Temat: Spotkanie w Łodzi i inne sprawy dot. Łodzian

  1. #3141
    Użytkownik Ogier Avatar poguś
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 jtd
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3voQ Zobacz post
    Ja kupiłem niedawno, jaka grubość Cię interesuje?
    nie wiem czy grubość jest ważna u tokarza najlepiej 15mm pod koła z et 41 (cup sport'y), ewentualnie 20mm ale to już u tokarza myślę, że będę sprawdzał. Z ciekawości sprawdziłbym czy 20mm nie będzie problemem przy oponie 215

    ps. wyskoczył mi błąd na wyświetlaczu motor control failure numer P1235. Nie rusza mi się sztanga w gruszcze od zmiennej geometrii, dziś czyściłem ten zawór VGT tak jak na forum opisane. Mam wrażenie, że zawór się skończył, ten elektromagnes w środku czy coś. Czy istnieje w tygodniu możliwość ustawić się z kimś na jakieś pół godzinki w celu podmiany chwilowej i potwierdzenia/wykluczenia uszkodzenia tego zaworu w moim samochodzie? silnik 1.9 16v jtd-m z góry dziękuję i piwo stawiam!
    Ostatnio edytowane przez poguś ; 16-03-2014 o 20:51

  2. #3142
    Użytkownik Ogier Avatar poguś
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 jtd
    Postów
    152

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podbić temat, ponieważ to dla mnie dość pilna sprawa:
    wyskoczył mi błąd na wyświetlaczu motor control system failure numer P1235. Nie rusza mi się sztanga w gruszcze od zmiennej geometrii, wczoraj czyściłem ten zawór VGT tak jak na forum opisane. Mam wrażenie, że zawór się skończył, ten elektromagnes w środku czy coś. Czy istnieje w tygodniu możliwość ustawić się z kimś na jakieś pół godzinki w celu podmiany chwilowej i potwierdzenia/wykluczenia uszkodzenia tego zaworu w moim samochodzie? Śmiało mogę gdziekolwiek na terenie Łodzi podjechać ewentualnie Pabianice/Konstantynów/Aleksandrów/Zgierz .silnik 1.9 16v jtd-m z góry dziękuję i piwo stawiam!


  3. #3143
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9jtd
    Postów
    24

    Domyślnie

    Jak chcesz to mam sam elektromagnes od zaworu. Mi się kiedyś koncówka zlamała i kupiłem cały zawór by wziac sama koncowke a elektomagnes jest sprawny. Wiec jak coś to jestem z teofilowa i mozemy się ustawic

  4. #3144
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    -------
    Auto
    ------------
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał poguś Zobacz post
    to dla mnie dość pilna sprawa
    Wszyscy to czytają i wszyscy mają to w dupie.Mowa o "kolegach" z 1,9 pod maską.Mam nadzieję ,że się mylę i ktoś pomoże.
    Ostatnio edytowane przez emcio ; 18-03-2014 o 16:07

  5. #3145
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    A czytałes wpis powyżej.

    puszczone smarkiem z nosa
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #3146
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kacu6na9
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Chechło Pierwsze, Łódź
    Auto
    Było : AR 156SW, Saab 9-3 Będzie coś włoskiego
    Postów
    324

    Domyślnie

    Mam 1.9 pod maską i 156 w SW ale jak nie pisze to znaczy że a) nie mam czasu w tym tygodniu i chyba nie muszę się rozwodzić i uzasadniać dlaczego b) gunwo się znam na mechanice do takiego stopnia że jak widzę ikonke check engine wychodzę podnoszę maskę i patrze czy on tam jest. Jeżeli nikt nie pomoże to moge się ustawić gdzieś w sobotę np na widzewie i to sprawdzić. Silnik 1.9 JTD 74 kW więc emcio nie wiem czy to do mnie było czy nie ;p trochę za ogólnie i nie wiem czy mam sie denerwować ja czy nie ja
    Ostatnio edytowane przez Kacu6na9 ; 18-03-2014 o 20:23

  7. #3147
    Użytkownik Ogier Avatar poguś
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 jtd
    Postów
    152

    Domyślnie

    Kolega Amelia147 już mnie poratował, niestety nic nie pomogło. Dzięki wszystkim za odzew, ponawiam prośbę o pożyczenie dystansu do koła 15/20 mm

  8. #3148
    Użytkownik Ogier Avatar dobry
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 1,6TS(EL147ME), Chrysler 300c 5,7HEMI
    Postów
    196

    Domyślnie

    Cytat Napisał poguś Zobacz post
    Pozwolę sobie podbić temat, ponieważ to dla mnie dość pilna sprawa:
    wyskoczył mi błąd na wyświetlaczu motor control system failure numer P1235. Nie rusza mi się sztanga w gruszcze od zmiennej geometrii, wczoraj czyściłem ten zawór VGT tak jak na forum opisane. Mam wrażenie, że zawór się skończył, ten elektromagnes w środku czy coś. Czy istnieje w tygodniu możliwość ustawić się z kimś na jakieś pół godzinki w celu podmiany chwilowej i potwierdzenia/wykluczenia uszkodzenia tego zaworu w moim samochodzie? Śmiało mogę gdziekolwiek na terenie Łodzi podjechać ewentualnie Pabianice/Konstantynów/Aleksandrów/Zgierz .silnik 1.9 16v jtd-m z góry dziękuję i piwo stawiam!

    Zawsze możesz podjechać do nas choć wiem że to już pewnie ostateczność będzie bo przecież bierzemy w ch... pieniędzy i nie robimy nic ale z drugiej strony zajmuje sie takimi sprawami zawodowo i jeśli to pierdoła to pomoge na pewno bez większych kosztów.
    Lub można zawsze skorzystać z serwisu ASO i mieć pretensje do siebie że sie wydało dużo pieniędzy za niewiele
    WWW.TMIN.PL - ELEKTROMECHANIKA, KLIMATYZACJA, WULKANIZACJA(WYM.OPON), ALARMY , AKCESORIA ORAZ CZEŚCI TEL. 501-545-779
    AUTA: jest 147 1,6TS, CHRYSLER 300C
    była 145 1,4TS, 156 2,4jtd, 159 SW Ti 2,4 jtdm Q4, 156 2,5 V6

  9. #3149
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    -------
    Auto
    ------------
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobry Zobacz post
    bierzemy w ch... pieniędzy i nie robimy nic
    To tak jak w naszym rządzie



    Cytat Napisał Kacu6na9 Zobacz post
    nie wiem czy to do mnie było czy nie ;p trochę za ogólnie i nie wiem czy mam sie denerwować ja czy nie ja
    pytać możesz ,ale wiedzieć nie musisz bo się zdenerwujesz

  10. #3150
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9jtd
    Postów
    24

    Domyślnie

    Kolego poguś tak jak rozmawialiśmy:
    -zapieczone łopaty http://www.forum.alfaholicy.org/156/...e_lopatki.html
    -wężyki podciśnienia sparciałe do wymiany
    -zbiornik podcisnienia szwankuje http://www.forum.alfaholicy.org/166/...ienia_jtd.html

    Koledze raczej zależało na bez kosztowej pomocy kogoś z forum bo jakby chciał jechac do serwisu po fachową pomoc pojechałby do chłopakow z Wileńskiej gdzie się znaja na rzeczy

Podobne wątki

  1. Witam Łodzian
    Utworzone przez PatrykB w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-06-2014, 13:30
  2. [159] włącznik start , lakier i inne sprawy
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 16:35
  3. [Temat organizacyjny] Spotkanie w Łodzi
    Utworzone przez Asturas w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 08:16
  4. Spotkanie w łodzi przed zlotem >?
    Utworzone przez sikor155 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 23:45
  5. Kiedy najblizsze spotkanie w Łodzi
    Utworzone przez skarabeusz w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 12:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory