koledzy zacząć, dlatego nieśmiało zaproponowałam.

    A co będzie, zobaczymy, może koledzy się zdecydują?
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 17-06-2012 o 23:24

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Hej Majka

    Dzięki za odpowiedź. Ok spróbuję zrobić wszystkie logo -pomiary wg tej instrukcji z linku. Jakbym sobie nie radził będę się odzywał... Ja mam tak że jak coś nie działa (albo działa w watpliwy sposób) to mnie odrazu złości... A totalnie mnie wkurzają odpowiedzi mechaników typu : TEN TYP TAK MA... generalnie u mnie wszystko musi działać, i koniec korppka, nie ma drogi na skróty. Poczytam ten wątek który podałaś bo póki co nie wiem jeszcze nawet od czego zacząć. Napewno muszę najpierw zrobić pomiary na zimny, potem na ciepły silniku, test dynamiczny rozumiem jako test w trakcie jazdy ? Duzo pracy widze przedemeną , Jakbyś miała jakieś podpowiedzi albo sugestie na czym się skupić to będę wdzięczny. Kozystam z ALfa Diaga 3,3 i kabla od Viakena , mam też Unidiaga ale wiem że ma sporo błędów.

    - - - Updated - - -

    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Majka
    Ty chcesz mnie zabić Przeczytałem wszystkie posty z linku który podałaś .... Ja w 90 % nie wiem o czym ta tam z Bubu piszesz....
    Czy jest jakaś wersja dla słabszych ? Albo ktoś z okolicy Wawy kto obczaja o co w tym chodzi. Potrafię podłączyć kompa, przeczytac błędy włączyć pomiar parametrów poszczególnych czujników itd. Nawet z resetem prametrów adaptacyjnych dam sobie radę ale to co Wy tam wypisujecie jest jak z kosmosu ....
    Więc jak na wstępie pytam CZY JEST WERSJA DLA SŁABSZYCH ????

Podobne wątki

  1. Nie równa praca silnika i kontrolka wtrysku [Twin Spark]
    Utworzone przez lxxx20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 19:35
  2. [146] nie równa praca i szarpanie silnika
    Utworzone przez andrzej_jj2 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 16:14
  3. Nie równa praca silnika na zimnym
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 21:55
  4. [159] Nie równa praca silnika 2,4 jtdm (210km) po odpaleniu.
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 22:40
  5. [146] Kable i nie równa praca silnika.
    Utworzone przez Pepek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory